Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
INTER-PLAST
Kabina prysznicowa – szklana czy plastikowa?
Kabiny prysznicowe coraz częściej zastępują wanny, gdyż pomagają zaoszczędzić czas oraz pieniądze na rachunkach za wodę. Są też świetnym rozwiązaniem dla małych powierzchni łazienkowych. Gdy już zdecydujemy się na zamontowanie prysznica w naszej łazience, warto zastanowić się nad zastosowaniem różnych rozwiązań dostępnych na rynku. Jednym z aspektów do przemyślenia jest materiał, z jakiego wykonane będą ścianki i drzwi kabiny. Który wybrać – plastikowy czy szklany?
AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych
Jaka jest zasada działania monolitycznych odwodnień szczelinowych?
Firma AS PPH jest polskim producentem odwodnień liniowych, które spełniają wymogi normy PN-EN 1433:2005 i posiadają oznakowanie CE. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na produkty, firma AS wprowadziła w na rynek dużo prostsze w montażu odwodnienia szczelinowe monolityczne żelbetowe „typu I”, które nie wymagają wykonania obetonowania bocznego.
Salher
Jak wygląda zużycie wody i produkcja ścieków sektorze turystyki w 2017
Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła rok 2017 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Turystyki na rzecz Rozwoju, uznając ważną rolę zrównoważonej turystyki jako pozytywne narzędzie ochrony środowiska, poprawiające jakość życia i gospodarkę lokalną.
INTER-PLAST
Jak wykorzystać wnękę w łazience?
Mogłoby się wydawać, że zagospodarowanie wnęki w łazience stanowi nie lada wyzwanie, jednak w rzeczywistości może być pretekstem do ciekawej aranżacji wnętrza. We wnęce można ukryć funkcjonalne szafki, kosz na pranie, pralkę a nawet kabinę prysznicową. Realizacja to tylko kwestia pomysłu.
Ekopol
Przydomowa oczyszczalnia ścieków, a studnia głębinowa
Obecne domy jednorodzinne zazwyczaj zostają podłączone do miejskiej sieci kanalizacyjnej oraz wodociągowej. Coraz rzadziej zdarza się, że istnieje potrzeba rozwiązania takich przyłączy w inny sposób. Co jednak, jeżeli taka sytuacja nastąpi?
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jak gromadzić i wykorzystywać deszczówkę?
Zbieranie deszczówki jest idealnym sposobem na zredukowanie kosztów rachunków za wodę w gospodarstwach jednorodzinnych. Takie działania nie są trudne, a korzyści ze zbierania wody deszczowej jest bardzo wiele. Jak najłatwiej zgromadzić i jak najlepiej wykorzystać deszczówkę? Na to pytanie odpowiadamy już teraz.
Zielone Oczyszczalnie
Oczko wodne - filtr czyszczący
Czysta, przezroczysta woda z roślinami i często rybkami – to jest to czego wszyscy oczekujemy. Bywa jednak, że woda szczególnie latem w wakacje, kiedy chcemy relaksować się nad naszym oczkiem przypomina "zieloną zupę", do tego nieciekawie pachnącą. Wiele firm śpieszy na ratunek naszych marzeń, propozycje najczęściej sprowadzają się do dodawania różnych środków chemicznych, mniej lub bardziej skutecznych ale na krótko.
INTER-PLAST
Jak nie dopuścić do zalania łazienki i jak usunąć skutki zalania?
Często zalanie łazienki nie sprowadza się do niegroźnej kałuży, którą łatwo posprzątać. W przypadku większych awarii wodnych wiąże się z przykrymi konsekwencjami, w tym stratami finansowymi. Nieprzyjemny zapach, zalany sufit podwieszany, uszkodzone płytki, żółte plamy na suficie – z tym wszystkim będziemy musieli się zmierzyć, jeżeli nie zadbamy o instalacje wodną w łazience. Jak zapobiec zalaniu łazienki i co zrobić, gdy już do tego dojdzie?
INTER-PLAST
Czy tapeta w łazience to dobry pomysł?
Płytki ceramiczne, gresowe czy mozaika to obecnie najbardziej popularne materiały wykończeniowe do łazienki. Rozwijająca się technika pozwoliła dodać nieco więcej innowacyjności i kreatywności, tworząc tapety idealnie przystosowane do pomieszczeń narażonych na wilgoć i zmiany temperatury.
Zielone Oczyszczalnie
Jak działa oczyszczalnia biologiczna?
Oczyszczalnia biologiczna oparta jest na technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego. Praca jej polega na rozkładzie substancji organicznych zawartych w ściekach przez osadzone na złożu bakterie tlenowe i inne mikroorganizmy.
Ekopol
Jak eksploatować szambo?
Jakie czynności eksploatacyjne należy wykonać przy zbiornikach bezodpływowych?
INTER-PLAST
Jak poprawić przepływ powietrza? w łazience?
Łazienka jest obok kuchni pomieszczeniem prawdopodobnie najbardziej narażonym na zanieczyszczenie powietrza. Kąpiel, pranie i suszenie włosów przyczyniają się do powstawania bardzo niekorzystnej dla naszych dróg oddechowych wilgoci. Z tego względu prawidłowo zaprojektowana wentylacja w łazience stanowi jeden z najważniejszych elementów wśród rozwiązań technicznych zastosowanych w domu. Dziś przedstawiamy sprawdzone, bardziej i mniej znane sposoby, dzięki którym wentylacja łazienkowa będzie działać prawidłowo.
Zielone Oczyszczalnie
Do jakich celów wykorzystać wodę oczyszczoną w przydomowej oczyszczalni?
Oczyszczony ściek wychodzący z oczyszczalni posiada parametry wody II klasy czystości i nie wymaga doczyszczania jak w przypadku większości oczyszczalni przydomowych poprzez pola drenażowe.
Zielone Oczyszczalnie
Przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jak otrzymać dotację na jej budowę?
Dotacja na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków już rusza. WFOŚiGW w Łodzi w 2017 r. wdrożył Program umożliwiający osobą fizycznym pozyskanie bezzwrotnej dotacji na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, polegający na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego. Nabór wniosków prowadzony jest przez banki w systemie ciągłym do dnia 30 września 2017 r. lub do wyczerpania puli środków. Maksymalna kwota dotacji to 4.800,00 zł.