Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

O czym nie wolno zapomnieć przy układaniu płytek?
Wybór odpowiedniego kleju, właściwie przygotowana powierzchnia, do której chcemy przymocować nowe płytki oraz zabezpieczenie przed wodą to niezbędne elementy, o jakich musimy pamiętać, chcąc cieszyć się idealną, nową podłogą!

Jak długo wytrzyma Twój dach? Wszystko o żywotności membran dachowych
Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego jest równie istotny, jak odpowiednie zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Wśród dostępnych rozwiązań, membrany dachowe cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości izolacyjne, odporność na warunki atmosferyczne oraz długotrwałość. Jak długo membrany dachowe mogą służyć oraz co wpływa na ich trwałość, na przykładzie membrany Sarnafil T?

Kotwa w betonie: Jak zrobić to solidnie, by wszystko trzymało?
Kotwienie w betonie to kluczowy element w budownictwie, który pozwala na mocowanie prętów zbrojeniowych, gwintowanych śrub oraz innych systemów montażowych. Solidne zakotwienie zapewnia stabilność i bezpieczeństwo konstrukcji, a odpowiedni wybór materiałów i technik ma ogromne znaczenie. Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest wykorzystanie kleju epoksydowego Sika AnchorFix®-3030 – dwuskładnikowego kleju o wysokiej jakości, który sprawdzi się w różnych warunkach. Przyjrzyjmy się, jak prawidłowo wykonać kotwienie i jakie zalety ma ten produkt.

Ochrona i wentylacja dachu. Dlaczego membrana dachowa jest tak ważna?
Chcesz zadbać o trwałość i szczelność swojego dachu? Bez membrany dachowej z pewnością nie osiągniesz tego efektu. Dowiedz się, jakie są funkcje membran dachowych i jak rozumieć parametr paroprzepuszczalności.

Niebieski czy czarny? Jakie znaczenie ma kolor folii w oczku wodnym?
Chcesz mieć własne oczko wodne w ogrodzie? Świetny pomysł! Ale zanim zaczniesz prace, musisz wybrać odpowiednią folię. Jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni? Czy ma to znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Dlaczego membrana dachowa Alfa BIT na pełnym deskowaniu to gwarancja szczelności dachu?
Chcesz mieć pewność, że Twój dom jest bezpieczny? Zacznij od dachu! Wybierz dach skośny z pełnym deskowaniem i membraną bitumiczną Alfa BIT. Gwarancja trwałości i szczelności.

Jak zrobić taras nad pomieszczeniem ogrzewanym?
Zastanawiasz się nad stworzeniem dodatkowej przestrzeni użytkowej, która jednocześnie podniesie wartość i estetykę Twojego domu? Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym to idealne rozwiązanie! Może stać się ulubionym miejscem relaksu, spotkań towarzyskich i wypoczynku na świeżym powietrzu.

Zielony dach - luksus czy inwestycja? Ile naprawdę zapłacisz?
Ile kosztuje wykonanie zielonego dachu i jakie przynosi korzyści? Dach zielony to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie, które poprawia izolację termiczną i akustyczną, zatrzymuje wodę opadową, poprawia jakość powietrza i zwiększa bioróżnorodność.

Buduj zieloną przyszłość: nowoczesne rozwiązania Soprema dla ekologicznych dachów
W dobie rosnącej świadomości ekologicznej i globalnego ocieplenia, budownictwo zrównoważone staje się kluczowym elementem strategii ochrony środowiska. Firma Soprema, lider w dziedzinie rozwiązań dachowych, oferuje innowacyjne technologie, które przyczyniają się do tworzenia bardziej ekologicznych i energooszczędnych budynków. Wśród tych rozwiązań wyróżniają się systemy Cool Roof, Soprasolar oraz dachy zielone, które mają na celu redukcję nagrzewania się powierzchni, zmniejszenie zapotrzebowania na energię a także promowanie zielonej infrastruktury.

Jaka żywica na taras zewnętrzny?
Żywica epoksydowa jest bardzo ciekawą alternatywą dla płytek układanych na tarasie zewnętrznym. Dobrej jakości produkt, właściwie zaaplikowany, jest nie tylko estetyczny, ale także odporny na trudne warunki estetyczne. System nie jest skomplikowany do nałożenia. Wymaga tylko zgodnego z instrukcją sposobu nakładania i przygotowania podłoża.

Jak uszczelnić fundamenty, żeby na zawsze zapomnieć o wilgoci?
Hydroizolacja to fundament trwałości każdej budowli. Chroni konstrukcje przed szkodliwym działaniem wilgoci, zapewniając ich długowieczność i bezpieczeństwo. AQUAFIN-RB400 to nowoczesne, hybrydowe uszczelnienie reaktywne, które dzięki swoim unikalnym właściwościom znalazło szerokie zastosowanie w budownictwie.

Chcesz, żeby Twoje uszczelnienie było trwałe jak skała? Wybierz odpowiednią maszynę!
W dobie nowoczesnych technologii budowlanych, wybór odpowiednich narzędzi i technik aplikacji ma kluczowe znaczenie. W przypadku uszczelniania budynków, technologie maszynowe oferują nie tylko większą wydajność, ale także wyższą jakość wykonania.

Z czego zrobić tanie obrzeża w ogrodzie?
Obrzeża w ogrodzie pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną. Dzięki nim oddzielimy trawnik od rabat kwiatowych, ścieżek czy innych elementów ogrodu, co ułatwi pielęgnację i utrzymanie porządku. Jednym z popularnych i tanich rozwiązań są obrzeża trawnikowe wykonane z taśmy dylatacyjnej do trawników. W tym artykule przedstawimy zalety tego rozwiązania, omówimy jego ekologiczny aspekt oraz krok po kroku wyjaśnimy, jak je zamontować.

Izolacja fundamentów na 3 sposoby. Jak zrobić to prawidłowo?
Fundamenty stanowią podstawę konstrukcji każdego budynku. Choć znajdują się pod ziemią, to właśnie one odpowiadają za trwałość i stabilność całej części nadziemnej. Dlatego tak ważna jest izolacja fundamentów, która prawidłowo wykonana skutecznie zabezpieczy ściany i podłogi przed degradacją na skutek oddziaływania wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. Izolacji fundamentów towarzyszy różny przebieg prac, uzależniony głównie od warunków gruntowych oraz typu budynku.

Dach skośny odporny na pożary. Czy to możliwe?
Liczba pożarów w Polsce z roku na rok zwiększa się, wynika z danych statystycznych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. W związku ze zmianami klimatycznymi, przewiduje się, że samozapłony budynków będą występowały jeszcze częściej.