Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
SFA Poland
W jaki sposób zaplanować praktyczną wyspę kuchenną
Wyspa w kuchni to praktyczne i bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie porządkujące przestrzeń w kuchni. Na co dzień pełni funkcję dodatkowego miejsca do szybkich śniadań i przyrządzania posiłków, a w czasie imprez zamienia się w serce domu służące do wspólnego gotowania czy plotkowania. Doradzamy w jaki sposób zaplanować praktyczną wyspę kuchenną.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jak podczas sprzątania możemy zadbać o środowisko?
Powszechnie używane środki czystości wpływają niekorzystnie zarówno na nasze zdrowie, jak i otoczenie. Przedostające się do środowiska naturalnego szkodliwe substancje wraz z wodą i żywnością trafiają do naszego organizmu, w konsekwencji wywołując różnego rodzaju alergie.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jaka oczyszczalnia na jaki grunt, czyli odwieczny dylemat: "oczyszczalnia biologiczna, czy oczyszczalnia ekologiczna"?
Przydomowa oczyszczalnia ścieków powinna być za każdym razem dobierana w sposób indywidualny. Wybór odpowiedniej oczyszczalni ścieków jest niezwykle istotny. Jednym z najważniejszych czynników jest charakterystyka gruntów na terenie, gdzie planujemy montaż oczyszczalni. Zawsze należy więc uzyskać odpowiednią wiedzę.
Ekopol
Eksploatacja oczyszczalni biologicznej Ekopol
Jako producent, zadbaliśmy o prostotę obsługi naszych urządzeń, oraz o to aby konieczne przeglądy wypadały jak najrzadziej. Oczyszczalnie BIO-HYBRYDA zostały zaprojektowane i wykonane w taki sposób, iż ich eksploatacja nie jest w żaden sposób uciążliwa - nie wymagają codziennej uwagi użytkownika, gdyż są w pełni zautomatyzowane.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Szambo kontra biologiczna oczyszczalnia ścieków - wady i zalety
Nosząc się z zamiarem wybudowania domu, przed większością ludzi staje pytanie: własna oczyszczalnia ścieków czy szambo? Nie jest na nie jednak tak łatwo odpowiedzieć. Decyzja zależy od bardzo wielu czynników, z którymi czasem po prostu należy się liczyć. Rozstrzygnięcie jej jest jednak bardzo ważne zarówno dla domu, jak i jego mieszkańców.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Czy mogę zamontować oczyszczalnię biologiczną EKO-BIO pod ciągiem komunikacyjnym?
Pod pieszym ciągiem komunikacyjnym (np. alejka w ogrodzie) - zawsze, jeśli jest to na przykład wjazd do garażu, to wszystko zależy od masy własnej pojazdu. Jednak nawet w skrajnych przypadkach, po zastosowaniu dodatkowych wzmocnień - oczyszczalnię można zamontować.
Ekopol
Jak działa szambo ekologiczne?
Wśród wielu obszarów, w jakich znajdują zastosowanie zbiorniki bezodpływowe Ekopol można wymienić: gromadzenie ścieków, wód opadowych, gnojówki, gnojowicy oraz wielu innych cieczy powstających w budownictwie mieszkalnym, rolnictwie, przetwórstwie spożywczym itp.
Ekopol
Jak działa oczyszczalnia ekologiczna?
Oczyszczalnie ekologiczne typu EKO to najbardziej klasyczne, stosowane przez naszą firmę od wielu lat rozwiązanie. Są to urządzenia niezwykle skuteczne, aczkolwiek obarczone ograniczeniami prawnymi dotyczącymi lokalizacji. W działaniu nieco przypominają oczyszczalnie biologiczne, z tym, że procesy tlenowego i beztlenowego oczyszczania zachodzą tutaj w oddzielonych obszarach.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Dlaczego warto używać oczyszczalni EKO-BIO?
Oczyszczalnia EKO-BIO, to konstrukcja gdzie w jednym zbiorniku zachodzą procesy beztlenowego (denitryfikacja) i tlenowego (nitryfikacja) oczyszczania ścieków. Oddzielany jest osad i tłuszcze.
Ekobudex
Montaż komór drenażowych przedstawia firma Ekobudex
Montaż komór drenażowych SC i pokryw jest bardzo prosty i szybki, odbywa się metodą nakładkową bez użycia elementów łączeniowych. Pofałdowania powierzchni komór zachodzą na siebie pozwalając na wykonanie w prosty sposób niezawodnego połączenia. Istnieje możliwość skracania komór na placu budowy i dostosowania systemu do istniejących warunków lokalizacyjnych.
Ekobudex
Sposób montażu systemu komór drenażowych MC-3500
Montaż komór drenażowych MC-3500 i pokryw jest bardzo prosty i szybki - odbywa się metodą nakładkową bez użycia elementów łączeniowych. Pofałdowania powierzchni komór zachodzą na siebie, pozwalając na wykonanie w prosty sposób niezawodnego połączenia.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jakie wymagania musi spełniać działka, aby można było na niej zbudować przydomową oczyszczalnię ścieków?
Maciej Gruszka EKO-BIO Sp.j. radzi: Planując budowę oczyszczalni ścieków, musimy pamiętać o możliwych ograniczeniach. Mogą one znacznie skomplikować, bądź wręcz uniemożliwić inwestycję. Najistotniejsza jest wielkość działki.
Ekobudex
SC-310 - zagospodarowanie wód deszczowych w trudnych warunkach gruntowo-wodnych
Idealnym rozwiązaniem do zagospodarowania wód deszczowych i ścieków oczyszczonych, szczególnie w terenach, gdzie występują trudne warunki gruntowo-wodne jest tunel rozsączający (komora drenażowa) SC-310.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Jakie są ograniczenia w montażu oczyszczalni ścieków?
Odpowiedź eksperta: Są trzy grupy ograniczeń przy budowie przydomowej oczyszczalni. Pierwsza to konieczność zachowania minimalnych (wynikających z prawa budowlanego i prawa wodnego) odległości, min.: 2 m od granicy działki, dla zbiornika – 15 m od studni, a dla odbiornika (drenaż, tunel rozsączający, studnia chłonna) – 30 m od studni oraz nie mniej niż 1,5 m nad lustrem wód gruntowych.