Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Jak zwiększyć wygodę użytkowania zbiornika na ścieki lub deszczówkę?

Znowu wylało Ci szambo bo nie dopilnowałeś zamówienia wozu asenizacyjnego lub dopiero rozważasz zakup zamkniętego zbiornika na ścieki? Zastanów się czy nie zainstalować w nim czujnika - sygnalizatora zapełnienia szamba.

Jak zwiększyć wygodę użytkowania zbiornika na ścieki lub deszczówkę?
HPD
Dane kontaktowe:
22 799 26 37, 604 155 065
Żeromskiego 32E, 05-250 Radzymin, Słupno

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Sygnalizator napełnienia szamba ALERT GM-S II

Cykliczne zaglądanie do zbiornika, nawet dla użytkowników będących w pełni sił, nie jest ani wygodne, ani przyjemne ale niestety konieczne.

Rozwiązaniem tego problemu, jednocześnie podnoszącym komfort użytkowania szamba, jest niezawodny czujnik poziomu cieczy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przewodowego sygnalizatora alarmowego poziomu zapełnienia. Urządzenie takie nie jest drogie, jest łatwe w montażu, a po instalacji praktycznie bezobsługowe.

Sygnalizator ALERT GM-S II, produkowany przez firmę HPD, jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń do kontrolowania poziomu cieczy w zbiorniku na szambo lub deszczówkę.

O jego niezawodności świadczy 10-letnia gwarancja na sondę i 3-letnia na panel. Budowa takiego czujnika ogranicza się w zasadzie do trzech elementów: sondy, centralki, zasilacza.

Korzyści wynikające z instalacji czujnika napełnienia szamba: wygoda, bezobsługowość, poczucie bezpieczeństwa.

Montaż czujnika poziomu napełnienia szamba

Czujnik poziomu szamba może być montowany we wszystkich rodzajach zbiorników, zarówno nowych, jak i tych już używanych!

Instalacja polega na umieszczeniu sondy w zbiorniku, na poziomie pozwalającym zachować kilkudniową rezerwę bezpieczeństwa. Następnie sonda łączona jest z centralką, którą umieszczamy w domu.

Niewielkie rozmiary oraz estetyczne wykonanie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, sprawiają, że element ten nie będzie się rzucał w oczy, a jednocześnie zapewni czytelność komunikatów.

Połączenie kablowe gwarantuje stabilną i długoletnią pracę

Centralka sygnalizatora HPD ALERT GM-S II wyposażona jest w trzy diody:

  • zieloną - informującą o gotowości urządzenia,
  • czerwoną - sygnalizującą osiągnięcie poziomu alarmowego oraz niebieską - wyłączenie dźwięku. Zapaleniu się czerwonej diody towarzyszy sygnał dźwiękowy, który oczywiście można wyłączyć. Od tego momentu użytkownikowi pozostaje zapas czasu (rezerwa) zgodny z poziomem założonym podczas instalacji sondy. Pozwala to na optymalne zamówienie wozu asenizacyjnego, bez konieczności jednoczesnego ograniczania zużycia wody.

Zdalny monitoring poziomu napełnienia szamba - HPD ALERT GSM III

Możliwość zdalnego monitorowania zbiornika, to wartość trudna do przecenienia. Tradycyjna kontrola wzrokowa jest czynnością uciążliwą i nieprzyjemną. Ponadto, użytkownik zyskuje komfort eksploatacji bez obaw o przepełnienie szamba i przykre, a często także kosztowne konsekwencje tego faktu.

Elementy bezprzewodowego systemu antyzalaniowego: Radiowy Czujnik Zalania, Radiowy Zawór 1”


Elementy bezprzewodowego systemu antyzalaniowego: Radiowy Czujnik Zalania, Radiowy Zawór 1”

W ofercie firmy HPD znajduje się także sygnalizator umożliwiający zdalne powiadomienia. Posiada on wszystkie cechy czujnika opisanego wcześniej, ponadto ma możliwość wysyłania wiadomości SMS z komunikatami alarmowymi.

HPD ALERT GSM III pozwala na wprowadzenie do pamięci 8 numerów telefonów komórkowych oraz treści komunikatów kierowanych do poszczególnych odbiorców.

W chwili otrzymania sygnału o przepełnieniu centralka automatycznie wysyła wiadomości zgodnie z zaprogramowanym wcześniej schematem. Wiadomość taka może być kierowana do właściciela nieruchomości, zarządcy obiektu lub też wprost do firmy asenizacyjnej, czyniąc proces opróżniania szamba niemal bezobsługowym.

Elementy bezprzewodowego systemu antyzalaniowego

  • Radiowy Czujnik Zalania - współpracuje bezprzewodowo z Radiowym Zaworem odcinającym dopływ wody do budynku. Może być samodzielnym urządzeniem alarmowym do wczesnego wykrywania obecności wody w miejscach narażonych na zalanie (łazienki, kuchnie, toalety, kotłownie) oraz pomieszczeniach ze zbiornikami wody (zmywarka, pralka, klimatyzacja).
  • Radiowy Zawór 1” - współpracuje z bezprzewodowymi czujnikami zalania; po otrzymaniu sygnału z czujnika zamyka dopływ wody do budynku, dodatkowe funkcje: zamykanie/ otwieranie za pomocą pilota lub lokalnymi przyciskami, awaryjne sterowanie ręczne w przypadku braku zasilania; możliwość zarejestrowania łącznie 30 radiowych czujników zalania i pilotów.
  • Możliwość rozbudowy systemu o Moduł WATER_CONTROL do współpracy i bezprzewodowej komunikacji z systemem alarmowym.

źródło i zdjęcia: HPD