Ścienny odpływ liniowy - denerwuje duża częstotliwość pielęgnacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Ścienny odpływ liniowy - denerwuje duża częstotliwość pielęgnacji

Wygląd odpływu oceniam na szóstkę. Raz w tygodniu, a nawet dwa razy, muszę go czyścić. Nie jest trudno dostępny, lecz denerwuje duża częstotliwość pielęgnacji - mówi Juliusz, Czytelnik Budujemy Dom, który odpływ liniowy założył w 2019 r.

aktualizacja: 2022-05-19 11:36:22

Łazienka przy sypialni małżeńskiej na poddaszu: 8,7 m2. Wnęka prysznicowa - z trzema murowanymi ścianami, zamknięta taflą szkła hartowanego z drzwiami. Posadzka i ściany wykończone płytami gresu.

Odpływ liniowy:

  • Ścienny; o głębokości 25 mm, możliwość docięcia na wymiar w zakresie 300-1200 mm, szczelina odpływowa o wysokości 20 mm.
  • Wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej.
  • Wydajność odpływu wody 36-45 l/min.

Decyzja: Wspólnie z żoną chcieliśmy codziennie widzieć w łazience małżeńskiej eleganckie detale. We wnęce prysznicowej takim akcentem jest ścienny odpływ liniowy o wyjątkowo minimalistycznym designie. Tworzy wąską szczelinę na całą szerokość czołowej ściany, tuż nad posadzką. Spodobał się nam bardzo, więc kupiliśmy go w specjalistycznym sklepie, nie patrząc na wysoką cenę.

Oczywiście, najpierw zapytaliśmy "wykończeniowców", wyroby jakich firm polecają, zaznaczając, że ma to być wersja ścienna, nie podłogowa (na wczesnym etapie wykańczania domu mieliśmy taką fanaberię, cięcie kosztów nastąpiło później). Jednogłośnie wskazali renomowaną firmę. W momencie zakupu skonsultowaliśmy ze sprzedawcą parametry wybranego modelu - głównie zależało nam na sprawnym odpływie wody (w tym modelu to 45 l/min).

Sprawdziliśmy też, z jakich materiałów powstał - stal nierdzewną i wytrzymałe tworzywo sztuczne uznaliśmy za długowieczne. Zaletą tego wariantu jest jeszcze to, że można go przyciąć na wymiar ściany (wykorzystaliśmy pełną długość, 1200 mm). Ten model branża wyróżniła kilkoma nagrodami.

Odpływ ścienny to designerski detal we wnęce z natryskiem
Odpływ ścienny to designerski detal we wnęce z natryskiem.

Liniowy odpływ ścienny - rady i przestrogi:

  • Montaż nastąpił, kiedy we wnęce natrysku nie było jeszcze wylewki, tylko warstwa izolacji ze styropianu i folia. Glazurnik łatwo mógł założyć syfon i wyrobić na dole ściany bruzdę pod rynienkę. Ten konkretny odpływ umieszcza się płytko, na głębokość zaledwie 25 mm, więc kucia nie było dużo, ani nie groziło naruszenie konstrukcji. Jastrych na posadzce z wodnym ogrzewaniem podłogowym ma spadek 2% w kierunku otworu.

  • Wygląd odpływu oceniam na szóstkę. Jest super - prosty, nowoczesny - jak reszta wystroju naszej prywatnej łazienki. W ocenie trochę gorzej wypada funkcjonalność, bo gumowy koszyczek przed syfonem szybko zapełnia się włosami. Raz w tygodniu, a nawet dwa razy, muszę go czyścić. Nie jest trudno dostępny, lecz denerwuje duża częstotliwość pielęgnacji. Sygnałem do jej przeprowadzenia jest woda, gromadząca się przy szczelinie w ścianie. Dotąd tylko raz dostałem się do samego syfonu - zdjąłem ruszt, koszyczek i gruntownie wybrałem osad specjalną szczoteczką, dołączoną do zestawu.

    Częsta pielęgnacja i wysoka cena to najpoważniejsze minusy wyposażenia. Mniejszy - to luzowanie się zaczepów rusztu, muszę je ponownie montować. Na szczęście, przy systemie zatrzaskowym nie jest to operacja skomplikowana. Nigdy nie pojawił się przykry zapach z odpływu. Ogólnie jestem zadowolony z wyboru - głównie za sprawą estetyki.

Koszty zakupu liniowego odpływu ściennego:

  • odpływ ścienny 1300 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Ruszt ma długość 1200 mm i jest wkuty w ścianę na głębokość 25 mm.

Może cię zainteresować
Jak optycznie powiększyć łazienkę? Instrukcja montażu spłuczki JOMOTech Jaki grzejnik elektryczny do małej łazienki? Wentylatory - istotny element w łazience. Niezmiernie ważny szczegół w kominku Jak czyścić odpływ liniowy - poradnik praktyczny Jak dobrać oświetlenie LED do łazienki? Jak przykleić lustro na ścianie? Silia w łazience i kuchni - udany mariaż art deco i minimalizmu Jak odnowić fugę? Jak prać wełnę? Rosnąca inflacja nie daje spokoju? Dowiedz się, jak oszczędzać wodę i energię w swoim domu Jak powinna wyglądać łazienka bez barier? Ona jest harmonią. Nowa kolekcja ceramiki łazienkowej Roca Jak mądrze zagospodarować przestrzeń pod prysznicem dla wszystkich domowników? Zsyp na pranie w domu Jak dobrać stelaż, misę WC i przyciski do zabudowy podtynkowej w łazience? Nowoczesne aranżacje prysznica Aqua Blocker® - przeciwwodna masa uszczelniająca Ona jest nowoczesna. Nowe technologie w kolekcji ceramiki Roca Jakie oświetlenie zastosować w łazience? Ma być stylowo i funkcjonalnie Funkcjonalna łazienka na poddaszu - praktyczne porady Efektywna hydroizolacja w łazience - jakie uszczelnienia zastosować? Nowoczesna łazienka - inspiracje i pomysły na modny wystrój Na co należy zwrócić uwagę układając płytki ścienne i podłogowe? Baterie podtynkowe - znakomite rozwiązanie dla osób ceniących wygodę oraz nowoczesny design Nowy poziom luksusu - systemy hydromasażu do wanien akrylowych do zabudowy Zasady dobierania baterii do wanien w różnych stylizacjach Zagłębienie wanny spa - jak zrobić to dobrze?
Zobacz więcej Zwiń

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły