Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
AERECO WENTYLACJA
Sposoby doprowadzenia powietrza przez okna
Infiltracja przez okna. Wg normy PN-B-03430:1983/Az3:2000P współczynnik infiltracji powietrza "a" przez zamknięte okna i drzwi balkonowe bez zamontowanego nawiewnia powinien wynosić 0,5-1,0 m³ /(m·h·daPa2/3). Dla okien o a<0,3 m³ /(m·h·daPa2/3) powinny być zamontowane nawiewniki powietrza. Teoretycznie można w ten sposób doprowadzić powietrze zewnętrzne.
OKNOPLAST
Parapet – detal o wielkim znaczeniu
Zakup okien do domu to ważna decyzja, dlatego przed jej podjęciem wiele czasu poświęcamy na znalezienie tych najbardziej odpowiednich. Spędzamy długie godziny na wnikliwym porównywaniu ich parametrów, funkcjonalności i estetyki. Wszystko po to by stolarka nadała wnętrzom unikalny charakter, a jednocześnie ograniczyła ucieczkę ciepła z budynku. Nasze starania może jednak zniweczyć źle dobrany i zamontowany parapet. Podpowiadamy jak tego uniknąć.
Brevis
Jak najlepiej wentylować pomieszczenia?
Warunkiem dobrej wentylacji jest cyrkulacja powietrza w pomieszczeniach. Powietrze świeże powinno nieustannie, małym kontrolowanym strumieniem napływać do pomieszczeń.
Konstrukcja ogrodu zimowego
Konstrukcja nośna ogrodu musi być sztywna i wytrzymała. Wykonuje się ją z materiałów takich jak PCV i aluminium. Konstrukcje aluminiowe są trwałe, zapewniają całkowitą szczelność, a ponadto są łatwe w kształtowaniu.
Xella Polska
Vademecum inwestora indywidualnego
Blisko 57% domów w Polsce budują inwestorzy indywidualni.* Dla wielu z nich to największy i najważniejszy projekt w życiu.
Techbud
Ekrany akustyczne jako główny element zwalczania hałasu komunikacyjnego
Ekran akustyczny to naturalna lub sztuczna przeszkoda na drodze propagacji fal dźwiękowych miedzy źródłem (trasa komunikacyjna), a obszarem odbioru, będącym miejscem chronionym przed oddziaływaniem hałasu.
Xella Polska
Silka Tempo – budowa 4x szybciej, potwierdza KNR.
Czas murowania ścian z wielkowymiarowych elementów Silka Tempo jest ponad czterokrotnie krótszy niż w przypadku elementów drobnowymiarowych – wynika z niezależnych pomiarów czasu rzeczywistego przeprowadzonych na budowie osiedla we Wrocławiu.
Pol-Skone
Drzwi z kolekcji SEMPRE Onda firmy POL-SKONE przełamują stereotypy designu
Umiejętne łączenie elementów wyposażenia wnętrz to sekret tworzenia aranżacji z duszą i wyjątkowym charakterem. I wcale nie dotyczy to jedynie mebli czy dodatków, ale także drzwi!
URSA
Izolacja dachu skośnego wełną mineralną URSA - film instruktażowy
Film instruktażowy URSA przedstawia fachowe montowanie izolacji z wełny szklanej w dachu skośnym. Przygotowany materiał zwraca uwagę na najważniejsze etapy prac.
Lafarge Kruszywa i Beton
Murowanie z Majstrem
Murowanie ścian to jeden z pierwszych i z pewnością kluczowych etapów budowy domu.
wienerberger
Dlaczego Polacy cenią sobie ceramikę budowlaną?
Niemal połowa Polaków uważa, że zastosowanie ceramiki do budowy domu znacznie podnosi jego wartość - wynika z badania Instytutu Millward Brown przeprowadzonego na zlecenie firmy Wienerberger.
Lafarge Kruszywa i Beton
Budujemy oczko wodne w ogrodzie
Samodzielna budowa oczka wodnego nie jest trudna, a o jej kluczowych aspektach opowiada Dariusz Kuryś – kierownik ds. segmentu przemysłowego w Lafarge.
Ceramiczne materiały budowlane - zawsze pewna inwestycja
Trudne czasy skłaniają do tego, żeby w budownictwie sięgać po materiały uniwersalne i sprawdzone przez setki lat, o wysokiej estetyce, a przede wszystkim - o dużej trwałości, która przekłada się na ich wartość.