ICYPOL: Niebezpieczne sople lodu

W okresie zimowym, kiedy temperatura powietrza utrzymuje się poniżej zera okazuje się, że izolacja dachu jest bardzo istotnym elementem. Jednak dobrze ocieplone poddasze to nie tylko niższe rachunki za ogrzewanie – istnieją inne korzyści, które mogą okazać się równie ważne w czasie mroźnych zim. Zapewne nie raz widzieliście Państwo zwisające z dachu długie sople – niestety, te malownicze dodatki często są oznaką poważnego problemu wewnątrz budynku.

ICYPOL: Niebezpieczne sople lodu
ICYPOL SkutecznaIZOLACJA ICYNENE – lekka, otwartokomórkowa pianka poliuretanowa
domoterm.pl
ICYPOL SkutecznaIZOLACJA ICYNENE – lekka, otwartokomórkowa pianka poliuretanowa
Dane kontaktowe:
660 727 805, 728 483 862
Kościuszki 33, 47-400 Racibórz

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Gdy poddasze domu jest słabo ocieplone, ciepłe powietrze może przechodzić przez szczeliny w izolacji dachu. To ciepłe powietrze może powodować, że zgromadzony na dachu śnieg zacznie się topić a następnie zaczyna spływać. Gdy temperatura spadnie roztopiony śnieg ponownie zamarza prowadząc do tworzenia się "tamy lodu". Z czasem, może dojść do nagromadzenia takiej ilości lodu, że topniejący śnieg nie będzie mógł spływać dalej i w zależności od konstrukcji dachu może dojść nawet do zawilgocenia przegrody dachowej.

Konsekwencje oblodzenia

Istnieje kilka poważnych problemów, które mogą powstać w wyniku oblodzeń tworzących się na dachu, z których niektóre mogą być nawet i niebezpieczne:

  •     Zawilgocenie na sufitach i ścianach
  •     Tradycyjna izolacja pod wpływem zawilgocenia traci swoje właściwości izolacyjne
  •     Pleśń rozwijająca się na mokrej izolacji
  •     Spadające sople mogą zranić znajdujące się pod nimi osoby
  •     Uszkodzenia rynien oraz gzymsu spowodowane nagromadzeniem się lodu

Idealnym sposobem na walkę z oblodzeniem dachu jest jego odpowiednia izolacja oraz uszczelnienie wszystkich potencjalnych nieszczelności, przez które może uciekać ciepłe powietrze z poddasza. Ale w jaki sposób można zapewnić skuteczne uszczelnienie powietrza w Twoim domu? Dzięki zastosowaniu pianki izolacyjnej takiej jak ICYNENE H2Foam Lite.

Jedną z głównych różnic pomiędzy tradycyjną izolacją, a izolacją natryskową ICYNENE, jeśli chodzi o próby wyeliminowania nieszczelności, jest to, że tradycyjna izolacja może mieć problemy z uzyskaniem całkowitej szczelności zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach. W przeciwieństwie do niej, pianka izolacyjna ICYNENE rozrasta się ponad 100 krotnie w stosunku do jej pierwotnej wielkości zaledwie w ciągu kilku sekund, aby skutecznie wypełnić nawet najmniejsze szczeliny lub otwory.

Izolując swój strych czy poddasze z pianką natryskową ICYNENE, jesteś na najlepszej drodze do zmniejszenia ryzyka oblodzenia dachu. Ciepło pozostaje tam, gdzie należy – w domu – i to właściwie ocieplone poddasze, które ma ograniczoną utratę ciepłego powietrza, zmniejsza szanse Twojego domu na uszkodzenia spowodowane zamarzającym śniegiem. Tobie pozostaje tylko cieszyć się pięknem zimy bez obawy o uszkodzenia domu.

źródło i zdjęcia: ICYPOL