Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Kolektor płaski czy próżniowy?
Opinie na temat wyboru rodzaju kolektora są podzielone. Zarówno fachowcy jak i użytkownicy najczęściej są przekonani do zalet wybranego przez siebie typu kolektora. Jednak decydując się na wybór warto pamiętać o następujących faktach:

Jak działa wysokotemperaturowa pompa ciepła HRC?
Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda to alternatywa dla pomp gruntowych. Główną różnicą między tymi urządzeniami jest źródło ciepła. Pompa powietrze-woda pobiera energię z powietrza (nawet bardzo mroźnego) i w bardzo wydajny sposób przetwarza ją na ciepło w instalacji grzewczej. Pompy czerpiące energię z powietrza są niezależne od uwarunkowań gruntowych czy stanu gruntowego wymiennika ciepła. Niekwestionowaną zaletą pompy powietrznej jest łatwość montażu, nieporównywalna z pompą gruntową pod względem zarówno stopnia skomplikowania jak i kosztów.

Grzejniki w walce z alergią
Katar, łzawienie oczu, kichanie, duszność, a także uczucie zmęczenia i ból głowy. Objawy alergii na roztocze kurzu domowego są nie tylko wyjątkowo dokuczliwe – mogą również przyczynić się do rozwoju astmy. Grzejniki Purmo z linii Hygiene, których konstrukcja pozbawiona jest trudno dostępnych i niełatwych do oczyszczenia elementów, stanowią idealne rozwiązanie dla alergików.

Jak wybrać dobry kocioł gazowy?
Wybierasz kocioł gazowy do swojego domu? Zastanawiasz się jaki powinien być? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić kilka rzeczy. Nie każdy kocioł będzie bowiem dla Ciebie odpowiedni.

De Dietrich: Jak dobrać urządzenie grzewcze do swoich potrzeb?
Dzięki wprowadzeniu Dyrektywy ErP sukcesywnie rośnie świadomość ekologiczna związana z wyborem i użytkowaniem konkretnych źródeł ciepła. Różnorodne dotacje na wymianę urządzeń grzewczych również sprawiają, że coraz więcej osób myśli o zmianie pieca węglowego lub klasycznego kotła gazowego na bardziej ekologiczne rozwiązanie.

Czy pompy ciepła można zastosować w starym budownictwie?
Doświadczenie wskazuje, że również w zakresie modernizacji większa część zamontowanych grzejników może pracować z temperaturami zasilania do 60°C.

Ogrzewanie kanałowe dla wymagających
Ogrzewanie kanałowe stosowane jest w nowoczesnych obiektach charakteryzujących się bardzo dużymi przeszkleniami. Sercem systemu jest miedziano-aluminiowy grzejnik o małej pojemności wodnej, a co za tym idzie małej bezwładność cieplnej, to gwarancja łatwej sterowalności, komfortu cieplnego i niskiego zużycia energii.

Przepływowe ogrzewacze wody jako sposób na trwałą instalację wodną
Konstruując przepływowe ogrzewacze Dafi przyświecała nam idea taniego, powszechnie dostępnego urządzenia, które podgrzewa tylko taką ilość wody, jakiej potrzebujemy w danym momencie.

De Dietrich: Dotacja na nowe urządzenie grzewcze krok po kroku
Za szkodliwy pył w atmosferze w 88% odpowiadają gospodarstwa domowe, w których źródłem ciepła są stare piece. Zanieczyszczenie powietrza w polskich miastach jest bardzo duże, stając się przyczyną wielu groźnych chorób. Coraz więcej samorządów realizuje więc działania, które mają na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu nieekologicznych źródeł ogrzewania.

Jak oszczędzić pieniądze na ogrzewaniu?
Zima w pełni! Lutowe mrozy rozgrzewają grzejniki w naszych domach do czerwoności, ale dopiero na widok rachunków za ogrzewanie robi się naprawdę gorąco! Co zrobić, żeby sezon grzewczy nie dał popalić Twojemu portfelowi? Dzięki 7 poradom, przygotowanym przez firmę wonga.com we współpracy z ekspertem Tomaszem Jaroszkiem, możesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, nie obniżając temperatury w mieszkaniu. Wskazówki są elementem kampanii Kapitalni.org, mającej na celu edukację finansową z zakresu oszczędzania i pożyczania oraz bezpieczeństwa w sieci.

System hybrydowej dystrybucji ciepła
Hybrydowa dystrybucja ciepła to nowy etap w ewolucji systemów grzewczych. Oznacza połączenie w jednym obiegu, w jednym pomieszczeniu, komponentu o dużej bezwładności cieplnej ("podłogówka") z komponentem o znikomej bezwładności cieplnej i dużej efektywności grzewczej (systemy grzejnikowe REGULUS®-system).

De Dietrich: Co należy wiedzieć o kotłach kondensacyjnych?
Po wprowadzeniu Dyrektywy ErP z rynku praktycznie zniknęły kotły inne niż kondensacyjne. Tylko one spełniają bowiem narzucone przez Dyrektywę warunki dotyczące sprawności. Co to oznacza dla Klientów? Czym się kierować, wybierając kocioł kondensacyjny?

Zawory trójdrogowe lub czterodrogowe - co warto wiedzieć?
W celu ochrony kotła przed zbyt niską temperaturą wody grzewczej zalecamy montaż kotła za pośrednictwem zaworu trój- lub czterodrogowego. Rozwiązanie to jest szczególnie wskazane w przypadku budynków dobrze zaizolowanych.

Hybrydowa dystrybucja ciepła
Nowoczesne systemy grzewcze muszą sprostać rosnącym wymaganiom w zakresie komfortu cieplnego. Do ogrzania współczesnych domów wystarczy mała ilość energii cieplnej, bowiem przez większą część doby i sezonu grzewczego w ciepłym, dobrze akumulującym domu, instalacja nie musi grzać w ogóle – zatem instalacja oparta jedynie na samej "podłogówce" nie sprawdzi się. We współczesnym budownictwie wykorzystane są wszelkie uzyski ciepła.

Odzyskwa - odzysk energii ze zużytej ciepłej wody
Są to urządzenia do odzyskiwania energii ze zużytej ciepłej wody w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, w hotelach, na basenach i wszędzie tam, gdzie ciepła, niezbyt zabrudzona woda czyli tzw. ścieki szare są spuszczane ciepłe do kanalizacji.