Pasja, woda i poszukiwanie nowych rozwiązań

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Pasja, woda i poszukiwanie nowych rozwiązań
Coraz więcej polskich przedsiębiorców odnosi sukces nie tylko w kraju, ale również na zagranicznych rynkach. Czemu go zawdzięczają? Między innymi uporowi w dążeniu do celu, sile charakteru i charyzmie. Takimi cechami odznaczył się bez wątpienia Sławomir Bursztein, który zbudował firmę znaną również poza granicami naszego kraju. Mowa o przedsiębiorstwie Formaster S.A., w którym od 31 lat powstają produkty marek Dafi, Dafi Vacuum oraz Dafi Systems.

Projektanci Formaster Funkcjonalne i przydatne, a do tego wysokiej jakości i w przystępnej cenie. Właśnie takimi zaletami miały od samego początku wyróżniać się produkty powstające w Kieleckiej fabryce. Ten cel bez wątpienia został osiągnięty. Dziś dzbanki i wkłady do filtrowania wody Dafi, pojemniki próżniowe do przechowywania żywności Dafi Vaccum, a także przepływowe ogrzewacze wody Dafi Systems podbijają polski i zagraniczny rynek.  Klucz do sukcesu? – Innowacja, jakość i odwaga – odpowiada Sławomir Bursztein, założyciel przedsiębiorstwa.

Krok po kroku

Początek lat 80 – tych. W Kielcach powstaje Zakład Produkcyjny Urządzeń Rolniczych, który specjalizuje się w produkcji pomp głębinowych. Z roku na rok przedsiębiorstwo poszerza działalność. W 1988 Formaster S.A., jako pierwsza w Polsce firma rozpoczyna produkcję przepływowych elektrycznych ogrzewaczy wody, a w 1999 roku pod marką Dafi wprowadza linię dzbanków z wkładami filtrującymi wodę, oraz filtry przepływowe. Produkty szybko zyskują uznanie konsumentów i niezaprzeczalnie podnoszą poprzeczkę zachodniej konkurencji. Dochodzą kolejne wyzwania. W 2002 roku przedsiębiorstwo poszerza produkcję o pojemniki  próżniowe. Mimo silnie ugruntowanej pozycji rywali, także i na tym rynku kielecka firma w szybkim tempie zyskuje wielu sympatyków.

Wysoka jakość pod znakiem eko

Od początku celem Formaster S.A jest stworzenie produktów wysokiej jakości, a także zapewnienie bezpieczeństwa ich użytkownikom. To właśnie dlatego artykuły z logotypem  Dafi pozbawione są szkodliwego dla ludzkiego organizmu związku chemicznego BPA (Bisfenol A), który często występuje w tworzywach sztucznych (używanych np. do wytwarzania dużych baniaków na wodę pitną) . Ponadto firma zwraca uwagę na „drugie życie” odpadów produkcyjnych. Wszystkie bowiem są recyklingowalne.

Autorska myśl technologiczna patentem na sukces

Produkcja dzbanków Formaster W związku z rosnącą popularnością brandów Formaster S.A., cała struktura produkcji została zautomatyzowana. Zakład wyposażono w specjalistyczne laboratorium, w  którym wykonuje się zarówno badania wody pitnej, jak i surowców, stanowiących podstawę produkcji. Co więcej, firma wykorzystuje nowoczesne metody technologiczne takie, jak modelowanie 3D oraz drukowanie przestrzenne, które umożliwia wierne zobrazowanie przyszłego produktu. Dzięki temu, produkty oprócz funkcjonalności, spełniają normy bezpieczeństwa,  higieny oraz odpowiadają designerskim trendom. Najlepszym tego dowodem jest tytułem finalisty konkursu „Dobry Wzór 2011” przyznany dla  modelu dzbanka filtrującego Dafi Astra Unimax przez  Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Ale wysoka jakość i nowoczesny design to nie wszystko! Dla klientów ważna jest również cena. Co wpływa na jej konkurencyjność? Przede wszystkim samowystarczalności przedsiębiorstwa na każdym etapie tworzenia. Firma z zakupionych surowców samodzielnie wytwarza wszystkie elementy artykułów. Ponadto linie produkcyjne w kieleckim zakładzie zostały zaprojektowane i stworzone w obrębie przedsiębiorstwa, co pozwala na ich ciągłe ulepszenia i zwiększenie mocy przerobowej w zależności od potrzeb.

Odważne zagraniczne inwestycje

Sukces Formaster SA na rodzimym oraz zagranicznym rynku, to najlepszy dowód na to, ze Polak potrafi! – W 2011 roku rozpoczęliśmy eksport naszych produktów do Kazachstanu i Azerbejdżanu – mówi Sławomir Bursztein. – Od kilku lat jesteśmy obecni w Niemczech, Francji, Kanadzie, Rosji, Białorusi, czy Malezji. Szacujemy, że co roku o prawie pół miliona zwiększa się liczba użytkowników przepływowych ogrzewaczy wody Dafi poza granicami naszego kraju. Początki na obcym gruncie zawsze są trudne, ale każdy kolejny sukces rodzi apetyt na więcej – dodaje.

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny