Pompa ciepła Vitocal 111-S - ogrzewanie bez kotłowni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Pompa ciepła Vitocal 111-S - ogrzewanie bez kotłowni

Ograniczenia wynikające z powierzchni domu nie zawsze pozwalają na wygospodarowanie odpowiedniego miejsca na kotłownię. Warto wówczas rozważyć ogrzewanie domu urządzeniem o kompaktowych wymiarach, które nie wymaga montażu w osobnym pomieszczeniu technicznym. Zalicza się do nich powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S.

aktualizacja: 2019-09-10 05:42:27

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S to urządzenie typu Split, czyli składające się dwóch jednostek - zewnętrznej i wewnętrznej. Dzięki kompaktowym wymiarom jednostkę wewnętrzną Vitocal 111-S można zamontować np. w zabudowie pod schodami lub w wąskiej spiżarni. To również idealne rozwiązanie, gdy zależy nam na zaoszczędzeniu miejsca w kotłowni.

W obudowie pompy ciepła Vitocal 111-S znajdują się praktycznie wszystkie elementy instalacji kotłowni. W zestawie z pompą ciepła oferowany jest również 40-litrowy bufor wody grzewczej, montowany z tyłu urządzenia. Magazynuje on ciepło i pozwala korzystać z niego wtedy, kiedy jest na to realne zapotrzebowanie. Takie rozwiązanie zapewnia jeszcze bardziej efektywną i energooszczędną pracę pompy ciepła.

Wysoka efektywność

Pompa ciepła Vitocal 111-S charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej A++ (przy ogrzewaniu niekotemperaturowym 35°C) lub A+ (przy ogrzewaniu średniotemperaturowy 55°C) oraz klasą A dla podgrzewu wody użytkowej. Urządzenie będzie więc pracować wydajnie zarówno współpracując z ogrzewaniem połogowym, jak i grzejnikowym. Niskie koszty eksploatacji pompy ciepła zapewnia wysoki współczynnik efektywności COP do 4,7.

Powietrzna pompa ciepła Vitocal 111-S może pracować do temperatury zewnętrznej dochodzącej nawet do -22°C, dzięki czemu zapewni odpowiedni komfort cieplny również w bardzo mroźne, zimowe dni.

Komunikacja internetowa

Sterowanie pompą ciepła Vitocal 111-S może odbywać się w sposób tradycyjny, czyli za pomocą wyświetlacza dotykowego znajdującego się na obudowie jednostki wewnętrznej lub zdalnie np. przez smartfon lub tablet. Nadzorowanie pracy urządzenia przez Internet jest możliwe dzięki komunikatorowi Vitoconnect 100 OPTO1 oraz aplikacji mobilnej ViCare. Ich zastosowanie znacznie podnosi komfort obsługi pompy ciepła i pozwala kontrolować pracę systemu grzewczego niezależenie od czasu i miejsca, w którym aktualnie przebywamy.

Bez zbędnych formalności

Montaż pompy ciepła Vitocal 111-S nie wymaga założenia karty urządzenia w CRO (Centralnym Rejestrze Operatorów). Pozwala to uniknąć dodatkowych formalności.

Firma powiązana:
Viessmann

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Powietrzna pompa ciepła NIBE SPLIT. 0 zł za ogrzewanie i ciepłą wodę?!
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny