Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Z czego wykonać szambo?
Przed laty szamba wykonywano samodzielnie, z kręgów betonowych. Obecnie powszechnie wykorzystuje się zbiorniki prefabrykowane z betonu lub laminatów (kupując zbiornik, należy zadbać o to, by wraz z nim otrzymać certyfikat szczelności, który będzie potrzebny do odbioru budowlanego).
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na różnych warunkach wodno-gruntowych
Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Nic w tym dziwnego. Taka oczyszczalnia ścieków to nie tylko ekologiczne, ekonomiczne i łatwiejsze rozwiązanie problemów z odprowadzaniem ścieków, ale także inwestycja, która szybko się zwraca i może służyć przez wiele lat.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków na każde warunki gruntowe
Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze odpowiedniej oczyszczalni ścieków są warunki wodno-gruntowe miejsca, w którym planowany jest montaż instalacji. Jednak nawet trudne grunty nie wykluczają możliwości zastosowania tego rozwiązania.
Eko-Bio Oczyszczalnie Sp. z o.o. Sp.k.
Budowa oczyszczalni ścieków - jakie odległości należy zachować?
Zanim przystąpimy do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków, należy najpierw dokładnie zaplanować gdzie będziemy chcieli ją zamontować. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki terenowe (rodzaj gleby, wodoprzepuszczalność) – od tego zależy wybór odpowiedniego rodzaju oczyszczalni.
Pipelife Polska
Drenaż i wody deszczowe
Wpływ człowieka na naturę i pośrednio związane z tym zmiany klimatyczne odcisnęły mocne piętno na gospodarce wodnej. Choć wysoko rozwinięte technologie pozwalają z wyprzedzeniem i z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć aurę, nagłe i obfite opady deszczu dają się we znaki wielu gospodarstwom domowym. Tam, gdzie pojawiają się problemy, pojawiają się i rozwiązania. Są nimi systemy drenarskie, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort ich użytkownikom w każdych warunkach pogodowych.
HPD
Jak przebiega montaż sygnalizatora szamba?
Montaż w zbiorniku jest bardzo prosty i nie wymaga wchodzenia do jego wnętrza. Nie pozwól aby wylewające szambo zepsuło Ci dobry humor, zadbany ogród czy stosunki z sąsiadami, nie wspominając o karach administracyjnych przekraczających koszt urządzenia i montażu.
HPD
Zbiornik na ścieki - jak zwiększyć wygodę korzystania z niego? Sprawdź prosty sposób
Znowu wylało Wam szambo, bo nie dopilnowaliście zamówienia wozu asenizacyjnego? Dopiero rozważacie zakup zamkniętego zbiornika na ścieki? Zastanówcie się nad instalacją czujnika w nim, czyli sygnalizatora zapełnienia szamba.
Wavin
Jak wygłuszyć dźwięki dochodzące zza ściany?
Odgłosy ruchu ulicznego, rozmów sąsiadów czy wody płynącej w rurach - to dźwięki, których nie powinniśmy słyszeć, będąc w domu. Niestety często bywa zupełnie odwrotnie - doskonale wiemy, kiedy nasz sąsiad spuszcza wodę w toalecie, kiedy robi pranie i w jakim czasie ma gości. Wiemy też, kiedy ktoś parkuje samochód pod domem, i jaki ma w nim rodzaj silnika. Jak więc powinniśmy dbać o higienę słuchu w domu? W jaki sposób możemy ograniczać hałasy dobiegające zarówno z zewnątrz, zza ściany, jak i z różnych instalacji w mieszkaniu? Czy odpoczynek w naszych czterech ścianach, w błogiej ciszy, jest jeszcze w dzisiejszych czasach możliwy?
EURO SZAKK PL
Odprowadzanie ścieków: szambo czy przydomowa oczyszczalnia?
Ścieki bytowe, czyli to, czego chcemy pozbyć się z gospodarstwa domowego za pomocą instalacji kanalizacyjnej, najłatwiej odprowadzić jest przez przyłącze do sieci kolektorów ściekowych obsługujących większy obszar (poczynając od lokalnych – wiejskich, czy osiedlowych, a na miejskich kończąc). Niewątpliwie jest to rozwiązanie wygodne, lecz drogie, bo nie tylko koszty samej inwestycji, rosnące wraz z długością przyłącza, ale również eksploatacji znacznie obciążają właściciela domu
WOBET-HYDRET
Czego nie wrzucać/wlewać do kanalizacji?
Śmieci które wrzucamy do odpływów, zatykają rury, zmniejszając ich średnice i powodując zatory. Należy przestrzegać kilku reguł, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.
HPD
Jaki rodzaj sygnalizatora napełniania zbiornika wybrać?
Coraz większą popularność zdobywają tzw. bezprzewodowe sygnalizatory do zbiorników na ścieki. Jakie są ich zalety i wady oraz czym różnią się od propozycji oferowanych przez firmę HPD?
Onninen
Jak wykorzystać bezpieczniki typu NH i obudowy CS chroniące aparaturę sterowniczą?
Czym są bezpieczniki NH, bezpieczniki cylindryczne, bezpieczniki typu D0 i D, i jak je wykorzystać? Przedstawiamy najważniejsze cechy bezpieczników i obudów CS.
Dambat
Czym się kierować przy wyborze dobrej pompy do szamba?
Każdego dnia, przeciętny użytkownik gospodarstwa domowego wytwarza ok 150 litrów ścieków. Składają się na to fekalia z toalet, woda z prysznica, wanny, mycia rąk, prania, zmywania, etc. W większości przypadków ścieki te, zwane bytowo-gospodarczymi spływają grawitacyjnie do kanalizacji sieciowej gminnej lub miejskiej. Brak dogodnego podłączenia do kanalizacji grawitacyjnej może powodować spore niedogodności.
INTER-PLAST
Jak wyczyścić syfon brodzikowy?
Zatkany syfon brodzikowy to problem, który prędzej czy później spotka prawdopodobnie każdego właściciela tradycyjnej kabiny prysznicowej, jeśli zapomni o regularnej konserwacji syfonu przy pomocy odpowiednich detergentów. Niestety taka sytuacja przytrafia się nawet największym pedantom szczególnie dbającym regularnie o czystość łazienki.