Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak zredukować koszty ogrzewania i przygotowania c.w.u.?
Pompy ciepła typu split SPLYDRO firmy Glen Dimplex pozwalają nie tylko zredukować koszty utrzymania domu, ale także zapewniają maksymalny komfort przez cały rok.

Podmieszanie w instalacjach wodnego ogrzewania podłogowego
Instalacje ogrzewania płaszczyznowego są bardzo popularne w Polsce. Inwestorzy chętnie sięgają po ten sposób przekazywania energii cieplnej poszukując rozwiązań łatwych w obsłudze, tanich i niezawodnych. Nie wszystkie metody kontroli parametrów instalacji dają równie dobre rezultaty. Przed decyzją o zastosowaniu konkretnego sposobu regulacji temperatury pracy warto wziąć pod uwagę, poza ceną, ich zalety i wady.

Jak zapobiegać przegrzewom?
Każda instalacja solarna, niezależnie od wielkości i przeznaczenia, narażona jest na przegrzanie. Ze zjawiskiem tym mamy do czynienia, kiedy kolektory produkują więcej ciepła niż możemy w danym momencie wykorzystać i dochodzi wtedy do zagotowania się płynu solarnego w instalacji. Często występujące przegrzewy powodują konieczność wymiany płynu solarnego, w wyniku czego zwiększeniu ulegają koszty eksploatacji instalacji.

Najtańszy model komina dla kotła kondensacyjnego
Kupując kocioł w okazyjnej cenie nie zawsze mamy świadomość, że to nie koniec wydatków. Do podstawowych modeli zazwyczaj trzeba dokupić armaturę, prawdopodobnie dodatkowe sterowanie dla obiegów i system wydechowy. Na koniec jest jak zawsze - miało być tanio a cena rośnie i rośnie.

Czym się różni piec od kotła c.o.?
Dla wielu osób piece i kotły to te same urządzenia, a jedyna różnica wynika ze stosowanego nazewnictwa. Różnica jednak jest i to istotna. Kotły i piece c.o. pomimo, że służą do tego samego, to jednak zupełnie inne urządzenia grzewcze.

Jak zaoszczędzić 15% na montażu domowej instalacji grzewczej?
Przy tworzeniu budżetu na budowę domu okazuje się, że instalacja grzewcza stanowi jeden z większych wydatków. Dlatego też znowu piszemy o oszczędzaniu. A właściwie o tym, jak wydać mniej na kotłownię na etapie inwestycji.

Jak skutecznie i niedrogo ogrzewać domek letniskowy?
Sezon letni coraz bliżej, więc proponujemy przyjemny temat: domek letniskowy. A właściwie ogrzewanie domku letniskowego. Sposobów ogrzewania jest naprawdę wiele. Jednak ogrzewanie domku, w którym przebywamy tylko kilka tygodni w roku, powinno spełniać kilka warunków. Zastanówmy się nad tymi warunkami.

Co gwarantuje większe oszczędności: gaz czy paliwa stałe?
Przeprowadzone analizy wydatków na ogrzewanie pokazały znaczne różnice pomiędzy stosowaniem paliw stałych a ogrzewaniem gazowym.

Jak zaaranżować ciepłą i wygodną kuchnię?
Jednym z wyzwań, jakie czekają na nas podczas aranżacji kuchni, jest wybór odpowiedniego ogrzewania. Wybór ten nabiera szczególnej wagi, jeżeli kuchnia pełnić będzie również funkcję jadalni i zależy nam na tym, żeby wszyscy domownicy gromadzili się w niej z przyjemnością.

Brabork: Jak zminimalizować zużycie energii?
W dzisiejszych czasach minimalizacja zużycia energii, jej ekologiczne pozyskiwanie,a tym samym dbałość o nasze śrdowisko naturalne zyskuje sobie wielu zwolenników.

Kolektor płaski czy próżniowy?
Opinie na temat wyboru rodzaju kolektora są podzielone. Zarówno fachowcy jak i użytkownicy najczęściej są przekonani do zalet wybranego przez siebie typu kolektora. Jednak decydując się na wybór warto pamiętać o następujących faktach:

Jak działa wysokotemperaturowa pompa ciepła HRC?
Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda to alternatywa dla pomp gruntowych. Główną różnicą między tymi urządzeniami jest źródło ciepła. Pompa powietrze-woda pobiera energię z powietrza (nawet bardzo mroźnego) i w bardzo wydajny sposób przetwarza ją na ciepło w instalacji grzewczej. Pompy czerpiące energię z powietrza są niezależne od uwarunkowań gruntowych czy stanu gruntowego wymiennika ciepła. Niekwestionowaną zaletą pompy powietrznej jest łatwość montażu, nieporównywalna z pompą gruntową pod względem zarówno stopnia skomplikowania jak i kosztów.

Grzejniki w walce z alergią
Katar, łzawienie oczu, kichanie, duszność, a także uczucie zmęczenia i ból głowy. Objawy alergii na roztocze kurzu domowego są nie tylko wyjątkowo dokuczliwe – mogą również przyczynić się do rozwoju astmy. Grzejniki Purmo z linii Hygiene, których konstrukcja pozbawiona jest trudno dostępnych i niełatwych do oczyszczenia elementów, stanowią idealne rozwiązanie dla alergików.

Jak wybrać dobry kocioł gazowy?
Wybierasz kocioł gazowy do swojego domu? Zastanawiasz się jaki powinien być? Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić kilka rzeczy. Nie każdy kocioł będzie bowiem dla Ciebie odpowiedni.

De Dietrich: Jak dobrać urządzenie grzewcze do swoich potrzeb?
Dzięki wprowadzeniu Dyrektywy ErP sukcesywnie rośnie świadomość ekologiczna związana z wyborem i użytkowaniem konkretnych źródeł ciepła. Różnorodne dotacje na wymianę urządzeń grzewczych również sprawiają, że coraz więcej osób myśli o zmianie pieca węglowego lub klasycznego kotła gazowego na bardziej ekologiczne rozwiązanie.