Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody

Firma UST-M wprowadza do swojej oferty kolejne rozwiązanie, które czyni wodę użyteczną – sterylizatory UV. Umożliwiają skuteczne oczyszczanie i uzdatnianie wody.

aktualizacja: 2015-02-24 12:13:43

Jak działa sterylizator UV?

Działanie lampy UV (sterylizatora UV) opiera się na udziale promieniowania ultrafioletowego, które wykazuje właściwości dezynfekcyjne. Proces dezynfekcji wody ultrafioletem jest metodą sterylizacji, która nie wykorzystuje środków chemicznych, tym samym nie zmienia smaku i zapachu wody oraz nie wprowadza zagrożenia przedawkowania środkiem dezynfekcyjnym. Sterylizator UV, składa się z komory naświetlania i promienników, zamontowanych w jej wnętrzu.

Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody
Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody

Dlaczego sterylizatory UV?

Główną zaletą stosowania lamp UV jest dezynfekcja wody bez formowania szkodliwych produktów podezynfekcyjnych. Sterylizatory charakteryzują się niskim zużyciem energii w stosunku do wydajności, co możemy zauważyć na przykładzie modelu AM8, który pobiera 5,3W energii na jedną tonę wody. Szacowany czas pracy lamp UV przy zachowaniu ich efektywności wewnątrz systemu dezynfekcyjnego wynosi 9000 godzin.

Obok zalet ekonomicznych oraz technologicznych warto zauważyć również właściwości urządzeń: mały rozmiar, możliwość pracy w każdej pozycji czy ergonomiczny kształt podwójnej litery „L”, umożliwiający dostawienie urządzeń do już zaprojektowanej instalacji. Atutem jest możliwość pracy sterylizatorów nawet w przypadku braku przepływu wody oraz łatwość montażu. Producent daje możliwość wyposażenia urządzeń w miernik promieniowania UV, który sygnalizuje sprawność promienników. Korpusy lamp UV firmy UST-M charakteryzują się wysoką odpornością na trudne warunki. Urządzenia są gotowe do pracy przy pierwszym użyciu bez konieczności dodatkowej konfiguracji, a ich konstrukcja pozwala na wymianę materiałów eksploatacyjnych bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody
Sterylizatory UV firmy UST-M do oczyszczania i uzdatniania wody

Woda pitna i basenowa

Zastosowanie lamp UV jest szczególnie polecane przy uzdatnianiu wody pitnej. Na podstawie badań amerykańskich naukowców stwierdza się, że około 13% wszystkich nowotworów może być wywołana skutkami chlorowania wody pitnej oraz produktami powstałymi po chemicznej dezynfekcji wody. W procesie dezynfekcji wody z wykorzystaniem promieni ultrafioletowych nie są formowane szkodliwe produkty podezynfekcyjne, co znacznie zmniejsza szansę zachorowania.

Zastosowanie ultrafioletu do dezynfekcji wody basenowej przyczynia się do poprawy jej stanu bakteriologicznego oraz warunków kąpieli. Dezynfekcja ultrafioletem umożliwia likwidację wszystkich bakterii i wirusów w wodzie pompowanej do niecki basenowej. Chlorowana woda basenowa niesie za sobą ryzyko powstania chloramin, które są uważane za czynnik rakotwórczy i w większości odpowiadają za nieprzyjemny zapach wody oraz podrażnienia, szczególnie oczu. Sterylizatory UV sprzyjają rozkładowi szkodliwych dla człowieka chloramin i wpływają na poprawę jakości wody basenowej. W celu zapewnienia najlepszej sprawności działania producent zaleca zainstalowanie urządzenia do dezynfekcji jak najbliżej wylotu wody.

Lampy UV w ofercie firmy UST-M wykonane są z podzespołów renomowanych producentów na świecie, co gwarantuje wysoką jakość tych produktów. Możliwości zastosowania sterylizatorów marki UST-M to przede wszystkim dezynfekcja wody pitnej, ale również oczyszczanie wody użytkowej, stosowanej do wypełnienia basenów czy oczek wodnych. Znajomość parametrów wody, takich jak twardość, zawartość mikroorganizmów czy mętność pozwala na dobór odpowiedniego urządzenia w zależności od indywidualnych potrzeb. Parametry wody można zbadać przy użyciu testów dostępnych w ofercie firmy UST-M.

Firma powiązana:
UST-M Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny