Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
INTER-PLAST
Czy tapeta w łazience to dobry pomysł?
Płytki ceramiczne, gresowe czy mozaika to obecnie najbardziej popularne materiały wykończeniowe do łazienki. Rozwijająca się technika pozwoliła dodać nieco więcej innowacyjności i kreatywności, tworząc tapety idealnie przystosowane do pomieszczeń narażonych na wilgoć i zmiany temperatury.
Zielone Oczyszczalnie
Jak działa oczyszczalnia biologiczna?
Oczyszczalnia biologiczna oparta jest na technologii niskoobciążonego osadu czynnego i zanurzonego złoża biologicznego. Praca jej polega na rozkładzie substancji organicznych zawartych w ściekach przez osadzone na złożu bakterie tlenowe i inne mikroorganizmy.
Ekopol
Jak eksploatować szambo?
Jakie czynności eksploatacyjne należy wykonać przy zbiornikach bezodpływowych?
INTER-PLAST
Jak poprawić przepływ powietrza? w łazience?
Łazienka jest obok kuchni pomieszczeniem prawdopodobnie najbardziej narażonym na zanieczyszczenie powietrza. Kąpiel, pranie i suszenie włosów przyczyniają się do powstawania bardzo niekorzystnej dla naszych dróg oddechowych wilgoci. Z tego względu prawidłowo zaprojektowana wentylacja w łazience stanowi jeden z najważniejszych elementów wśród rozwiązań technicznych zastosowanych w domu. Dziś przedstawiamy sprawdzone, bardziej i mniej znane sposoby, dzięki którym wentylacja łazienkowa będzie działać prawidłowo.
Zielone Oczyszczalnie
Do jakich celów wykorzystać wodę oczyszczoną w przydomowej oczyszczalni?
Oczyszczony ściek wychodzący z oczyszczalni posiada parametry wody II klasy czystości i nie wymaga doczyszczania jak w przypadku większości oczyszczalni przydomowych poprzez pola drenażowe.
Zielone Oczyszczalnie
Przydomowa oczyszczalnia ścieków. Jak otrzymać dotację na jej budowę?
Dotacja na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków już rusza. WFOŚiGW w Łodzi w 2017 r. wdrożył Program umożliwiający osobą fizycznym pozyskanie bezzwrotnej dotacji na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków, polegający na częściowej spłacie kapitału kredytu bankowego. Nabór wniosków prowadzony jest przez banki w systemie ciągłym do dnia 30 września 2017 r. lub do wyczerpania puli środków. Maksymalna kwota dotacji to 4.800,00 zł.
Zielone Oczyszczalnie
Dlaczego przydomowa oczyszczalnia jest lepszą decyzją niż szambo?
Więcej wygody, mniej szkodliwości dla środowiska i niższe wydatki. To możliwe i bardzo proste!
INTER-PLAST
Słuchawka prysznicowa czy deszczownica?
Tradycyjna słuchawka prysznicowa przestaje być wystarczającym elementem wyposażenia domowego natrysku. Chcemy zaznać odrobiny luksusu i w zaciszu własnej łazienki poczuć się jak w salonie SPA. Stąd coraz bardziej popularne są deszczownice prysznicowe, które często można znaleźć także w gotowych zestawach prysznicowych.
Zielone Oczyszczalnie
Jak przebiega zgłoszenie budowy oczyszczalni?
Na podstawie obowiązujących przepisów, zgodnie z art 29 ust. 1 pkt 3 oraz art. 30 ust. 1 pkt 1 Prawa Budowlanego, przydomowe oczyszczalnie ścieków o wydajności do 7,50 m3 na dobę generalnie nie wymagają uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zwykłego zgłoszenia. Z tego wynika, że oczyszczalnia na zgłoszenie może być zamontowana przy domu, w którym nie powstaje więcej niż 7,50 m3 ścieków na dobę.
EURO SZAKK PL
Jak wygląda montaż przydomowej oczyszczalni ścieków?
Zbiorniki SZAKK wykonane są z polietylenu, który stanowi konstrukcję samonośną i został zaprojektowany do posadowienia w gruncie niespoistym obsypane piaskiem średnim i grubym na głębokości 0,5 metra licząc od górnej krawędzi zbiornika.
WOBET-HYDRET
WOBET-HYDRET: Jak najefektywniej pozbyć się wód deszczowych?
Najlepszą odpowiedzią będzie zakup jednego z naszych systemów – PAKIETBOX! Deszczówka, a inaczej woda opadowa, to nic innego, jak woda w postaci opadów atmosferycznych, która powstaje na skutek kondensacji pary wodnej unoszącej się w atmosferze. Im czystsze powietrze, które taka para napotka przy opadaniu na daną powierzchnię, tym skład deszczówki jest mniej toksyczny. Jeśli natomiast opady mają miejsce na terenach bardzo zanieczyszczonych, skład deszczówki może zawierać sporo pyłu przemysłowego, a także sadzę, mikroorganizmy, czy nawet sole mineralne.
Wilo Polska
Mieszadła Wilo‑EMU - efektywność energetyczna i niezawodność pracy w każdej oczyszczalni
Prawie na każdej oczyszczalni pracują mieszadła, a większość z nich przez 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. W związku z tym, dla obsługi oczyszczalni bardzo ważna jest zarówno ich niezawodność, jak i efektywność energetyczna. Wilo, a wcześniej Emu, produkuje mieszadła od wielu lat. Gromadzi przy tym doświadczenia pozwalające tworzyć urządzenia niezawodne, trwałe i wykazujące się bardzo wysoką efektywnością oraz niskim zużyciem energii.
Lemar
Czym jest drenaż opaskowy?
W celu odprowadzenia nadmiaru wody z pasa gruntu otaczającego piwnicę wykonuje się tzw. drenaż opaskowy. Prace prowadzi się na etapie budowy ścian piwnicznych, w poszerzonym o około 50 cm wykopie.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
O czym należy pamiętać planując budowę oczyszczalni ścieków?
Zanim przystąpimy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, należy najpierw dokładnie zaplanować gdzie będziemy chcieli ją zamontować. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki terenowe (rodzaj gleby, wodoprzepuszczalność) – od tego zależy wybór odpowiedniego rodzaju oczyszczalni.