PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy kanalizacji, urządzenia przeciwzalewowe

Jak zwiększyć wygodę użytkowania zbiornika na ścieki lub deszczówkę?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Znowu wylało Ci szambo bo nie dopilnowałeś zamówienia wozu asenizacyjnego lub dopiero rozważasz zakup zamkniętego zbiornika na ścieki? Zastanów się czy nie zainstalować w nim czujnika - sygnalizatora zapełnienia szamba.

Sygnalizator napełnienia szamba ALERT GM-S II

Cykliczne zaglądanie do zbiornika, nawet dla użytkowników będących w pełni sił, nie jest ani wygodne, ani przyjemne ale niestety konieczne.

Rozwiązaniem tego problemu, jednocześnie podnoszącym komfort użytkowania szamba, jest niezawodny czujnik poziomu cieczy. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie przewodowego sygnalizatora alarmowego poziomu zapełnienia. Urządzenie takie nie jest drogie, jest łatwe w montażu, a po instalacji praktycznie bezobsługowe.

Sygnalizator ALERT GM-S II, produkowany przez firmę HPD, jest jednym z najlepszych dostępnych na rynku urządzeń do kontrolowania poziomu cieczy w zbiorniku na szambo lub deszczówkę.

O jego niezawodności świadczy 10-letnia gwarancja na sondę i 3-letnia na panel. Budowa takiego czujnika ogranicza się w zasadzie do trzech elementów: sondy, centralki, zasilacza.

Korzyści wynikające z instalacji czujnika napełnienia szamba: wygoda, bezobsługowość, poczucie bezpieczeństwa.

Montaż czujnika poziomu napełnienia szamba

Czujnik poziomu szamba może być montowany we wszystkich rodzajach zbiorników, zarówno nowych, jak i tych już używanych!

Instalacja polega na umieszczeniu sondy w zbiorniku, na poziomie pozwalającym zachować kilkudniową rezerwę bezpieczeństwa. Następnie sonda łączona jest z centralką, którą umieszczamy w domu.

Niewielkie rozmiary oraz estetyczne wykonanie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, sprawiają, że element ten nie będzie się rzucał w oczy, a jednocześnie zapewni czytelność komunikatów.

Połączenie kablowe gwarantuje stabilną i długoletnią pracę

Centralka sygnalizatora HPD ALERT GM-S II wyposażona jest w trzy diody:

  • zieloną - informującą o gotowości urządzenia,
  • czerwoną - sygnalizującą osiągnięcie poziomu alarmowego oraz niebieską - wyłączenie dźwięku. Zapaleniu się czerwonej diody towarzyszy sygnał dźwiękowy, który oczywiście można wyłączyć. Od tego momentu użytkownikowi pozostaje zapas czasu (rezerwa) zgodny z poziomem założonym podczas instalacji sondy. Pozwala to na optymalne zamówienie wozu asenizacyjnego, bez konieczności jednoczesnego ograniczania zużycia wody.

Zdalny monitoring poziomu napełnienia szamba - HPD ALERT GSM III

Możliwość zdalnego monitorowania zbiornika, to wartość trudna do przecenienia. Tradycyjna kontrola wzrokowa jest czynnością uciążliwą i nieprzyjemną. Ponadto, użytkownik zyskuje komfort eksploatacji bez obaw o przepełnienie szamba i przykre, a często także kosztowne konsekwencje tego faktu.

Elementy bezprzewodowego systemu antyzalaniowego: Radiowy Czujnik Zalania, Radiowy Zawór 1”


Elementy bezprzewodowego systemu antyzalaniowego: Radiowy Czujnik Zalania, Radiowy Zawór 1”

W ofercie firmy HPD znajduje się także sygnalizator umożliwiający zdalne powiadomienia. Posiada on wszystkie cechy czujnika opisanego wcześniej, ponadto ma możliwość wysyłania wiadomości SMS z komunikatami alarmowymi.

HPD ALERT GSM III pozwala na wprowadzenie do pamięci 8 numerów telefonów komórkowych oraz treści komunikatów kierowanych do poszczególnych odbiorców.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

W chwili otrzymania sygnału o przepełnieniu centralka automatycznie wysyła wiadomości zgodnie z zaprogramowanym wcześniej schematem. Wiadomość taka może być kierowana do właściciela nieruchomości, zarządcy obiektu lub też wprost do firmy asenizacyjnej, czyniąc proces opróżniania szamba niemal bezobsługowym.

Elementy bezprzewodowego systemu antyzalaniowego

  • Radiowy Czujnik Zalania - współpracuje bezprzewodowo z Radiowym Zaworem odcinającym dopływ wody do budynku. Może być samodzielnym urządzeniem alarmowym do wczesnego wykrywania obecności wody w miejscach narażonych na zalanie (łazienki, kuchnie, toalety, kotłownie) oraz pomieszczeniach ze zbiornikami wody (zmywarka, pralka, klimatyzacja).
  • Radiowy Zawór 1” - współpracuje z bezprzewodowymi czujnikami zalania; po otrzymaniu sygnału z czujnika zamyka dopływ wody do budynku, dodatkowe funkcje: zamykanie/ otwieranie za pomocą pilota lub lokalnymi przyciskami, awaryjne sterowanie ręczne w przypadku braku zasilania; możliwość zarejestrowania łącznie 30 radiowych czujników zalania i pilotów.
  • Możliwość rozbudowy systemu o Moduł WATER_CONTROL do współpracy i bezprzewodowej komunikacji z systemem alarmowym.

źródło i zdjęcia: HPD

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum