Wbudowanie elementów montażowych Eco-Fix

Elementy Eco-Fix są pośrednimi łącznikami pomiędzy ścianą a elementem zewnętrznym. Pozwalają na uzyskanie połączenia stabilnego i trwałego, czyli wolnego od pęknięć i szkód w elewacji oraz "ciepłego", czyli bez występowania punktowego mostka cieplnego.

Wbudowanie elementów montażowych Eco-Fix
Stahlton Polska Izolacyjne bloczki cokołowe ISOMUR® Plus, elementy montażowe Eco-Fix i osłonowe
www.stahlton.pl
Dane kontaktowe:
71 317 79 22
E. Kwiatkowskiego 24 55-011 Siechnice

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Wbudowanie łączników Eco-Fix powinno następować podczas wykonywania ocieplania budynku lub po jego zakończeniu przed położeniem tynku. Dlatego też miejsca ich posadowienia powinny zostać uwzględnione w projekcie (rysunki, detale, itp.), natomiast w trakcie realizacji wyznaczone jeszcze przed wykonaniem ocieplenia. Montaż elementu Eco-Fix w ukończonej już elewacji jest również możliwy, ale wiąże się z dodatkowymi pracami, takimi  jak ponowne położenie tynku i malowanie w obrębie wbudowanego elementu.

Zastosowanie odpowiedniego łącznika Eco-Fix zależne jest od rodzaju elementu, który chcemy przymocować do elewacji, jego geometrii, ciężaru i funkcji. Łączniki do montażu ciężkich elementów zewnętrznych powinny być odpowiednio dobrane przez projektanta, konstruktora, a w przypadku wątpliwości ich dobór należy skonsultować z naszym działem technicznym. Dopuszczalne obciążenia i zastosowanie każdego z łączników dostępne są w folderze: "Elementy montażowe Eco-Fix".  

Odpowiednio dobrany łącznik Eco-Fix mocowany jest do ściany budynku za pomocą kleju montażowego Stahlton, zaprawy klejącej lub dybli ramowych czy prętów gwintowanych na zaprawie chemicznej w przypadku mocowania ciężkich elementów zewnętrznych, takich jak balustrady, markizy, daszki poręcze czy anteny satelitarne. Łącznik Eco-Fix pokrywany jest potem siatką, klejem oraz tynkiem strukturalnym, tak jak pozostała powierzchnia elewacji. 

Finalnie element zewnętrzny przytwierdzany jest śrubami do łącznika Eco-Fix. W ten sposób unikamy bezpośredniego połączenia np. poręczy balustrady za pomocą długich stalowych kotew ze ścianą, co w efekcie eliminuje powstawanie punktowego mostka cieplnego (termiczne "odcięcie"elementu zewnętrznego od ściany budynku).

źródło i zdjęcia: Stahlton Polska