Umywalka nadblatowa Urbi 2 marki Roca

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-05-12 13:34:54
Umywalka nadblatowa Urbi 2 marki Roca
Najnowsza umywalka nadblatowa Urbi 2 marki Roca projektu światowej sławy projektanta Carla Urbinati, znalazła się w gronie 54 najlepiej zaprojektowanych produktów na polskim rynku w kategorii sfera publiczna w konkursie Dobry Wzór 2009.

Umywalka nadblatowa Urbi 2 marki RocaCoroczny przegląd polskiego rynku wzornictwa użytkowego i przemysłowego przeprowadzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, objął 1200 produktów.

Do finału konkursu Dobry Wzór 2009 zakwalifikowały się 54 produkty w kategoriach: sfera domu, sfera pracy, sfera publiczna. Jury konkursu doceniło umywalkę Urbi 2 za jej niekonwencjonalny, fantazyjny kształt oraz za oryginalną formę produktu, która komponuje się z walorami użytkowymi.

 

Umywalka Urbi 2 jest efektem współpracy firmy Roca z włoskim projektantem Carlo Urbinatim. Od nazwiska twórcy pochodzi nazwa serii, na którą składa się osiem eleganckich umywalek o wyszukanych liniach i zaskakującym wzornictwie. Roca od lat wyznacza trendy w wystroju łazienek i słynie z odważnego dizajnu. Niepowtarzalne wzornictwo tej serii jest tego potwierdzeniem.

 

Konkurs składał sie z dwóch etapów.

W pierwszym w jury zasiedli eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego  m.in. Dr Iwona Palczewska, Dyrektor Pionu Badań i Rozwoju IWP; Itta Karpowicz-Starek, Architekt wnętrz; Przemysław Gierałtowski, Inżynier architekt oraz Elżbieta Opiła Dyrektor Pionu Marketingu IWP.

W drugim etapie produkty oceniało 16 osób m.in. Beata Bochińska, Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego; Krzysztof Bielski, Dyrektor Pionu Upowszechniania Wzornictwa IWP; Beata Jaczewska, Zastepca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarki Ministerstwa Gospodarki, Sławomir Wachowicz, Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej; Łukasz Jasek Zastepca Dyrektora Departamentu Wdrożeń i Innowacji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Anna Niewiadomska, Dyrektor Departamentu Współpracy z Zagranicą, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego; Michał Stefanowski, Prezes Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych, profesor i wykładowca naWydziale Wzornictwa Przemysłowego Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Izabela Wójtowicz Dyrektor Zespołu Badań i Rozwoju Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz inni przedstawiciele środowisk związanych z projektowaniem i architekturą.  

 

Wystawę Dobry Wzór będzie można obejrzeć w dniach 9-19 lipca br. w ramach drugiej edycji Gdynia Design Days w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Do końca roku będzie ona pokazywana w innych lokalizacjach w kraju.

 

Carlo Urbinati, urodzony w 1949 roku w RzymieInstytut Wzornictwa Przemysłowego jest członkiem The International Council of Societies of Industrial Design (ICSID).

 

Informacje o projektancie serii Urbi:

 

Carlo Urbinati, urodzony w 1949 roku w Rzymie,  architekt i projektant. Absolwent architektury, specjalizuje się w wystroju wnętrz i projektach dekoracyjnych. W 1972 roku rozpoczął pracę w charakterze projektanta produktów. Współpracował z wieloma włoskimi firmami z sektorów: meblarskiego, tapicerskiego, oświetleniowego, łazienkowego i kuchennego. Projektuje wystroje hoteli, sklepów, przygotowuje również kreacje stanowisk handlowych. Wykładowca Istituto Europeo di Design i Istituto Quasar w Rzymie.

 {mosloadmodule mod_firmy}

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość czytelnik

12 Maj 2009, 19:24

bardzo ciekawa ta umywalka...chętnie bym sobie taką sprawił :)

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny