PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Termonium - system ociepleń, dzięki któremu możesz zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Termonium - system termoizolacji oparty na grafitowym styropianie Termonium Plus fasada - gwarantuje oszczędności, które mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych rocznie. Zapewnia właściwy mikroklimat w domu i komfort cieplny.

Sezon budowlany rozpędza się z dnia na dzień - niemal jak inflacja. Dlatego już dziś warto podjąć decyzję, by ocieplić dom w tym roku. Eksperci budowlani i inwestycyjni są zgodni - termoizolacja budynku to jedna najlepszych i najpewniejszych inwestycji, gwarantująca w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych.

Co istotne, zapewnia komfort cieplny oraz zdrowy mikroklimat wnętrz domu, ciepło zimą i przyjemny chłód latem - i to bez klimatyzacji. Ocieplenie budynków to obecnie europejski standard, który wspiera również polskie państwo ulgą termomodernizacyjną, czy programem Czyste Powietrze.

Termoizolacja budynku to jedna najlepszych i najpewniejszych inwestycji, gwarantująca w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych
Termoizolacja budynku to jedna najlepszych i najpewniejszych inwestycji, gwarantująca w okresie grzewczym oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych

Termonium Plus fasada - sprawdzony system termoizolacji

Na opłacalność inwestycji dodatkowo wpływają stale rosnące ceny energii, które podnoszą koszty ogrzewania. Do niedawna średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu stanowiły nawet 70% wszystkich kosztów jego eksploatacji. Teraz ten współczynnik uległ wzrostowi, a budynek nieocieplony lub nieodpowiednio ocieplony notuje około 50% straty ciepła.

Eksperci zalecają wykonanie termoizolacji, najlepiej materiałami o wysokich parametrach jakościowych, pochodzącymi od jednego producenta w kompletnym systemie ociepleń.

Tylko takie rozwiązanie w połączeniu z profesjonalnym wykonawstwem, zapewnia optymalną oszczędność energii oraz właściwy mikroklimat w domu.

Zastosowanie kompletnego systemu Termonium, który oparty jest na najcieplejszym, grafitowym styropianie Termonium Plus fasada z lambdą 0,031 W/(mK), gwarantuje oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie. Oczywiście płyty styropianowe muszą być odpowiedniej grubości, najlepiej powyżej 15 cm.

Pamiętajmy, że ceny prądu, gazu, oleju opałowego, węgla, drewna czy biomasy osiągają nowe rekordy. Dlatego bez względu na to jak ogrzewasz swój dom i tak przepłacisz, jeśli nie ograniczysz zużycia energii poprzez wykonanie skutecznej termoizolacji domu. Nasz system ociepleń Termonium już w ubiegłym roku stał się hitem sezonu budowlanego. Prawdopodobnie dlatego, że Polacy coraz częściej stawiają na sprawdzoną jakość materiałów, szczególnie gdy budują lub ocieplają dom dla siebie. Wybierają wypróbowane rozwiązania, unikają ryzyka zakupu towarów o wątpliwych parametrach - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki.

Termoizolacja domu - inwestycja, która się opłaca

Zastosowanie nawet najbardziej ekonomicznego źródła energii do ocieplenia domu nie zrekompensuje oszczędności, jakie uzyskasz dzięki ociepleniu budynku.

Należy mieć na uwadze również fakt, że termoinwestycja, redukująca zużycie energii, znacząco ogranicza również emisję CO2, co pozytywnie wpływa na środowisko naturalne.

Termonium Plus fasada
Styropian grafitowy Termonium Plus fasada

Na polskim rynku materiałów termoizolacyjnych niekwestionowanym liderem jakości jest Termo Organika, której styropiany posiadają prestiżowe rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej. 

Styropiany Termo Organiki jako jedyne przeszły pozytywnie wszystkie 18 kontroli parametrów przeprowadzonych przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego i podległe mu placówki kontrolne.

Źródło i zdjęcia: Termo Organika

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum