Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
OKNOPLAST
Jakie sekrety może skrywać okno?
Zwykle wybierając stolarkę do domu skupiamy się na parametrach technicznych, określonych przez producenta. Nie zastanawiamy się jednak nad jej elementami składowymi. Wychodzimy bowiem z założenia, że okno jakie jest każdy widzi. Tymczasem izolacyjność i funkcjonalność stolarki zależy właśnie od jej poszczególnych części. Warto zatem poświęcić chwilę by zapoznać się z sekretami okien.
Xella Polska
Planujesz budowę lub remont? Zaoszczędź na VAT jeszcze w tym roku
Kupując materiały do budowy domu (w tym Silka, Ytong) lub remontu domu czy mieszkania (w tym Multipor) do końca tego roku masz jeszcze ostatnią możliwość skorzystania z odliczenia VAT.
Ruukki Polska
Jak przygotować dach do zimy?
Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.
Nie zdążyłeś wykończyć elewacji przed zimą - nie panikuj - jest weber.therm WINTER
Wykonawcy i inwestorzy, których inwestycji nie udało się dokończyć przed zimą, stają przed trudnym dylematem: poczekać kilka miesięcy do momentu, kiedy znów rozpocznie się sezon budowlany czy zaryzykować prace w trudnych warunkach atmosferycznych i skończyć budowę na czas.
Soudal
Termoizolacja budynku w systemie Etics
Ocieplenie budynku styropianem może być łatwe i szybkie przy zastosowaniu kleju Soudatherm Fasada. Metoda ta nosi nazwę bezspoinowego systemu ociepleń (BSO) lub Etics.
Soudal
Ciepły montaż okien (w technologii SWS)
Soudal Window System umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy (tzw. "ciepły montaż") stolarki otworowej, czyli trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży w myśl ogólnej zasady: "szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.
Somfy
Czy jesteśmy gotowi na inteligentne budownictwo?
Popularne rozwiązania wybierane przez Polaków. Oferta inteligentnych domowych rozwiązań na polskim rynku jest coraz bardziej zróżnicowana. Producenci oferują wyspecjalizowane urządzenia do sterowania drogą radiową oraz internetową, które można synchronizować w sieci i zarządzać nimi za pośrednictwem komputera lub telefonu. Jakkolwiek standardy budownictwa inteligentnego nie są jeszcze powszechnie stosowane, to poszczególni producenci wymieniają rozwiązania, które cieszą się dużą popularnością wśród właścicieli domów.
Pilkington IGP Sp. z o.o.
Ekonomicznie i ekologicznie – redukcja zużycia wody w "zielonych" budynkach z certyfikatem LEED
W zrównoważonym budownictwie dąży się do ograniczania zużycia zasobów naturalnych, w tym wody. Budynki starające się o międzynarodowy certyfikat środowiskowy LEED już na etapie projektowym powinny uwzględniać rozwiązania optymalizujące wykorzystanie wodnych zasobów podczas eksploatacji.
AERECO WENTYLACJA
Sposoby doprowadzenia powietrza przez okna
Infiltracja przez okna. Wg normy PN-B-03430:1983/Az3:2000P współczynnik infiltracji powietrza "a" przez zamknięte okna i drzwi balkonowe bez zamontowanego nawiewnia powinien wynosić 0,5-1,0 m³ /(m·h·daPa2/3). Dla okien o a<0,3 m³ /(m·h·daPa2/3) powinny być zamontowane nawiewniki powietrza. Teoretycznie można w ten sposób doprowadzić powietrze zewnętrzne.
OKNOPLAST
Parapet – detal o wielkim znaczeniu
Zakup okien do domu to ważna decyzja, dlatego przed jej podjęciem wiele czasu poświęcamy na znalezienie tych najbardziej odpowiednich. Spędzamy długie godziny na wnikliwym porównywaniu ich parametrów, funkcjonalności i estetyki. Wszystko po to by stolarka nadała wnętrzom unikalny charakter, a jednocześnie ograniczyła ucieczkę ciepła z budynku. Nasze starania może jednak zniweczyć źle dobrany i zamontowany parapet. Podpowiadamy jak tego uniknąć.
Brevis
Jak najlepiej wentylować pomieszczenia?
Warunkiem dobrej wentylacji jest cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach. Powietrze świeże powinno nieustannie, małym kontrolowanym strumieniem napływać do pomieszczeń.
Konstrukcja ogrodu zimowego
Konstrukcja nośna ogrodu musi być sztywna i wytrzymała. Wykonuje się ją z materiałów takich jak PCV i aluminium. Konstrukcje aluminiowe są trwałe, zapewniają całkowitą szczelność, a ponadto są łatwe w kształtowaniu.
Xella Polska
Vademecum inwestora indywidualnego
Blisko 57% domów w Polsce budują inwestorzy indywidualni.* Dla wielu z nich to największy i najważniejszy projekt w życiu.
Techbud
Ekrany akustyczne jako główny element zwalczania hałasu komunikacyjnego
Ekran akustyczny to naturalna lub sztuczna przeszkoda na drodze propagacji fal dźwiękowych miedzy źródłem (trasa komunikacyjna), a obszarem odbioru, będącym miejscem chronionym przed oddziaływaniem hałasu.
Xella Polska
Silka Tempo – budowa 4x szybciej, potwierdza KNR.
Czas murowania ścian z wielkowymiarowych elementów Silka Tempo jest ponad czterokrotnie krótszy niż w przypadku elementów drobnowymiarowych – wynika z niezależnych pomiarów czasu rzeczywistego przeprowadzonych na budowie osiedla we Wrocławiu.