Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

AMG BAU SYSTEM - budownictwo modułowe XXI wieku

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
AMG BAU SYSTEM - budownictwo modułowe XXI wieku

Firma AMG BAU SYSTEM DOMY MODUŁOWE oferuje Państwu prefabrykowane domy drewniane, murowane oraz z keramzytu.

aktualizacja: 2020-12-07 10:53:45

Nasze domy drewniane posiadają najnowsze rozwiązania technologiczne a do produkcji używamy najlepszych jakościowo materiałów. Oferowana przez nas budowa ściany umożliwia naturalne oddychanie oraz odprowadzenie pary wodnej z przegród ściany. Na nasze usługi udzielamy 10-letniej gwarancji przy prawidłowym użytkowaniu domu oraz 30 lat na konstrukcję domu. Nasze domy drewniane wykonujemy od fundamentu aż po stan deweloperski. Bierzemy pod uwagę również budowę domu do stanu "POD KLUCZ".

Współczynnik przenikalności cieplnej w naszych domach wynosi U=0,11 W/(m*K). Oznacza to, że nasze domy spełniają normy domów PASYWNYCH. Budując EKOLOGICZNE DOMY oferujemy rozwiązania, które idealnie wpasowują się w trend ZERO ENERGII i proponujemy nowoczesne systemy grzewcze oraz chłodzące wiodących marek na rynku globalnym.

Drewno, którego używamy jest odpowiednio certyfikowane, więc mamy pewność, że pochodzi z odpowiedniego źródła, mają na uwadze troskę o lasy i klimat.

Oprócz budowania domów drewnianych nie zrezygnowaliśmy z tradycyjnych materiałów budowlanych. Pustaki ceramiczne i silikatowe, pustaki z betonu komórkowego są sprawdzonymi i popularnymi materiałami budowlanymi, o których jakości i zaletach nie musimy nikogo przekonywać. Wykorzystywane są one we wszystkich sektorach budownictwa - od jednorodzinnego przez wielorodzinne do budownictwa przemysłowego.

Dom modułowy

Nowością, którą proponujemy, jest przeniesienie procesu murowania ścian z placów budów do hali produkcyjnej. W hali, przy użyciu zautomatyzowanych maszyn i wsparciu oprogramowania komputerowego murujemy z dużą dokładnością i precyzją wszelkiego typu ściany. Wykorzystując specjalistyczny transport i dźwig na budowie, w zaledwie kilka godzin murujemy całą kondygnację domu jednorodzinnego.

W trakcie produkcji niwelujemy mostki termiczne co sprawia że nasze domy stają się domami energooszczędnymi. Technologia ta jest znana i z powodzeniem stosowana w krajach Europy Zachodniej.

Wykorzystując tamte doświadczenia i odpowiadając na zapotrzebowania naszego rynku, proponujemy Państwu współpracę w zakresie wznoszenia ścian na Państwa placach budów.

Ekonomiczny i racjonalny proces budowania jest celem wszystkich jego uczestników. Wymagania rynku aby budować szybciej i taniej przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości zostają spełnione dzięki zastosowaniu proponowanej przez nas technologii.

Gotowe modułowe ściany, które murujemy na hali odznaczają się wysoką jakością i dokładnością na jaką tylko pozwala użyty materiał. Dzięki użyciu oprogramowania komputerowego, poszczególne ściany są dokładnie dopasowane do projektu budowlanego, a jej parametry spełniają wysokie wymagania jakościowe. Otwory okienne i drzwiowe wykonane są z ogromną precyzją, dzięki czemu, nie ma potem problemów z montażem stolarki budowlanej. Otwory okienne są przygotowane do ciepłego montażu okien.

Pojawiające się czasami niezgodności w projekcie budowlanym zostają wykryte i poprawione już na etapie przygotowywania ścian do produkcji. Zastosowanie gotowych modułowych ścian murowanych pozwala na znaczące skrócenie czasu budowy i zmniejszenie zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę murarzy i eliminacją do minimum możliwych do popełnienia w tradycyjnej technologii wznoszenia murów ludzkich błędów.

Montaż domu modułowego - etap 1

Montaż domu modułowego

Elastyczność zastosowania modułowych ścian

Modułowe ściany murowane na hali można wykorzystywać we wszystkich sektorach budownictwa. Murujemy z nich ściany nośne i działowe, ściany piwniczne jak również wypełniające konstrukcje szkieletowe.

Modułowe ściany te pozwalają nadal na pełną architektoniczną swobodę projektowania i realizację swoich budowlanych pomysłów i wizji.

Murowanie pod dachem sprawia, że cały proces wznoszenia murów może być całkowicie niezależny od panujących warunków atmosferycznych, a montaż na budowie można precyzyjnie zaplanować z dokładnością do jednej godziny.

Zalety modułowych ścian

Każda zaprojektowana przez nas modułowa ściana to synonim jakości i precyzji.

Zastosowanie gotowych ścian murowanych pozwala na:

 • Znaczące skrócenie procesu wznoszenia murów na budowie, tym samym skrócenie czasu trwania całej budowy, dające znaczące oszczędności w kosztach prowadzenie i utrzymania placu budowy.
 • Wydłużenie sezonu budowlanego o kilka miesięcy.
 • Wyeliminowanie możliwych do popełnienia błędów lub niedokładności w tradycyjnym sposobie murowania ścian na budowie.
 • Ograniczenie do minimum nakładu ludzkiej pracy na wymurowanie ścian.
 • Uniezależnienie się od warunków pogodowych, a tym samym wyeliminowanie nieplanowanych przerw ze względu na pogodę lub absencję pracowników.
 • Dodatkowe zastosowanie dachów i stropów prefabrykowanych pozwala na ekstremalnie krótki czas prowadzenia robót surowych. Montaż domu jednorodzinnego o powierzchni 200 m/2 trwa zwykle od 7 do 14 dni w zależności od skomplikowania konstrukcji dachowej.
 • Dokładne i terminowe zaplanowanie całego procesu budowy.
 • Utrzymanie budżetu budowy w zaplanowanych kwotach.
 • Utrzymanie placu budowy w nienagannym porządku i ograniczenie do minimum jakichkolwiek odpadów lub strat materiałów związanych ze wznoszeniem ścian.

Montaż modułowej ściany - etap 1

Montaż modułowej ściany

Budując z nami modułowe energooszczędne domy zyskujesz…

Czas, jakość wykorzystanych materiałów i usług oraz koszty poszczególnych etapów budowy to chyba najważniejsze czynniki wpływające na łączny koszt budowy domu jednorodzinnego. Każdy z tych czynników z osobna ma ogromny wpływ na finalny rezultat, a łącznie decydują o powodzeniu i wartości każdej inwestycji. Czynniki te są zawsze analizowane zarówno przez inwestorów, jak i firmy realizujące poszczególne budowy.

Zastosowanie ścian murowanych na hali jest odpowiedzią na większość bolączek każdego procesu inwestycyjnego, jak i ich najlepszym rozwiązaniem. Montaż ścian wymurowanych na hali, na placu budowy domu jednorodzinnego odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin. Wykorzystanie w procesie budowy stropów filigranowych lub strunobetonowych pozwoli inwestorowi na ukończenie kondygnacji budynku w ciągu tego samego dnia.

Oferowane przez nas jakość wykonania ścian, stosowane pustaki i zaprawy renomowanych producentów gwarantują zachowanie najwyższej jakości ścian, która zostaje w późniejszym terminie doceniona i potwierdzona w czasie tynkowania oraz montażu stolarki budowlanej.

Nie spotkacie się Państwo z koniecznością nakładania grubych warstw tynku lub problemów związanych z dostosowaniem otworów okiennych i drzwiowych do wymiarów zamówionych okien i drzwi.

Dzięki zastosowaniu naszych ścian, obniżycie Państwo koszty budowy domu, skrócicie czas jego wznoszenia, całkowicie pozbędziecie się problemu strat w materiałach budowlanych i konieczności usuwania odpadów pustaków i zapraw oraz utrzymacie swój plac budowy w nienagannym porządku. Oferujemy Państwu system budowania, dzięki któremu jesteście w stanie wybudować swój dom w technologii modułowej murowanej w zaledwie kilkanaście dni.

Oferowany modułowy stan surowy otwarty obejmuje:

Budowa płyty fundamentowej obejmuje:

 • wykonanie warstwy izolacyjnej antykapilarnej pod płytą,
 • płytę podłogową wykonaną z żelbetu zgodnie z obliczeniami statycznymi, lub tradycyjne fundamenty
 • położenie uszczelnienia z folii PE na górnej stronie płyty podłogowej.

Ściany zewnętrzne i wewnętrzne

Wykonane z prefabrykowanych ścian gotowych z Gazobetonu 24 cm (ściany zewnętrzne) lub 18 cm wewnętrzne nośne i 12 cm wewnętrzne działowe zgodnie z obliczeniami statycznymi i planem. ( możliwość zamontowania styropianu wraz z okładziną klinkierową oraz okien na hali w systemie ciepłego montażu optymalnie tynk wewnętrzny gipsowy całe ściany są zabezpieczone przed warunkami atmosferycznymi).

Stropy kondygnacyjne

Wykonywane jako żelbet z prefabrykowanych części stropu, których górna strona po położeniu jest przykrywana betonem na miejscu budowy. Grubość całkowita oraz zbrojenie są wykonywane według obliczeń statycznych, lub strop strunobetonowy zamontowany zgodnie z obliczeniami statycznymi.

Konstrukcja dachu i stropu

Konstrukcja dachu prefabrykowana jest wykonana zgodnie ze statyką w drewnie masywnym montaż konstrukcji dachu 2 spadowego o pow 150m/2 w ciągu 2 dni.


Zapraszamy do kontaktu!
Zespół AMG BAU SYSTEM
dom-modulowy.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2020 - styczeń 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2020

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje