Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy pompy ciepła można zastosować w starym budownictwie?
Doświadczenie wskazuje, że również w zakresie modernizacji większa część zamontowanych grzejników może pracować z temperaturami zasilania do 60°C.

Ogrzewanie kanałowe dla wymagających
Ogrzewanie kanałowe stosowane jest w nowoczesnych obiektach charakteryzujących się bardzo dużymi przeszkleniami. Sercem systemu jest miedziano-aluminiowy grzejnik o małej pojemności wodnej, a co za tym idzie małej bezwładność cieplnej, to gwarancja łatwej sterowalności, komfortu cieplnego i niskiego zużycia energii.

Przepływowe ogrzewacze wody jako sposób na trwałą instalację wodną
Konstruując przepływowe ogrzewacze Dafi przyświecała nam idea taniego, powszechnie dostępnego urządzenia, które podgrzewa tylko taką ilość wody, jakiej potrzebujemy w danym momencie.

De Dietrich: Dotacja na nowe urządzenie grzewcze krok po kroku
Za szkodliwy pył w atmosferze w 88% odpowiadają gospodarstwa domowe, w których źródłem ciepła są stare piece. Zanieczyszczenie powietrza w polskich miastach jest bardzo duże, stając się przyczyną wielu groźnych chorób. Coraz więcej samorządów realizuje więc działania, które mają na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu nieekologicznych źródeł ogrzewania.

Jak oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu?
Zima w pełni! Lutowe mrozy rozgrzewają grzejniki w naszych domach do czerwoności, ale dopiero na widok rachunków za ogrzewanie robi się naprawdę gorąco! Co zrobić, żeby sezon grzewczy nie dał popalić Twojemu portfelowi? Dzięki 7 poradom, przygotowanym przez firmę wonga.com we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, możesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, nie obniżając temperatury w mieszkaniu. Wskazówki są elementem kampanii Kapitalni.org, mającej na celu edukację finansową z zakresu oszczędzania i pożyczania oraz bezpieczeństwa w sieci.

System hybrydowej dystrybucji ciepła
Hybrydowa dystrybucja ciepła to nowy etap w ewolucji systemów grzewczych. Oznacza połączenie w jednym obiegu, w jednym pomieszczeniu, komponentu o dużej bezwładności cieplnej ("podłogówka") z komponentem o znikomej bezwładności cieplnej i dużej efektywności grzewczej (systemy grzejnikowe REGULUS®-system).

De Dietrich: Co należy wiedzieć o kotłach kondensacyjnych?
Po wprowadzeniu Dyrektywy ErP z rynku praktycznie zniknęły kotły inne niż kondensacyjne. Tylko one spełniają bowiem narzucone przez Dyrektywę warunki dotyczące sprawności. Co to oznacza dla Klientów? Czym się kierować, wybierając kocioł kondensacyjny?

Zawory trójdrogowe lub czterodrogowe - co warto wiedzieć?
W celu ochrony kotła przed zbyt niską temperaturą wody grzewczej zalecamy montaż kotła za pośrednictwem zaworu trój- lub czterodrogowego. Rozwiązanie to jest szczególnie wskazane w przypadku budynków dobrze zaizolowanych.

Hybrydowa dystrybucja ciepła
Nowoczesne systemy grzewcze muszą sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie komfortu cieplnego. Do ogrzania współczesnych domów wystarczy mała ilość energii cieplnej, bowiem przez większą część doby i sezonu grzewczego w ciepłym, dobrze akumulującym domu, instalacja nie musi grzać w ogóle – zatem instalacja oparta jedynie na samej "podłogówce" nie sprawdzi się. We współczesnym budownictwie wykorzystane są wszelkie uzyski ciepła.

Odzyskwa - odzysk energii ze zużytej ciepłej wody
Są to urządzenia do odzyskiwania energii ze zużytej ciepłej wody w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, w hotelach, na basenach i wszędzie tam, gdzie ciepła, niezbyt zabrudzona woda czyli tzw. ścieki szare są spuszczane ciepłe do kanalizacji.

De Dietrich: Jaka będzie branża grzewcza w 2016 roku?
Rok 2015 upłynął branży grzewczej pod znakiem przygotowań do wprowadzenia Dyrektywy ErP. Pojawiło się wiele nowych urządzeń, a producenci prześcigali się w akcjach promocyjnych na kotły, których nie mogą już sprzedawać. Jaki będzie rok 2016?

Ciepło przy świątecznym stole
Za kilka dni nadejdzie kalendarzowa zima, a wraz z nią najchłodniejsze dni w roku… Ale tylko na zewnątrz. W naszych domach zaczyna się okres przepełniony rodzinnym ciepłem i radością płynącą ze wspólnie spędzanego czasu. W tym wyjątkowym momencie roku warto zadbać o dobrą atmosferę w swoim otoczeniu.

Współpraca kotła elektrycznego z kominkiem
Zastosowanie paliwa stałego jest obecnie najtańsze w eksploatacji, jednak mało komfortowe. W przypadku kominka, jak i kotła stałopalnego należy pamiętać o systematycznym uzupełnianiu paliwa oraz czyszczeniu urządzeń. Kolejną niedogodnością jest brak możliwości pozostawienia kotłowni bez nadzoru, a dłuższy wyjazd np. na ferie wiąże się z ryzykiem zamarznięcia instalacji.

Jaki podgrzewacz wybrać: hydrauliczny czy elektroniczny?
Zastosowanie podgrzewaczy przepływowych jest najbardziej oszczędnym sposobem podgrzewania wody. Urządzenia te załączają się i pobierają energię elektryczną tylko w momencie poboru ciepłej wody, którą uzyskuje się natychmiast po jej odkręceniu. Jedną z najważniejszych cech podgrzewaczy przepływowych jest to, że pozwalają na ciągły pobór ciepłej wody, nieograniczony pojemnością zbiornika. Nie każdy jednak wie, że są podgrzewacze bardziej i mniej oszczędne. Można mianowicie wybrać podgrzewacze z załączaniem hydraulicznym lub podgrzewacze sterowane elektronicznie.