Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
VELUX Polska Sp. z o.o.
Optymalna temperatura w domu ważna także latem
Sezon grzewczy na razie za nami. Zbliża się lato i najgorętsze dni w roku, kiedy to w wielu mieszkaniach i domach zapanują temperatury znacznie obniżające komfort naszego życia. Przegrzane pomieszczenia są problemem zarówno w budynkach tradycyjnych, w których temperatura wewnątrz w dużym stopniu zależy od temperatury na zewnątrz, jak i energooszczędnych, przy budowie których popełniono błędy na etapie projektowania i realizacji.
ALMONT SYSTEM Fabryka Ogrodów Zimowych
Ogrody zimowe co warto wiedzieć?
W zależności od przeznaczenia, konstrukcje ogrodów zimowych mogą być wykonane z materiałów izolowanych termicznie (przeznaczone w porze zimowej do ogrzewania) oraz bez izolacji termicznej (nieogrzewane). Z nieogrzewanych możemy korzystać tylko latem oraz podczas ciepłych dni wiosennych i jesiennych.
Somfy
Jaka technologia przewodowa czy bezprzewodowa?
Często jeszcze pokutuje przekonanie, że najbardziej bezpiecznym systemem jest jedynie ten oparty na stałym, przewodowym oprzyrządowaniu sterującym. Tymczasem rozwój technologii sprawił, że zaawansowane bezprzewodowe systemy sterowania radiowego są równie bezpieczne, a dodatkowo zapewniają znaczącą wygodę i elastyczność. Oczywiście każde z tych rozwiązań ma swoje specyficzne ograniczenia, więc wybór odpowiedniego systemu powinien być podyktowany indywidualnymi potrzebami i możliwościami mieszkańców.
Stahlton Polska
Jak zabezpieczyć elewację przed zaciekami i pęknięciami?
Na to pytanie odpowiedzi udzieli ekpsert Stahlton Polska Sp. z o.o. Fasada jako reprezentatywna część domu, to swoista wizytówka budynku pełniąca dwie podstawowe funkcje - estetyczną i ochronną. Narażona jednak na nieustanne działanie szkodliwych czynników atmosferycznych z czasem może stracić na wyglądzie i szczelności.
OKNOPLAST
Oknoplast przedstawia ABC wiosennego czyszczenia okien!
Chociaż zima nie była w tym roku zbyt sroga to i tak większość z nas cieszy się na nadejście wiosny. Dłuższe i cieplejsze dni, zieleń oraz promienie słońca sprawiają, że mamy więcej energii. Chłodna pora roku to bardzo trudny czas dla naszych okien, dlatego warto dokonać ich przeglądu.
HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.
Jakie bramy są polecane do garaży w domach energooszczędnych?
Odpowiedź eksperta: Energooszczędny dom powinien mieć garaż wyposażony w bramę segmentową zbudowaną ze stalowych segmentów o grubości nie mniejszej niż 42 mm. Brama taka musi być dokładnie wypełniona pianką poliuretanową o bardzo wysokich właściwościach termoizolacyjnych.
Na czym polega technologia budowy ścian z wykorzystaniem cegieł bezfugowych?
Odpowiedź eksperta: Cegły ZERO®, podobnie jak inne cegły elewacyjne, wykorzystuje się głównie do murowania ściany osłonowej w technologii muru trójwarstwowego.
STOLLAR SYSTEMY OKIENNE
Jak należy konserwować okna drewniane?
Odpowiedź eksperta: Nowoczesne okna drewniane są fabrycznie zabezpieczone przed niszczącym działaniem czynników zewnętrznych (promieni słonecznych, wiatru, opadów). Natomiast trwałość powłoki lakierniczej zależy zawsze od stopnia zanieczyszczenia środowiska, w jakim funkcjonuje okno oraz konserwacji powłok lakierniczych.
VELUX Polska Sp. z o.o.
Jakie osłony przeciwsłoneczne najlepiej chronią przed przegrzewaniem poddasza?
Odpowiedź eksperta: Najlepsze efekty w redukcji temperatury zapewniają przesłony zewnętrze. Zasada ich funkcjonowania jest następująca – zatrzymują one promienie słoneczne zanim dotrą one do szyby i nagrzeją wnętrze.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie okien?
Odpowiedź eksperta: Na rynku z roku na rok pojawiają się okna o coraz lepszych parametrach termoizolacyjności, przepuszczalności powietrza, odporności na obciążenie wiatrem czy wodoszczelności. Dobrej jakości stolarka okienna powinna być także trwała, odporna na odkształcenia i bezpieczna w użytkowaniu. W innym wypadku może szybko utracić swoje pierwotne właściwości użytkowe.
PFLEIDERER Polska sp. z o.o.
Jak wykonać sztywne poszycie dachowe?
Odpowiedź eksperta: Budując sztywne poszycie z płyt budowanych mfp® unikniemy wad, które mogą wystąpić przy korzystaniu z desek. Płyty układa się znacznie szybciej, a podczas montażu zużywamy mniej łączników. Nie trzeba też ich impregnować, co przekłada się na mniejszy koszt i szybsze tempo prac. Poszycie z płyt jest równe i gładkie. Można na nim układać pokrycia z gontów bitumicznych oraz blach płaskich układanych na rąbek stojący – czyli materiałów wymagających idealnie przygotowanego podłoża.
Tartak i Zakład Stolarski Janina i Wacław Witkowscy Sp.j.
Jakie są zalety prefabrykowanej więźby dachowej?
Odpowiedź eksperta: Prefabrykowane więźby dachowe można podzielić na tradycyjne konstrukcje ciesielskie wyrabiane w zakładzie oraz na konstrukcje łączone za pomocą łączników mechanicznych np. płytek kolczastych.
RECTOR Polska Sp. z o.o.
Jakie są zalety stropów gęstożebrowych?
Odpowiedź eksperta: Stropy gęstożebrowe są znane w Polsce od wielu lat i dość powszechnie stosowane w budownictwie mieszkaniowym i użyteczności publicznej.
ICYPOL
Jakie są zalety ocieplania budynków pianką poliuretanową?
Odpowiedź eksperta: Główną zaletą stosowania otwartokomórkowych pianek poliuretanowych do ocieplania budynków jest uzyskanie 100% szczelności. Dzięki technologii natrysku pianka tworzy jednolitą, pozbawioną mostków termicznych warstwę – należy pamiętać, że pianka otwartokomórkowa jest pianką paroprzepuszczalną, potocznie mówiąc „oddychającą”, dlatego mimo 100% szczelności nie tworzymy w domu przysłowiowego "termosu".