Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 122958
Schomburg Polska - Uszczelnianie budowlane

Schomburg Polska Uszczelnianie budowlane

Zobacz firmę w innym dziale: Kleje do płytek ceramicznych
Telefon 24 254 73 42
E-mail biuro@schomburg.pl
Adres Sklęczowska 18a, 99-300 Kutno
Firma SCHOMBURG Polska powstała w Kutnie, w grudniu 1992 roku, jako oddział niemieckiej Grupy SCHOMBURG, działającej na rynkach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Afryki. Grupa dysponuje fabrykami w Niemczech, w Polsce, w Szwajcarii, Indiach a także w Tunezji. Grupa SCHOMBURG to przeszło 80 lat doświadczeń w rozwiązywaniu trudnych problemów w zakresie technologii materiałów budowlanych, budownictwa ogólnego,... Czytaj więcej
Schomburg Polska

Firma SCHOMBURG Polska powstała w Kutnie, w grudniu 1992 roku, jako oddział niemieckiej Grupy SCHOMBURG, działającej na rynkach Europy, Azji, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Afryki. Grupa dysponuje fabrykami w Niemczech, w Polsce, w Szwajcarii, Indiach a także w Tunezji. Grupa SCHOMBURG to przeszło 80 lat doświadczeń w rozwiązywaniu trudnych problemów w zakresie technologii materiałów budowlanych, budownictwa ogólnego, przemysłowego i inżynieryjnego. Działający na terenie całego kraju Doradcy Techniczno-Handlowi pomagają naszym Klientom w doborze skutecznych i sprawdzonych technologii, odpowiednich dla danego rodzaju obiektu i/lub problemu.

Firma oferuje produkty profesjonalnej chemii budowlanej dostępne pod markami:

  • SCHOMBURG – specjalistyczne rozwiązania dla budownictwa (ogólnego, przemysłowego i inżynieryjnego),
  • RETHMEIER – domieszki i dodatki do betonu, barwniki i impregnaty. Certyfikat Schomburg

Kompetencje Firmy SCHOMBURG zostały potwierdzone i wyróżnione prestiżowymi nagrodami i certyfikatami. Firma posiada certyfikat jakości ISO 9001:2008.
 
Firma Schomburg jako wiodący na rynku europejskim producent marek takich jak AQUAFIN®, COMBIFLEX® i THERMOPAL® gwarantuje najwyższą jakość oferowanych systemów. Nasze produkty posiadają wymagane badania, certyfikaty i aprobaty. SCHOMBURG oferuje szeroki zakres produktów do okładzin ceramicznych i z kamieni naturalnych. Jastrychy mineralne, zaprawy samopoziomujące, zaprawy klejowe i zaprawy do spoinowania stanowią rozwiązania systemowe w najbardziej wymagających i krytycznych obszarach. AQUAFIN® oraz UNIFIX® to znane marki do stosowania na balkonach, tarasach i basenach. Wszystkie produkty zostały sprawdzone pod względem zgodności z wymaganiami norm europejskich.

Celem działalności firmy w tym zakresie jest nieustanne opracowywanie i rozwijanie technologii zintegrowanych systemów budowlanych, które znajdują swoje zastosowanie na każdej, nawet bardzo wymagającej i skomplikowanej budowie. SCHOMBURG świadczy usługi doradztwa technicznego dla projektantów, architektów i inżynierów budownictwa, nasza doświadczona inżynierska kadra Działu Technicznego aktywnie wspiera budowy w kraju i za granicą w zakresie specjalistycznych zastosowań produktów.

Systemowe rozwiązania dla budownictwa to m.in.:

  • Naprawa konstrukcji betonowych
  • System powłok ochronnych na bazie polimoczników – Gepotech®
  • Posadzki przemysłowe
  • Budowa dróg i torowisk
  • Izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne (powłoki bitumiczne, mineralne)  
  • System renowacji budownictwa zabytkowego (WTA)
  • Systemy basenowe (baseny tradycyjne, baseny solankowe, baseny z okładzinami oraz baseny wykonane w technologii powłok żywicznych - bezspoinowe)
  • Systemy: tarasowy, łazienkowy, układanie kamienia naturalnego, płyt wielkoformatowych, na podłożach krytycznych i wiele, wiele innych

Naprawa konstrukcji betonowych

Konstrukcje betonowe podlegają naturalnym procesom starzenia. Obciążenia mechaniczne, zmienne warunki atmosferyczne oraz środowisko działają na nie niszcząco. Powstałe szkody mogą mieć wpływ na statykę budowli, a tym samym na ich bezpieczne użytkowanie. SCHOMBURG oferuje różne rozwiązania umożliwiające przywrócenie bezpieczeństwa ruchu. Zaprawy renowacyjne INDUCRET® są oferowane w wersjach przeznaczonych dla różnych warunków eksploatacyjnych. w celu zachowania ich wartości i zapewnienia możliwie długiego okresu eksploatacji, środki te mogą być stosowane wyłącznie przez profesjonalne firmy wykonawcze. Na podstawie normy PN EN 1504-3, SCHOMBURG opracował system produktów specjalnych do renowacji betonu, charakteryzujących się wyjątkowymi właściwościami użytkowymi i najwyższą wydajnością.

System powłok ochronnych na bazie polimoczników GEPOTECH®

Ekstremalne warunki eksploatacji oraz trwałość powłok ochronnych konstrukcji inżynierskich zmusza do poszukiwania coraz bardziej doskonałych rozwiązań technicznych. wychodząc naprzeciw tym wymaganiom związanym z zabezpieczaniem elementów konstrukcji przed agresją chemiczną, obciążeniami mechanicznymi, wpływami atmosferycznymi i promieniowaniem UV oraz oddziaływaniem temperatur w szerokim zakresie stworzony został system powłok na bazie polimoczników pod nazwą  GEPOTECH®.

GEPOTECH® to uniwersalny system powłok do zastosowania m.in. jako metody ochrony konstrukcji budownictwa hydrotechnicznego, zabezpieczenia przed obciążeniami chemicznymi i mechanicznymi. Posiada Aprobatę Techniczną ITB.

Posadzki przemysłowe

Posadzki przemysłowe podlegają codziennym obciążeniom mechanicznym i chemicznym. w rezultacie, wymagane jest stosowanie powłok odpowiednich dla danego środowiska, w zależności od rodzaju i przeznaczenia budowli, np. budynki produkcyjne i magazynowe, laboratoria, i inne obszary. Seria produktów INDUFLOOR® stanowi rozwiązanie spełniające wymagania dotyczące wytrzymałości na obciążenia mechaniczne, także odporności chemicznej przed działaniem czynników agresywnych takich jak kwasy, zasady i rozpuszczalniki. Systemy Schomburg zostały poddane szczegółowym badaniom i posiadają certyfikaty zgodności z wymaganiami norm PN, jak również spełniają wymagania dotyczące zdolności pokrywania zarysowań, właściwości antypoślizgowych, łatwej konserwacji, odprowadzania ładunków elektrostatycznych

Drogi i torowiska

Modernizacja starej infrastruktury tramwajowej w aglomeracjach miejskich jest nieunikniona, a wiele inwestycji powstałych w ostatnim okresie już wymaga koniecznych napraw. Uwzględniając wszystkie czynniki związane z rodzajem obciążeń i warunkami atmosferycznymi firma Schomburg stworzyła system pod nazwą INDUCRET®. System ten z powodzeniem stosowany jest już od ponad 10 lat w Europie. Pozwala na trwałe użytkowanie całej infrastruktury w obrębie torowiska przez bardzo długi okres. Opracowany system INDUCRET® to zestaw zapraw mineralnych, w skład którego wchodzą emulsje i zaprawy kontaktowe oraz zaprawy do układania i spoinowania kostki granitowej.

Izolacje przeciwwilgociowe i przeciwwodne

Mając na uwadze trwałe rozwiązania problemów z wodą w strefie posadowienia budynków firma SCHOMBURG opracowała i wdrożyła pełną gamę produktów mineralnych oraz bitumicznych niezbędnych do prawidłowego wykonania prac uszczelniających w strefach podziemnych w niemal każdym przypadku obciążenia wodą . Do aplikowania ręcznego jak i maszynowego co radykalnie przyspiesza terminy realizacji tego etapu procesu budowlanego .

System renowacji budownictwa (WTA)

Zdobyte na przestrzeni lat  doświadczenie pozwoliły firmie SCHOMBURG na opracowanie i wdrożenie szerokiej gamy produktów do wykonywania prac renowacyjnych na obiektach zabytkowych architektury. Są to produkty odtwarzania przepon poziomych w postaci preparatów krzemianowych oraz kremów iniekcyjnych wprowadzanych w strukturę muru poprzez iniekcje, ale  także mineralne lub bitumiczne powłoki do wykonywania (odtwarzania) izolacji pionowej, tynki renowacyjne THERMOPAL oraz stanowiące zwieńczenie systemu farby krzemianowe .  

Systemy basenowe

Firma SCHOMBURG jest także liderem na płaszczyźnie basenów gdzie wymagane są trwałe rozwiązania . Szeroka oferta produktów do prowadzenia prac wykończeniowych na obiektach basenowych daje firmie miejsce wśród najlepszych w kraju w dziedzinie technologii basenowych. Zarówno w trakcie prowadzenia prac konstrukcyjnych ( prace z żelbetami przy realizacji niecek basenowych ) jak i podczas prowadzenia całego jakże odpowiedzialnego szeroko pojętego procesu prac wykończeniowych.

W ofercie firmy znajdują się produkty do prowadzenia prac na basenach tradycyjnych, pływackich, ale także na basenach z wodami solankowymi i geotermalnymi gdzie wymagania w stosunku do produktów są znacznie wyższe niż w przypadku basenów tradycyjnych (kąpielowych). Szeroka gama produktów daje możliwość prowadzenia prac zarówno z tradycyjnymi okładzinami basenowymi, mozaiką szklaną, a także jeśli zajdzie taka potrzeba z kamieniem naturalnym.  

Systemy dla budownictwa

Biorąc  pod uwagę mnogość rozwiązań dostępnych w ofercie właściwie przy pomocy naszych produktów jest możliwe przeprowadzenie prac wykończeniowych na każdym etapie budowy, a także na niemalże wszystkich elementach składających się na całość danego obiektu w tym np. kompletne rozwiązanie do wykonania prac na jakże odpowiedzialnych powierzchniach jakimi są tarasy i balkony w naszym położeniu geograficznym. Mowa tu zarówno o tarasach z okładzinami (ceramicznymi jak i  z kamienia naturalnego), a także tarasy w systemie bezspoinowym (powłoki żywiczne).

Nie sposób pominąć bardzo istotnego elementu systemowych rozwiązań jakie stanowi system łazienkowy, zarówno w przypadku małych domowych obiektów jak i w przypadku dużych zapleczy basenowych wymagających od zastosowanych produktów najwyższej trwałości w trakcie eksploatacji. Dopełnienie stanowią produkty stanowiące systemy do prowadzenia prac okładzinowych z zastosowaniem każdego rodzaju kamienia naturalnego, płyt opartych na konglomeratach, płyt wielkoformatowych i wielu, wielu innych nowoczesnych rozwiązań stosowanych współcześnie w budownictwie

SCHOMBURG Polska to solidny dostawca systemów z jakością, dla trwałych rozwiązań budowlanych. Wieloletnie doświadczenie i ciągły rozwój, ugruntowały na stałe w kulturze naszego przedsiębiorstwa najwyższą jakość oraz szczególną dbałość o środowisko.

TRADYCJA, JAKOŚĆ, PEWNOŚĆ, ZAUFANIE, KOMPETENCJE, GWARANCJA to wartości, za którymi stoi SCHOMBURG – zespół ludzi w pełni zaangażowanych.

Czerwona wieża ma solidne podstawy!

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem filmowym Schomburg na kanale YouTube

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum