Czerwona mozaika - nietypowa aranżacja łazienki

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czerwona mozaika - nietypowa aranżacja łazienki

Tym, którzy chcą realizować podobne nietuzinkowe pomysły na dekoracje ścienne, radzę z góry nastawić się na długie terminy realizacji i niefachowy montaż - mówi Tomasz, który dekorował ściany blisko 3 lata temu.

Rodzaj pomieszczenia:

 • fragmenty ścian w salonie, jadalni i na poddaszu;
 • pokój z multimediami na poddaszu (23,15 m2);
 • łazienka na parterze (6 m2).

Rodzaj dekoracji:

 • w salonie, jadalni i na poddaszu – okładzina z płyt MDF z fornirem drewnianym wenge (pasiak), identyczna jak na drzwiach i meblach.
 • W pokoju z multimediami – ścianka z telewizorem i podwieszany sufit wykończone masą gipsową, imitującą surowy beton.
 • Łazienka – ściana pod prysznicem obłożona czerwoną, szklaną mozaiką.

Sposób wykończenia pozostałych ścian:

 • w salonie, jadalni i na poddaszu – pomalowane farbą lateksową w kolorze gołębim i śmietany.
 • W pokoju z TV – fioletową farbą akrylowo-lateksową.
 • W łazience – na ścianach grafitowe płyty gresu (40 x 80 cm).
Na podwieszanym suficie z dekoracyjnym tynkiem Tomasz umieścił oświetlenie Pokój właściciela ozdabia tynk imitujący surowy beton na suficie i ścianie z telewizorem

Decyzja: lubię nowoczesną architekturę i wystrój wnętrz, ale żona woli tradycyjną stylistykę. Poszliśmy więc na kompromis – dom ma tradycyjną bryłę, a wnętrza są nowoczesne. Jednak tylko w swoim pokoju zdecydowałem się na dekorację imitującą surowy beton oraz mocną fioletową farbę na ścianach. Reszta pomieszczeń dla rodziny jest nowoczesna, ale w bardziej przytulnej odsłonie. Na fragmentach ścian zamontowaliśmy okładzinę z drewnianym fornirem, a ściany pomalowaliśmy na spokojne ciepłe kolory.

 

Dowodem na to, że mamy w sobie trochę szaleństwa i lubimy zaskakiwać, jest łazienka na parterze z czerwoną mozaiką ze szkła. Jest inna, niż reszta pomieszczeń. Podczas wykańczania poszczególnych wnętrz, mieliśmy konkretne założenia i omawialiśmy je z architektami wnętrz. Wybraliśmy markowe i wysokiej jakości farby oraz materiały wykończeniowe.

 

Wykonanie: okładzinę drewnianą montował stolarz, u którego zamówiliśmy drzwi oraz meble. W moim pokoju i w łazience prace też prowadzili fachowcy. Ciekawie położyli ozdobny tynk na suficie i na ścianie z telewizorem w moim pokoju – po nałożeniu tynku owinęli go folią spożywczą, a potem umiejętnie zdjęli folię, tak żeby pozostała faktura. Tynk pozostawili bez malowania. Mozaikę umocowali na zaprawie klejowej.

Ścianka z telewizorem celowo wyglądem naśladuje kominek Fragmenty ścian obłożono okładziną z fornirem drewnianym (wenge)

Niezbędne narzędzia: poziomnica, miarka, mieszadło do zaprawy, kielnia lub paca, wałek i pędzle do malowania.

Łazienka z czerwoną mozaiką ze szkła - rady i przestrogi:

 • Okładziny z matowym fornirem z drewna wenge super się sprawdzają. Obłożyliśmy nim większość narożników ścian, co bardzo polecam. Narożniki się nie obijają, nie kruszą, nie widać na nich brudu. To inwestycja na lata! Fornir pielęgnujemy środkami do drewna.

   

 • W miejscu czerwonej mozaiki pierwotnie planowaliśmy ścianę, złożoną z dwóch tafli szkła i folii z podwodnym zdjęciem żółwia. Jednak wykonawcy, montując tafle, zarysowali folię, więc przełożyliśmy montaż. Po dwóch tygodniach bezczelnie wrócili z tym samym uszkodzeniem, dlatego rozwiązaliśmy z nimi współpracę i kupiliśmy mozaikę. Mieliśmy szczęście, że samochód sprzedawcy był właśnie u zagranicznego producenta, więc na nietypowy wyrób nie czekaliśmy długo. Inaczej jej sprowadzenie trwałoby kilka tygodni.

   

  Tym, którzy chcą realizować podobne nietuzinkowe pomysły na dekoracje ścienne, radzę z góry nastawić się na długie terminy realizacji i niefachowy montaż. Mimo to, warto ryzykować, jeśli przełoży się to na efektowne ozdobienie w domu.

Łazienka z czerwoną mozaiką ze szkła - koszty:

 • okładzina na ścianach między jadalnią i salonem 7000 zł, w holach na parterze i poddaszu 4000 zł; 
 • czerwona mozaika 5000 zł (100 zł za siatkę 30 x 30 cm).
Okładzina, identyczna jak na drzwiach i meblach, ochrania ściany przy najczęściej użytkowanych pomieszczeniach Ścianę przy umywalce wykończono płytami (o wym. 40x80 cm) w grafitowym kolorze i oryginalnie podświetlono
Łazienka na parterze z ozdobną ścianą z mozaiki z czerwonego szkła Okładziną, w celach czysto dekoracyjnych, wyłożono również wnękę w ścianie

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Anka

19 Sie 2014, 11:32

Czerwony to kolor niespotykany w łazienkach, ale bardzo mi się spodobał. Zwłaszcza w formie mozaiki, tworzy to jakiś romantyczny klimat. Ciekawe, czy w moim nowym mieszkaniu mąż się zgodzi na takie rozwiązania :D samo osiedle jest całkiem nowoczesne, więc trzeba się dopasować!

time image

Gość Hanka

05 Cze 2014, 08:09

Stylizując wnętrza często proponuję klientom mozaikę. Zdecydowanie polecam mozaike ceramiczną, a nie mozaikę szklaną. Śmialo kogę zarekomendować wszystkim szukającym ciekawych kolorów i jednocześnie świetnych parametrów technicznych mozaikę BRIARE. W czerwieni Briare oferuje ...

time image

Gość tomasz

05 Cze 2014, 07:04

czerwone mozaiki nie są produktem nietypowym, co do montażysty to zgadzam się... nasz fachowiec, jak się okazało, pierwszy raz układał mozaikę i sam był zaskoczony łatwością montażu.

time image

Gość paradox.grzegorz

05 Cze 2014, 05:36

Ja w tej łazience nie widzę nic nietypowego.Wykonuję tego typu realizacje na co dzień więc wiem co mówię.Może jest w niej coś naprawdę nietypowego ale zapomnieliście wstawić to odpowiednie zdjęcie?Co do wypowiedzi pana Tomasza, że trzeba się nastawić na długi termin realizacji ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny