Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Steinbacher Izoterm: Izolacja dachów dlaczego steinodur ®UKD?
Termoizolacje stropodachów lub dachów zielonych wymagają stosowania specjalnie konstruowanych materiałów termoizolacyjnych, bowiem dachy są niezwykle ważnym elementem budynków. Dachy muszą być nie tylko "ciepłe", ale także trwałe.

Znaczna redukcja hałasu z klatki schodowej dzięki Schöck Tronsole
Ochrona akustyczna przed dźwiękami uderzeniowymi, to jedno z wymagań, które określają przepisy budowlane. Tego rodzaju izolacja akustyczna musi być zaprojektowana nie tylko w podłogach oddzielających m.in. mieszkania, biura, pokoje hotelowe, ale również w elementach konstrukcji klatek schodowych, aby uniemożliwić przenoszenie się dźwięków uderzeniowych tą drogą do pomieszczeń chronionych.

Czy styropian sprawdzi się jako izolacja dachu płaskiego?
W przypadku dachu płaskiego jednym z poważniejszych wyzwań jest zapewnienie skutecznego i niezakłóconego spływu wody z połaci. Każda nierówność na dachu i montowane na nim urządzenia zwiększają ryzyko wystąpienia tzw. zastoin i uszkodzenia dachu.

Isover: Mity na temat izolacji
Bogata oferta materiałów izolacyjnych, różnorodność technik montażu, a co najważniejsze niezliczone opinie i doświadczenia znajomych – ocieplając dom napotkamy na wiele rozbieżnych informacji, które nie zawsze są prawdziwe. Jakie zatem są najczęstsze mity dotyczące izolacji?

Ile naprawdę kosztuje ogrzewanie domu?
Sezon grzewczy dla wielu osób jest sporym wyzwaniem finansowym. W Polsce ponad 10% rocznego budżetu przeciętnego gospodarstwa domowego przeznaczanych jest na ogrzewanie nieruchomości to ok. 3 680 zł w sezonie. Czy te wydatki rzeczywiście muszą być tak wysokie i czy nie można ich ograniczyć?

O czym pamiętać remontując ściany wewnętrzne?
Do najczęściej wykonywanych prac remontowych należą te związane z odnawianiem powierzchni ścian. Na ogół wystarczy je odmalować. Czasem niezbędne jest zamaskowanie plam lub naprawa poważniejszych uszkodzeń tynku.

Jak odnowić dach w domu - kostce?
Będące dawniej realizacją marzeń o własnym domu, tak zwane "kostki" często nie odpowiadają obecnym standardom budowlanym i przysparzają problemów swoim właścicielom. Jednym ze słabych punktów takich domów są stropodachy. Ich konstrukcję można jednak zmodernizować przy zastosowaniu nowoczesnych materiałów materiałowych.

Zdrowie mieszkanie bez grzybów i pleśni
Grzyby-pleśnie na ścianie czy suficie to częsty problem w domach, który najczęściej daje o sobie znać podczas jesieni i zimy, gdy rzadziej otwiera się okna. Tymczasem obecność pleśni i grzybów to zagrożenie dla zdrowia mieszkańców. Jak się przed nimi bronić?

Dlaczego warto ocieplić garaż?
Garaż w obrębie budynku to bardzo praktyczne rozwiązanie pozwalające na pełniejsze wykorzystanie jego zalet. Należy jednak pamiętać, że nawet jeśli nie będzie w nim systemu grzewczego, należy go odpowiednio ocieplić, aby nie był źródłem strat energii cieplnej.

Dom gotowy na nadejście zimy
Jesień w naszej szerokości geograficznej związana jest z krótkimi dniami, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego to najlepszy czas, aby bez wyrzutów sumienia spędzać miło jesienne wieczory na ulubionych czynnościach. Warto więc zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście zimy.

Ochrona szarego styropianu przed słońcem
Szary styropian to świetny materiał o parametrach izolacyjnych lepszych niż biały. Jednak ma pewną istotną wadę – jest wrażliwy na bezpośrednie nasłonecznienie. I wbrew temu, co mogłoby się nam wydawać, koniec lata wcale nie oznacza, że świeżo pokryte nim elewacje są już bezpieczne.Popularność styropianu wynika z wielu powodów. Przede wszystkim, ma bardzo dobre parametry izolacyjne, a przy tym rozsądną cenę. Jest lekki i łatwy w obróbce (łatwo się go tnie i nie pyli), wytrzymały i mało nasiąkliwy. Bez trudu znajdziemy materiały górujące nad nim pod jakimś względem – np. z niższą lambdą albo bardziej wytrzymałe, ale nie sposób znaleźć taki, który będzie lepszy we wszystkim. Stąd jego mocna pozycja na rynku.

Jak sprawić, żeby ogrzewanie podłogowe było skuteczne?
Pracą ogrzewania podłogowego steruje obecnie automatyka, zapewniając komfort cieplny przy oszczędności energii. Ale maksymalnej efektywności takiej instalacji nie uzyska się bez odpowiednich rozwiązań konstrukcyjno-materiałowych.

Czym są mostki termiczne i czemu należy je eliminować?
Mostek termiczny jest miejscem w przegrodzie cieplnej budynku, w którym przewodnictwo cieplne jest znacznie większe niż pozostałej części przegrody. Powoduje on znaczną utratę energii cieplnej.

Najczęstsze błędy popełniane przy termomodernizacji domu
Przy przeprowadzaniu termomodernizacji budynku błędy można popełnić na każdym etapie. Bywają wynikiem wątpliwych oszczędności, co koniec końców generuje dodatkowe koszty. Mogą być efektem niewiedzy czy pośpiechu, a czasem po prostu zabraknie wyobraźni.