Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

PURMO: Jak znaleźć fachowego instalatora ogrzewania podłogowego?
Planując remont mieszkania czy domu szukamy sprawdzonej ekipy wykonawczej, bo zależy nam, by prace zostały zrealizowane w terminie. Ważna jest też jakość usług, a więc najczęściej pytamy znajomych i liczymy na znalezienie osoby z polecenia. Jeżeli jednak rekomendowany instalator ma zajęty grafik to warto sprawdzić dostępność certyfikowanego fachowca na stronie producenta.

ABC instalatora - Ogrzewanie podłogowe
Podobnie jak system grzejnikowy, ogrzewanie podłogowe wymaga dużej precyzji po stronie projektanta i wykonawcy instalacji. Kluczem do korzystnej eksploatacji jest zrównoważenie przepływów w obrębie układu.

Kolektor płaski czy próżniowy?
Kolektory słoneczne oferowane są w dwóch podstawowych typach - jako płaskie lub próżniowe. Izolacją cieplną w kolektorach płaskich jest wełna mineralna, natomiast w próżniowych - próżnia otaczająca absorber.

De Dietrich: Jak czytać etykiety energrtyczne?
26 września 2015 roku weszła w życie Dyrektywa ErP dotycząca etykietowania produktów związanych z energią oraz ekoprojektu. Oprócz tego, że producenci nie będą odtąd dostarczać na rynki UE klasycznych urządzeń techniki grzewczej – w odniesieniu do kotłów gazowych dostępne będą jedynie konstrukcje kondensacyjne, zmienia się coś jeszcze. Dyrektywa ErP dotyczy też oznakowania energetycznego. De Dietrich odpowiada na najczęściej zadawane pytania o etykiety i zawarte na nich informacje.

Kotły Żywiec: kocioł górnego, dolnego czy uniwersalnego spalania?
Wybór zależy od paliwa, którym zasadniczo będziemy palić. Kocioł górnego spalania ma jedną zaletę i szereg wad. Zaletą jest łatwa obsługa oraz „wszystkopalność”.

Jak wybrać odpowiednią głowicę termostatyczną?
Grzejnik – cichy strażnik domowego ciepła. Zapominamy o nim w sezonie wiosenno-letnim, bohaterem staje się zaś, gdy za oknem temperatura spada poniżej 15°C. Aby działał poprawnie, warto zadbać o jego konserwację jeszcze przed nadchodzącym wielkimi krokami sezonem grzewczym.

Elegancki grzejnik w nowoczesnym wnętrzu
Nowocześnie urządzone pomieszczenie nietrudno rozpoznać. Oszczędność w zakresie dodatków, geometryczne formy, duże przeszklenia oraz zamiłowanie do prostoty nie pozostawiają wątpliwości - esencję stylu nowoczesnego stanowią minimalizm i funkcjonalność.

Równoważenie hydrauliczne i regulacja przepływu w systemie grzejnikowym
W ostatnim czasie stale podnosi się wymagania dla nowo projektowanych systemów HVAC. Aby zadbać o zadowolenie klientów i uniknąć dodatkowych kosztów, profesjonaliści dążą do zrównania osiąganych przepływów rzeczywistych z wartościami projektowymi. Jednym ze sposobów uzyskania tego pożądanego stanu jest równoważenie hydrauliczne.

Grzejniki do pomp ciepła i kotłów kondensacyjnych REGULUS®-system
Ile godzin w ciągu doby i o jakiej porze przebywamy w poszczególnych pomieszczeniach? To tylko jedno z ważnych pytań, które powinien sobie zadać każdy użytkownik.

Kto może zainstalować urządzenie marki Junkers?
Urządzenie grzewcze może zostać zainstalowane przez każdego instalatora, który posiada odpowiednie uprawnienia państwowe tzw. "gazowe". Zalecamy, aby montaż urządzenia był wykonany przez Autoryzowanego Instalatora, który posiada niezbędną dokumentację techniczną pozwalającą wykonać poprawną instalację i konfigurację urządzeń.

De Dietrich: Źródła ciepłej wody użytkowej - które wybrać?
Wybór systemu grzewczego zwykle jest uzależniany od kilku czynników - kubatury domu, który trzeba ogrzać, oczekiwanego komfortu cieplnego, możliwości finansowych właścicieli, zarówno jeśli chodzi o koszty inwestycyjne, jak i późniejszej eksploatacji. System grzewczy odpowiada jednak nie tylko za temperaturę w pomieszczeniach, ale też za podgrzanie ciepłej wody użytkowej i również na ten aspekt trzeba zwrócić uwagę, decydując się na konkretne rozwiązanie.

Jak dobrać kocioł do budynku? - wyjaśnia firma Kotły Żywiec
Jest to podstawowe pytanie zadawane przez naszych odbiorców. Odpowiedź jest bardzo łatwa i jednocześnie trudna.

Jak obniżyć koszty ogrzewania domu?
Tematem istotnym z punktu widzenia inwestora, a nieco pomijanym przy okazji rozmów o domach energooszczędnych, jest kwestia termostatyki i równoważenia. W jaki sposób pomagają one zmniejszyć comiesięczne rachunki za ogrzewanie?

Jak to się robi, czyli montaż gotowych produktów firmy Kospel
Kolejnym etapem produkcji prezentowanym w cyklu reportaży "Jak to się robi?" jest montaż gotowych produktów.

Jak to się robi, czyli wytwarzanie detali i podzespołów w działach firmy Kospel
Drugi reportaż z cyklu "Jak to się robi?" wkracza w fazę wykonywania gotowych wyrobów. Przedstawia on działy firmy Kospel, w których wytwarzane są detale i podzespoły, z których następnie będą montowane całe urządzenia.