Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Henkel Polska
Ceresit: Zabezpiecz elewacje przed uszkodzeniem mechanicznym
Grad z nieba, spadająca gałąź - to tylko nieliczne z niespodziewanych przypadków mogące dość poważnie uszkodzić elewację budynku. Dodając do tego uderzenia piłką, opieranie drabiny czy uderzenia klamką drzwi wejściowych mamy już dość znaczącą ilość czynników zagrażających estetyce naszego domu. Jak się przed tym chronić, z jakich produktów powinniśmy skorzystać, aby wyeliminować to ryzyko?
Dlaczego warto zastosować Eurothane G, jako ocieplenie poddasza lub ściany od wewnatrz?
Eurothane G, idealna wewnętrzna izolacja, jest unikatowym i trwałym produktem firmy Recticel. Decydując się na panele Eurothane G otrzymujesz nie tylko doskonałą izolację o wysokich parametrach.
Somfy
Ogrzewanie domu: Gdzie szukać oszczędności?
Choć energia z roku na rok drożeje, to równolegle rozwijają się również technologie, które pozwalają ją zaoszczędzić. Zimą, samo ogrzewanie pochłania prawie 70% energii zużywanej przez dom jednorodzinny. Dlatego też inwestując w inteligentne systemy zarządzania temperaturą, przyczyniamy się niewątpliwie do wymiernego zwiększenia oszczędności. Coraz większą uwagę poświęca się także rozwiązaniom okiennym, poprawiającym izolację cieplną. Zautomatyzowane osłony okienne, bo o nich mowa, przyczyniają się do ograniczenia strat ciepła nawet o kilkadziesiąt procent.
Termoizolacja w pianie czyli ocieplenia do zadań specjalnych
W niestandardowych warunkach, kiedy brakuje miejsca na klasyczne ocieplenie prawidłowej grubości np. w przypadku budynków z małym okapem, z pomocą przychodzą ocieplenia oparte o płyty z piany rezolowej. Mimo, że cieńsze od standardowych materiałów izolacyjnych, mają bezkonkurencyjnie niski współczynnik przewodzenia ciepła. Dzięki temu gwarantują skuteczna izolację.
Marma Polskie Folie
Przepisy dotyczące paroizolacji - Poradnik Krzysztofa Patoki
Każdy z budujących dom, a przede wszystkim projektanci powinien znać przepisy dotyczące warunków jakie muszą spełniać budynki. Podstawowym dokumentem określającym te zasady jest ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 12 kwietnia 2002 roku określające warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z wszystkim uaktualnieniami. Zawarte są w nim różne wytyczne, które dotyczą również dachów.
Ruukki Polska
Finnera - blachodachówka na skomplikowany dach
Zwykle do krycia dachów o skomplikowanym kształcie poleca się dachówki ceramiczne lub cementowe. Równie dobrze jak one sprawdza się oryginalna blachodachówka modułowa Finnera.
AERECO WENTYLACJA
Dlaczego należy poprawnie wentylować pomieszczenia?
Powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia ulega zanieczyszczeniu i zawilgoceniu pod wpływem zachodzących procesów, takich jak: oddychanie, gotowanie, suszenie, pranie, kąpiel. Materiały do wykańczania wnętrze oraz meble związki, które są niebezpieczne dla osób przebywających w pomieszczeniu.
Termo Organika
Jak skutecznie przygotować dom do zimy?
Ocieplenie ścian domu, czyli popularna termomodernizacja to wciąż najlepsza gwarancja optymalnej temperatury pomieszczeń mieszkalnych oraz znacznych oszczędności pieniędzy na ogrzewaniu.
Soudal
Uszczelnianie dylatacji w posadzkach i ścianach betonowych
Wielkoformatowe posadzki betonowe muszą być ponacinane w odpowiedni sposób szczelinami dylatacyjnymi, aby skompensować ruch wynikający ze skurczu chemicznego (szczególnie w świeżo wylanej posadzce) i termicznego - na skutek znacznych różnic temperatur (dzień/noc, lato/zima).
Somfy
Każdy chce być inteligentny
Rynek automatyki domowej rośnie, a inteligentne, zdalnie sterowane urządzenia domowe coraz odważniej wkraczają w nasze progi. Wpływa na to w znacznym stopniu rozwój technologii, dzięki której możliwości konfigurowania inteligentnych sieci są niemalże nieograniczone.
Termo Organika
Optymalna izolacja termiczna - zmiany w przepisach i myśleniu inwestorów
Coraz więcej Polaków zwraca uwagę na energooszczędność swoich domów. Tendencję tę widać również w budownictwie użyteczności publicznej. Stosowane są coraz nowocześniejsze technologie budowlane: energooszczędne okna, systemy wentylacji, a przede wszystkim rośnie grubość powłoki izolacji termicznej.
OKNOPLAST
Jakie sekrety może skrywać okno?
Zwykle wybierając stolarkę do domu skupiamy się na parametrach technicznych, określonych przez producenta. Nie zastanawiamy się jednak nad jej elementami składowymi. Wychodzimy bowiem z założenia, że okno jakie jest każdy widzi. Tymczasem izolacyjność i funkcjonalność stolarki zależy właśnie od jej poszczególnych części. Warto zatem poświęcić chwilę by zapoznać się z sekretami okien.
Xella Polska
Planujesz budowę lub remont? Zaoszczędź na VAT jeszcze w tym roku
Kupując materiały do budowy domu (w tym Silka, Ytong) lub remontu domu czy mieszkania (w tym Multipor) do końca tego roku masz jeszcze ostatnią możliwość skorzystania z odliczenia VAT.
Ruukki Polska
Jak przygotować dach do zimy?
Właściwe przygotowanie dachu przed nadejściem zimy pozwoli nie tylko uniknąć rozczarowania wiosną, ale również zaoszczędzić czas i pieniądze. Pielęgnacja jest przecież znacznie łatwiejsza niż kosztowny remont pokrycia dachu i wykończenia poddasza. Michał Jabłonkowski, ekspert firmy Ruukki Polska, radzi w jaki sposób to zrobić, aby nie zniszczyć blachodachówki.
Nie zdążyłeś wykończyć elewacji przed zimą - nie panikuj - jest weber.therm WINTER
Wykonawcy i inwestorzy, których inwestycji nie udało się dokończyć przed zimą, stają przed trudnym dylematem: poczekać kilka miesięcy do momentu, kiedy znów rozpocznie się sezon budowlany czy zaryzykować prace w trudnych warunkach atmosferycznych i skończyć budowę na czas.