ICYPOL: Jak uchronić dom przed przegrzaniem?

Do naszego kraju napływa ciepłe afrykańskie powietrze, na termometrach temperatury przekraczają nawet 35°C – mamy środek lata! Choć w naszym klimacie tak upalnych dni nie ma za wiele to bywają one bardzo uciążliwe…
Ciepło przedostaje się do budynku poprzez okna, ściany i dach. Najszybszym rozwiązaniem wydaje się być zamontowanie klimatyzacji w budynku, ale profesjonalny system chłodniczy to dość spory wydatek, a jego koszty utrzymana również nie należą do najtańszych.

ICYPOL: Jak uchronić dom przed przegrzaniem?
ICYPOL SkutecznaIZOLACJA ICYNENE – lekka, otwartokomórkowa pianka poliuretanowa
domoterm.pl
ICYPOL SkutecznaIZOLACJA ICYNENE – lekka, otwartokomórkowa pianka poliuretanowa
Dane kontaktowe:
660 727 805, 728 483 862
Kościuszki 33, 47-400 Racibórz

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Istnieje kilka innych równie skutecznych rozwiązań…

W przypadku okien istnieje bardzo łatwy sposób na ochronę przed nadmiernym ciepłem– zamontowanie rolet skutecznie zapobiega wpadaniu promieni słonecznych do wnętrza budynku. Szczególnie dobrze sprawują się rolety zewnętrzne, ale szybszym i tańszym rozwiązaniem mogą okazać się rolety montowane od strony wewnętrznej okna ze specjalną powłoką odbijającą promienie słoneczne.

W trakcie największych upałów w ciągu dnia zaleca się zamykać okna, a dom wietrzyć dopiero nocą kiedy temperatura zewnętrzna jest niższa od tej w naszym budynku.

Ściany to kolejny element budynku przez który może przegrzewać się nasz budynek, szczególnie kiedy nie są w ogóle zaizolowane, bowiem nagrzane mury mogą oddawać ciepło jeszcze długo po zachodzie słońca. Mimo iż przez ściany przedostaje się najmniej ciepła do naszego budynku, to standardowa izolacja z pewnością obniży temperaturę wnętrza.

Newralgicznym elementem budynku okazuje się być dach, bowiem to na niego padają bezpośrednio promienie słoneczne przez większą część dnia – całości "upalnego uroku" dodają w szczególności czarne, pięknie błyszczące poszycia dachowe – dlatego to właśnie należy zadbać o jak najlepszą jego izolację. Na rynku dostępnych jest wiele sposobów na izolowanie poddasza, ale nie wszystkie zapewnią odpowiednią stateczność cieplną budynku.
Skutecznym i przede wszystkim sprawdzonym sposobem okazuje się izolacja natryskowa pianką poliuretanową taką jak np. ICYNENE H2Foam Lite. Dzięki natryskowej metodzie aplikacji pianka dociera w każde nawet najdrobniejsze zakamarki ocieplanej powierzchni szczelnie je wypełniając, zapewniając 100% szczelność poprzez eliminację mostków termicznych.

Pianka natryskowa ICYNENE zapobiega przedostawaniu się ciepłego powietrza do wnętrza budynku bowiem mimo wysokiej paro przepuszczalności pianka ta stanowi barierę dla przemieszczających się ciepłych mas powietrza, znacząco poprawiając komfort termiczny na poddaszu.

Dowiedz się więcej o korzyściach z zastosowania pianki natryskowej ICYNENE na Twoim poddaszu kontaktując się z Autoryzowanymi Wykonawcami (link do mapy tutaj).

źródło i zdjęcia: ICYPOL