DTRON: (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
DTRON: (R)ewolucja wśród pomp zatapialnych!

DAB projektuje rozwiązania szyte na miarę z myślą o rzeczywistych wymaganiach każdego, kto funkcjonuje w tej branży. Dzięki wiedzy technicznej i doświadczeniu ekspertów DAB, nowe pompy zatapialne DTron oferują korzyści zarówno dla użytkowników, jak i dystrybutorów i instalatorów, zapewniając oszczędność miejsca, zużycia energii, czasu oraz kosztów.

aktualizacja: 2020-05-20 09:30:12

Firma oferuje nowy typoszereg pomp zatapialnych z elektronicznym sterowaniem zał./wył. do podnoszenia ciśnienia w budynkach mieszkalnych. Dwa modele, DTron 2 oraz DTron 3 wraz z akcesoriami, tworzą szereg rozwiązań dla różnych typów instalacji.

Typoszereg pomp DTron można zainstalować na trzy różne sposoby - w zbiorniku, na powierzchni oraz w studni. To ogromny krok w kierunku przedefiniowania cech pompy zatapialnej. Pompy zatapialne DTron 2 i DTron 3 są efektem wytężonych prac zmierzających do stworzenia pomp cechujących się nie tylko łatwą obsługą, ale również wysoką sprawność.

Cechy pomp zatapialnych DTron

Szybki i łatwy montaż, oraz wysoka niezawodność dzięki zintegrowanemu naczyniu przeponowemu

Naczynie przeponowe zabezpiecza przed zapowietrzeniem instalacji, zapobiega przypadkom niepotrzebnego załączania się pompy oraz chroni przed skutkami uderzeń hydraulicznych, wydłużając jej żywotność. Dzięki zintegrowaniu naczynia przeponowego z konstrukcją pompy, instalacja przebiega znacznie szybciej.

Łatwa i stała kontrola pracy pompy oraz prosty montaż akcesoriów dzięki technologii NFC oraz PLC

NFC (ang. Near Field Communication) pozwala zastosować wyłącznik pływakowy lu czujnik poziomu wody* bez potrzeby połączeń kablowych. Akcesoria można łatwo podłączyć d pompy bez konieczności demontażu korpusu pompy. Pozwala to na szybkie prowadzeni prac i zachowanie szczelności. PLC* (ang. Power Line Communication) pozwala na podłączenie elektronicznego sterownika Com Box przy wykorzystaniu przewodu sieci elektrycznej, zamiast przewodu komunikacyjnego.

Maksymalna elastyczność montażu, ochrona i odporność dzięki DOC68

DOC68 to akcesorium posiadające certyfikat potwierdzający stopień ochrony IP68, które pozwala na instalację pomp DTron w wynurzeniu i korzystanie z nich jak z konwencjonalnego hydroforu.

Korzyści podczas instalacji i eksploatacji dzięki wbudowanemu zaworowi odpowietrzającemu

Zawór odpowietrzający umożliwia poprawne zasysanie bezpośrednio po instalacji pompy i gwarantuje jej niezawodną pracę.

Łatwa konserwacja dzięki modułowej konstrukcji

Konstrukcja pompy składająca się z elementów modułowych sprawia, że czynności konserwacyjne i serwisowe są niezwykle proste. Poszczególne podzespoły można wymontować niezależnie od pozostałych, naprawić lub wymienić je, dzięki czemu czas naprawy jest krótszy, a koszty prac niższe.

Akcesoria do pomp zatapialnych DTron

Akcesoria do pomp DTron na nowo definiują obszar zastosowania typoszeregu, umożliwiając instalację zaledwie dwóch modeli w różnych warunkach pracy. Zastosowany wraz z pompą w wersji X, zestaw umożliwia zasysanie wody unikając dostawania się do pompy osadów i zanieczyszczeń zalegających na dnie zbiornika czy studzienki. DOC68 pozwala na montaż pompy DTron na zewnątrz jako pompy powierzchniowej o stopniu ochrony IP68. Wyłącznik pływakowy wykrywa poziom wody w zbiorniku oraz zapobiega jego całkowitemu opróżnieniu i pracy na sucho.

Sterownik DConnect Box 2 umożliwia sprawdzenie statusu pompy, modyfikację parametrów jej załączania i wyłączania, przegląd alarmów i monitorowanie ciśnienia bezpośrednio na Twoim smartfonie, zapewniając jednocześnie niezrównaną wydajność i obsługę prostszą niż kiedykolwiek (tylko DTron 3). Po podłączeniu do urządzenia sterującego DConnect Box 2, czujnik kontroluje poziom wody w zbiorniku i przekazuje dane z pomiaru do aplikacji użytkownika (tylko DTron 3). COM BOX pozwala modyfikować ciśnienie załączenia i wyłączenia pompy oraz sprawdzać alarmy w prosty i intuicyjny sposób (w standardzie dla DTron 3).

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Firma powiązana:
DAB Pumps Poland Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje