Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Niezawodny ekosystem ogrodowy - przydomowa oczyszczalnia ścieków
Producenci przydomowych oczyszczalni ścieków (POŚ) prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej skomplikowanych rozwiązań. Powstały więc np. oczyszczalnie gnilno-roślinno-stawowe, oczyszczalnie hybrydowe, czy oczyszczalnie trzykomorowe.

Jakie zawory będą idealne do podłączenia kondensacyjnych kotłów wiszących?
Do podłączania kotłów wiszących jedno- i dwufunkcyjnych dedykowane są zawory Calido serii ERYK. Jest to seria zaworów kulowych, kątowych sterowanych ręcznie, przeznaczonych do montażu w instalacjach centralnego ogrzewania i dystrybucji wody pitnej.

Bezpieczna instalacja gazowa z armaturą VALVEX
Instalacja gazowa powinna być zaprojektowana w taki sposób, aby zapewniała bezpieczeństwo użytkowania i możliwe było swobodne przeprowadzanie prac konserwacyjnych. Produkty VALVEX do instalacji gazowych to jakość, trwałość i niezawodność działania.

Etapy montażu elektrycznego ogrzewania podłogowego
System grzejny instaluje się na właściwie przygotowanym podłożu. Warstwę końcową stanowi wylewka samopoziomująca, którą należy zagruntować odpowiednim preparatem (np. Unigruntem). Powierzchnia musi być gładka. Przy ścianach zaznacza się pasy o szerokości 10 cm (w tym obszarze nie układamy ogrzewania). Wyznacza się także miejsce instalacji rurki do czujnika podłogowego.

Jak powinna działać powietrzna pompa ciepła?
Wydajna praca pompy ciepła pozwala w pełni wykorzystywać wszystkie jej możliwości. Aby tak się jednak stało, wiele czynników musi ze sobą współgrać. Jeśli poszczególne elementy będą odpowiednio do siebie dopasowane, użytkowanie systemu grzewczego będzie zarówno efektywne, jak i ekonomiczne.

Jak skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej?
Słaba jakość powietrza w Polsce to cały czas poważny problem, dlatego trzeba wprowadzać szerego rozwiązań, które zachęcą do wymiany starych instalacji grzewczych. Od 2019 roku podatnicy mogą w ramach ulgi termomodernizacyjnej odliczyć od podstawy podatku wydatki poniesione na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, gdzie maksymalna kwota odliczeń wynosi do 53 tys. zł.

Bezpieczny system kominowy z tworzywa sztucznego - czy na pewno?
W ostatnim okresie na polskim rynku pojawiają się coraz liczniej oferty instalacji odprowadzania spalin z tworzyw sztucznych. Należy stanowczo zaznaczyć, że zgodnie z obowiązującymi obecnie polskimi przepisami prawa, stosowanie kominów z tworzyw sztucznych lub wkładów kominowych z tworzyw jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej prawnie zabronione.

Dlaczego warto oszczędzać energię?
Firma Junkers oferuje kotły kondensacyjne, których konstrukcja przyczynia się do oszczędności energii.

Jak urządzić taras?
Lubisz spędzać dużo czasu w ogrodzie lub odpoczywać na świeżym powietrzu? Taras to miejsce, w którym możesz odetchnąć i oderwać się od obowiązków. Codziennie warto spędzić kilka chwil w spokojnym, pięknym otoczeniu, aby wyciszyć się i nabrać dystansu do rzeczywistości.

Korzyści płynące z inteligentnej technologii w domu
Kiedy korzysta się z technologii domu inteligentnego, możliwe staje się m.in. obniżenie kosztu ekspolatacji budynku, zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu obsługi licznych instalacji. Co przy tym jest istotne – właściciele nie muszą być elektronikami, żeby potrafili ją na co dzień obsługiwać. Mniej lub bardziej rozbudowaną domową automatykę użytkują nasi Rozmówcy. Oto jak ją oceniają.

Ograniczony budżet na ogrzewanie? Kominki Dovre przychodzi z pomocą
Kominki Dovre odpowiada na pytanie dlaczego lepiej kupić lepszy piecyk wolnostojący niż oszczędzać na wkładzie kominkowym.

Nawiewniki ciśnieniowe czy higrosterowane?
Ekspert firmy FLOP SYSTEM Janusz Kopecki opowiada o rodzajach nawiewników i podpowiada które z nich wybrać.

Jaki rekuperator wybrać w ramach programu "Czyste powietrze"?
Zakup rekuperatora to jedno z przedsięwzięć, na które można uzyskać dofinansowanie w ramach rządowego programu "Czyste powietrze". Rekuperator dla programu "Czyste powietrze" musi spełniać określone kryteria, przede wszystkim pod kątem skuteczności odzysku ciepła i energooszczędności. Rządowy program "Czyste powietrze" ma być receptą na problemy z jakością powietrza w Polsce.

Jak zmniejszyć zużycie gazu dzięki nowoczesnemu kotłowi?
Jeżeli zużycie gazu przez kocioł gazowy odpowiada zapotrzebowaniu na ciepło, które wskazał użytkownik, a straty w przekazywaniu tej energii są ograniczone do minimum, to jedyną drogą jest ograniczenie komfortu cieplnego. Krótko mówiąc najprostszym rozwiązaniem jest obniżenie temperatury, do jakiej mają być ogrzane pomieszczenia. Warto pamiętać, że obniżenie żądanej temperatury o ok. 1°C to oszczędność ok. 4-7% paliwa.

Jak powinien przebiegać prawidłowy montaż palnika na pellet?
Palnik peletowy montujemy w drzwiczki kotła CO lub z boku kotła – w miejsce palnika retortowego. Jednak w ponad 90% przypadków najkorzystniejszy jest montaż poniżej rusztu kotła, po prostu do popielnika. Poniżej przestawimy co wynika z tego rozwiązania.