Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jaki rodzaj sygnalizatora napełniania zbiornika wybrać?

Coraz większą popularność zdobywają tzw. bezprzewodowe sygnalizatory do zbiorników na ścieki. Jakie są ich zalety i wady oraz czym różnią się od propozycji oferowanych przez firmę HPD?

Jaki rodzaj sygnalizatora napełniania zbiornika wybrać?
HPD
Dane kontaktowe:
22 799 26 37, 604 155 065
Żeromskiego 32E, 05-250 Radzymin, Słupno

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czym różnią się sygnalizatory bezprzewodowe od tych klasycznych?

Sygnalizatory przewodowe to całkowity brak późniejszych kłopotów po instalacji. Są bezobsługowe i działają niezależnie od odległości zbiornika od budynku, dostępu do sieci internetowej lub zastosowania grubej żeliwnej pokrywy pod którą nadajniki bezprzewodowe po prostu nie działają lub ich zasięg drastycznie spada co w konsekwencji prowadzi do tego że w budynku nie ma połączenia z sygnalizatorem. W takiej sytuacji pozostaje już tylko przenieść nadajnik na zewnątrz zbiornika (do najbliższego drzewa, płotu i przedłużyć zastosowaną przy nim przewodowo sondę lub pływak). Podważa to zastosowanie nazwy "bezprzewodowy".

Ważnym elementem na który należy zwrócić uwagę to zastosowany czujnik w zbiorniku. Ścieki to środowisko bardzo agresywne i wymagające. Zwykłe plastikowe pływaki, czujki optyczne lub podobne patenty nie wytrzymują długo. W produkowanych przez HPD sygnalizatorach zastosowano elektrody ze stali nierdzewnej, na które producent udzielił 10 lat gwarancji.

Doświadczenie zdobywane od 2004 roku pozwoliło firmie HDP jednoznacznie stwierdzić, że te rozwiązanie sprawdza się znakomicie. Sygnalizatory HPD są tworzone od podstaw i gwarantują bezproblemową pracę przez wiele lat.

źródło i zdjęcie: HPD