Nowa elektroniczna głowica termostatyczna Thera Pro HR90 od Honeywell

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2017-07-05 11:36:53
Nowa elektroniczna głowica termostatyczna Thera Pro HR90 od Honeywell

Firma Honeywell, wprowadziła do oferty nową elektroniczną głowicę termostatyczną Thera Pro HR90. Urządzenie charakteryzuje się dużym wyborem programowalnych ustawień temperatury oraz nowoczesnym wyglądem.

Dzięki możliwościom manualnego programowania głowicy, użytkownik może ustawić różną temperaturę w różnych porach dniach i różnych pomieszczeniach. Dzięki Thera Pro HR90 można także zredukować koszty za ogrzewanie domu lub mieszkania nawet o 30%.

Oszczędności w dobrym wydaniu

Właściciele mieszkań i domów, cały czas szukają sposobów na zmniejszenie ilości energii zużywanej w trakcie ogrzewania. O ile na etapie budowy deweloper ma możliwość wykorzystania energooszczędnych materiałów i produktów takich jak odpowiednia izolacja i system grzewcze, to w przypadku gotowych budynków możliwości te są ograniczone. Przykładem rozwiązania, które z powodzeniem może być wykorzystywane w nowym, jak i starym budownictwie jest głowica HR90. Dzięki nowoczesnemu designowi głowicy, grzejniki zyskają wygląd rozwiązań z najwyższej półki a mieszkańcy skorzystają na wysokim komforcie cieplnym i oszczędzą na ogrzewaniu.

Z głowicą termostatyczną HR90 ustawienie idealnej temperatury jest bardzo proste, dzięki predefiniowanym trybom pracy takim jak "wakacje", "przyjęcie" czy "dzień wolny". Teraz niezależnie od tego czy jesteś w domu, na urlopie czy przyjmujesz znajomych, w twoim mieszkaniu zagości temperatura dopasowana do aktualnych potrzeb. Będąc w pracy temperatura obniży się o kilka stopni a przed Twoim powrotem powróci do właściwego stanu.

Przykładowo w trybie ECO, temperatura automatycznie obniża się o 3°C, co przekłada się na 18% spadek zużycia energii. Za oszczędzanie energii odpowiada także funkcja automatycznego zamknięcia zaworu grzewczego w przypadku otwarcia okna oraz przeciwmrozowa, która nie dopuszcza, aby temperatura w pomieszczeniu spadła poniżej 5°C.

Inwestycja na lata

Zakup głowicy należy rozpatrywać w kategorii inwestycji. Kupując 4 urządzenia HR90 i przyjmując, że przy ich wykorzystaniu oszczędności energii sięgną 20% można wyliczyć, że przy rocznych kosztach ogrzewania mieszkania 75 m² - na poziomie ok. 2580 zł otrzymamy zwrot zainwestowanych pieniędzy po około 2 latach.

Podobnie w przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m², gdzie szacowane koszty ogrzewania to 6387 zł, zakup 10 szt. głowic zwróci się w analogicznym okresie czasu. Głowica posiada 6 punktów przełączenia na dobę do 3 poziomów temperatur przez 7 dni w tygodniu, co pozwala na dostosowanie czasu ogrzewania do indywidualnego rozkładu dnia. Dzięki temu można ustawić czas ogrzewania w wybranych pomieszczeniach na komfortowym dla użytkownika poziomie i zmniejszyć zużycie energii nawet do 30%!

Łatwy montaż i instalacja

Głowica termostatyczna HR90 jest intuicyjna w obsłudze. Można ją dopasować do wszystkich standardowych zaworów grzewczych bez niebezpieczeństwa wycieków czy brudnych prac montażowych. Wystarczy tylko kilka kroków, aby była w pełni gotowa do pracy: należy włożyć baterię, ustawić język, godzinę oraz datę, zdemontować starą głowicę, zamontować adapter (jeśli jest konieczny), zamontować łącznik zaworu i już można zamontować głowicę HR90. Po instalacji urządzenie rozpoczyna pracę z programem fabrycznym, ale w bardzo prosty sposób można dostosować jego pracę do indywidualnego trybu dnia.

W głowicy termostatycznej HR90 można skorzystać z funkcji blokującej urządzenia, która zabezpiecza przed manipulacją osób niepożądanych (np. przed dziećmi). Ruchomy wyświetlacz zmieniający pozycję od 0 do 40° ułatwia odczyt temperatury nawet w trudno dostępnych miejscach (np. pod parapetem okiennym), natomiast możliwość zdjęcia głowicy z zaworu grzejnikowego pozwala na ustawienie programów z dowolnego miejsca.

Funkcja kopiowania programów daje możliwość przeniesienia za pomocą przewodu ustawień do pozostałych głowic HR90. Użytkownik ma możliwość zmiany obudowy z białej na chromowaną – dostępną w zestawie. Inwestycja w HR90 jest jednorazowa - zmieniając miejsce zamieszkania można ją zdemontować i zainstalować w nowej lokalizacji.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

28 Lis 2019, 08:09

Witam, podepnę się pod wątek. Wyładowały się baterie w moim sterowniku CM67 Honeywell. Teraz zamiast temperatury pokazuje mrygające id. Jak to uruchomić by pokazoywalo temperaturę. W instrukcji nic na ten temat nie znalazłem. Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

time image

Gość KILER2196

19 Lis 2019, 15:24

Czym różni się głowica HR90 od HR30

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny