Systemy ogrzewania podłogowego KAN-therm

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Systemy ogrzewania podłogowego KAN-therm

W ofercie firmy KAN możemy znaleźć różne systemy ogrzewania podłogowego, które znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym i ogólnym. Systemy różnią się między sobą techniką mocowania rur, rodzajem i konstrukcją izolacji termicznej oraz przeznaczeniem.

aktualizacja: 2020-12-03 07:02:13

Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym do wykonania ogrzewania i chłodzenia podłogowego w budownictwie mieszkaniowym jest System KAN-therm Tacker. Ogrzewanie wykonywane jest metodą mokrą, w której rury grzewcze mocowane są do izolacji spinkami tworzywowymi, a następnie zalewane płynnym jastrychem. Po okresie wiązania, a następnie wygrzewania, na jastrychu układa się posadzkę docelową np. parkiet lub terakotę.

Zaletą tego systemu jest szybki montaż i dowolność rozstawu rur i wariantów układania. W tym systemie wybór zastosowanych izolacji jest szeroki. Rozwiązanie można polecić również do obiektów, gdzie podłogi poddawane są dużym obciążeniom.

Podobne zastosowanie ma System KAN-therm Profil, w którym rury grzewcze mocuje się poprzez wciśnięcie ich między specjalne wyprofilowane wypustki na izolacji.

W obiektach remontowanych, w przypadku stropów i konstrukcji lekkich drewnianych o niskiej nośności, najlepiej sprawdzi się System KAN-therm TBS.

W odróżnieniu od dwóch pierwszych rozwiązań, ten system zalicza się do tzw. suchych. Rury grzewcze umieszczone są w specjalnie profilowanych płytach izolacyjnych i przykryte są płytami suchego jastrychu o grubości zależnej od projektowanego obciążenia użytkowego podłogi. Ciepło od rur grzewczych jest równomiernie przekazywane do płyt suchego jastrychu poprzez stalowe lamele promieniujące, umieszczone w rowkach płyt.

Charakterystyczne dla tego systemu są: niewielka wysokość zabudowy, lekka konstrukcja, szybkość montażu oraz brak konieczności wylewania i pielęgnacji jastrychu.

W ramach Systemów KAN-therm oferowane są kompletne rozwiązania. Uzupełnieniem izolacji i systemów mocowania są: rury, szafki, rozdzielacze i grupy pompowe oraz elementy automatyki i regulacji instalacji.

W instalacjach ogrzewania podłogowego zastosowanie znajdują trzy rodzaje rur. Wykonawca ma do wyboru rury polietylenowe PE-RT Bluefloor i PE-Xc oraz rurę wielowarstwową z wkładką aluminiową PE-RT/AL./PE-RT.

Warto zwrócić uwagę na nowość w ofercie KAN, jakimi są rozdzielacze wykonane ze stali nierdzewnej InoxFlow.

Rozdzielacze mogą być wyposażone w proste zawory regulacyjne lub nowoczesne przepływomierze z zaworami i siłownikami termoelektrycznymi. Do mniejszych instalacji podłogowych producent oferuje modele rozdzielaczy wyposażone w systemem pompowy.

Szeroka oferta systemów KAN-therm oraz elementów uzupełniających do ogrzewania podłogowego pozwala inwestorowi, projektantowi i wykonawcy wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowanie do specyfiki danej inwestycji oraz własnych preferencji.

Więcej na stronie www.kan-therm.com

Firma powiązana:
KAN

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje