Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Jakie korzyści dają pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej? radzi firma Sofath
Posiadanie pomp ciepła z funkcją ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) może przynieść realne oszczędności. Wybierając odpowiednie rozwiązanie, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na koszty, lecz również na komfort użytkowania. Polega on na dostarczeniu wystarczającej ilości ciepłej wody o optymalnej temperaturze.
ZMK SAS Spółka z o. o.
Co robić w razie wydostawania się wody lub dymu z kotła?
Wydostawanie się wody z kotła jest to najczęściej tzw. "pocenie, roszenie kotła", które jest naturalnym zjawiskiem powstałym w wyniku różnicy temperatur w kotle. Przy rozruchu kotła i po każdorazowym jego postoju należy "wygrzać kocioł" tzn. rozpalić go do temp. 70ºC i utrzymywać taką temperaturę na kotle przez kilka godzin.
Miller
Jak działa nowoczesny system ogrzewania nadmuchowego?
Powietrze zanim trafi do pieca nadmuchowego (gazowego, olejowego, elektrycznego, pompy ciepła powietrze-powietrze), przechodzi przez czerpnię wewnętrzną lub zewnętrzną i filtr włókninowy - urządzenia niezbędne do poprawnego funkcjonowania całej instalacji. Czerpnia zewnętrzna dostarcza świeże powietrze i miesza je z ochłodzonym powietrzem powracającym (przez czerpnię wewnętrzną) z ogrzanych pomieszczeń.
Purmo Group Poland
Kominek i centralne ogrzewanie mogą optymalnie współdziałać
Właściciele niemal każdego domu wolnostojącego wyposażają go w kominek. Kominki, zależnie od konstrukcji, mogą uprzyjemniać trzaskającym ogniem zimowe wieczory, ale także spełniać bardziej zaawansowane funkcje grzewcze dla wybranych pomieszczeń, a nawet całego budynku.
Kospel
Zestawy solarne jako element zintegrowanego systemu grzewczego
Kolektory słoneczne stają się coraz popularniejszą alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii wykorzystywanych w systemach grzewczych. Niewątpliwie jest to spowodowane stałym wzrostem cen gazu, oleju, węgla czy energii elektrycznej.
Robert Bosch Sp. z o.o. Bosch Home Comfort|Kotły
Zakup i instalacja urzadzeń grzewczych Junkers
Urządzenie grzewcze może zostać zainstalowane przez każdego instalatora, który posiada odpowiednie uprawnienia państwowe tzw. "gazowe". Frima Robert Bosch Sp. z o.o. zaleca jednak, aby montaż urządzeń Junkers był wykonany przez Autoryzowanego Instalatora.
PPC Pompy Ciepła
Gruntowe pompy ciepła ECOPOWER - jak to działa?
Pompy ciepła to urządzenia, które w swojej pracy wykorzystują odnawialne źródła energii. Dzięki temu łączą w sobie dwie ważne cechy – nie tylko nie wpływają negatywnie na rozwój środowiska, ale także są wyjątkowo ekonomiczne. Wśród pomp ciepła wyróżnić można gruntowe, wodne oraz powietrzne.
BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
Niezbędna dokumentacja urządzeń grzewczych
Z zakupem kotła, podgrzewacza czy systemów solarnych jest podobnie jak z nabywaniem potrzebnego sprzętu RTV lub AGD. Warto upewnić się, że wybrane przez nas urządzenie posiada wszystkie potrzebne dokumenty. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybrany towar jest najwyższej jakości.
Elterm
Dlaczego warto wybrać ogrzewanie elektryczne Elterm i kiedy należy je zastosować?
Ogrzewanie elektrycznym kotłem przez wiele osób uważane jest za drogie. Przyjrzyjmy się zatem faktom.
CARADON POLSKA Sp. z o.o.
Jak przygotować grzejniki do sezonu grzewczego?
Pierwsze tygodnie jesieni to dobry czas, aby pomyśleć o czekającym nas ogrzewaniu domowych pomieszczeń. Uwaga, którą teraz poświęcimy instalacji grzewczej, zaprocentuje w najbliższych miesiącach i pozwoli cieszyć się przyjemnych ciepłem panującym we wnętrzach. Ekspert firmy Stelrad - Michał Gołaś, podpowiada, jak za pomocą kilku prostych czynności można przygotować grzejniki do sezonu grzewczego.
Purmo Group Poland
PURMO: Jak pozyskać środki na budowę domu energooszczędnego lub termomodernizację?
W naszym klimacie ogrzewanie to ważny punkt domowych budżetów. Ceny nośników energii z roku na rok wzrastają i niestety, należy spodziewać się utrzymania tej tendencji.
nVent Thermal Polska
Ogrzewanie podłogowe Raychem
System elektrycznego ogrzewania podłogowego montuje się tuż pod powierzchnią podłogi. Dzięki równomiernej dystrybucji ciepła termostat można ustawić na niższą temperaturę (2°C) bez pogorszenia się odczuwalnego komfortu.
Elektra
Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu domu?
Każdy, kto zamierza zainwestować we własny dom lub mieszkanie staje przed podstawowym pytaniem, jaki system ogrzewania powienien wybrać..
Miller
Dlaczego wybrać system ogrzewania nadmuchowego?
W tradycyjnych centralnych ogrzewaniach podgrzewanym medium pośrednim jest woda, która rozprowadzana do grzejników nagrzewa je. Następnie grzejniki oddają energię cieplną do pomieszczeń.
Ile kosztuje ogrzewanie domu energią elektryczną?
Koszty ogrzewania w największym stopniu zależą od zapotrzebowania budynku na ciepło, czyli od technologii, w jakiej budynek jest wykonany i strat ciepła, jakie w nim występują. Bardzo ważny jest również przemyślany projekt budynku (jego bryła) oraz usytuowanie wykorzystujące naturalne warunki (np. odpowiednie przeszklenie od strony południowej pozwalające „łapać” jak najwięcej energii słonecznej).