Typowymi zastosowaniami płyty GYPREX Asepta są obiekty służby zdrowia, apteki, kuchnie, łazienki i sanitariaty, szatnie oraz laboratoria.
Nowa płyta sufitowa GYPREX Asepta służy do wykonywania kasetonowych sufitów podwieszanych w pomieszczeniach o wilgotności względnej nieprzekraczającej 90%. Jest to panel sufitowy z płyty gipsowo – kartonowej o gładkiej powierzchni laminowanej folią PCV o delikatnej fakturze tkaniny. Dodatkowo panel nasączony jest środkiem bakterio- i grzybobójczym.
GYPREX Asepta posiada doskonałe własności w zakresie reakcji na ogień. Jest sklasyfikowana, jako materiał B, czyli tzw. "materiał niezapalny". Z uwagi na fakt, iż do produkcji płyty zastosowany został naturalny materiał mineralny, jakim jest gips, GYPREX Asepta nie pyli, nie zawiera niebezpiecznych włókien ani innych związków.
Powłoka z folii PCV umożliwia jej zmywanie. Nasączenie specjalnym środkiem zapobiega ewentualnemu rozwojowi grzybów i pleśni. GYPREX Asepta jest bezpieczna zarówno w trakcie montażu, jak również podczas użytkowania. Ponadto zapewnia wysoką estetykę wykonanego sufitu, dzięki gładkiej, białej powierzchni z delikatną fakturą tkaniny.
Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, iż nowa płyta sufitowa Rigips jest bardzo odporna na upływ czasu, nawet w warunkach zwiększonej wilgotności. W trakcie użytkowania jest stabilna wymiarowo, nie wygina się, ani nie odbarwia przez wiele lat.
Płyta GYPREX Asepta daje się łatwo montować. Duża sztywność i właściwa waga płyty ułatwia poziomowanie rusztu, a wysoka odporność mechaniczna ogranicza straty i uszkodzenia. Płyta jest też łatwa w regeneracji – można ją wygodnie czyścić odkurzaczem lub wilgotną szmatką, a w razie konieczności zmywać wodą z detergentami, niewchodzącymi w reakcję z PCV.
Płyta sufitowa GYPREX Asepta to nowy produkt z rodziny GYPREX. W ofercie Rigips istnieje już GYPREX Alba. Zakres stosowania GYPREX Asepty w porównaniu z jej poprzedniczką został rozszerzony – o możliwość stosowania w pomieszczeniach narażonych na rozwój grzybów, pleśni i mikrobów.
- Jak przykleić lustro na ścianie?
- Silia w łazience i kuchni - udany mariaż art deco i minimalizmu
- Jak odnowić fugę?
- Jak prać wełnę?