Chromowane baterie łazienkowe - trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Chromowane baterie łazienkowe - trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody

Pod natryskiem korzystam z natynkowej baterii z termostatem i deszczownicą. Niekiedy mam trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody, chociaż na dolnym pokrętle mogę teoretycznie ją ustawiać - mówi Lidka, która baterie założyła w 2020 r.

aktualizacja: 2022-11-04 11:40:18

Łazienka przy master bedroom na piętrze:

 • Powierzchnia 13,50 m2.
 • Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do hydroponicznej oczyszczalni ścieków, podgrzewana przez gruntową pompę ciepła i gromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 300 l.
 • Armatura - wolno stojąca wanna, prysznic typu walk-in z odpływem liniowym, podwieszany sedes, bidet, umywalka.

Baterie:

 • Z jednej linii stylistycznej (retro), wykończone powłoką chromowaną i elementami z białej porcelany, natynkowe; wyposażone w trwałe głowice oraz perlator.
 • Na umywalce i bidecie - sztorcowe, jednouchwytowe.
 • Pod prysznicem - słuchawka prysznicowa i deszczownica, z termostatem.
 • Przy wannie - stojąca, podłogowa o wysokości 94 cm (wąż ze słuchawką o długości 150 cm).

Decyzja: Wnętrze domu, który postawiłam na wsi, wykończyłam w stylu wiejskim. Do łazienki prywatnej przeznaczyłam serię baterii chromowanych o wysublimowanej formie oraz z wstawkami z białej porcelany (harmonizują z ceramiczną armaturą). Trwałe i mocne korpusy, wyrobione z mosiądzu, w procesie produkcji pokryte są niklem, który wzmacnia przyleganie warstwy zewnętrznej z chromu, ponadto są wyposażone w nowoczesną głowicę ceramiczną (zapewnia szczelność baterii) i perlator (umożliwia oszczędzanie wody). Baterie łazienkowe kupiłam w specjalistycznym sklepie stacjonarnym. Zamontował je fachowiec.

Baterie łazienkowe - rady i przestrogi:

 • W prywatnej łazience zamontowałam aż cztery baterie. Przy ukośnie ulokowanej wannie zastosowałam baterię stojącą - zaprojektowałam to z architektami na etapie prowadzenia instalacji (nie obawiałam się wytwarzania dużej ilości ścieków, bo założyłam hydroponiczną oczyszczalnię). W specjalistycznym sklepie wybrałam model montowany do posadzki z wylewką sięgającą w głąb niecki. Istotnym parametrem była też długość węża ze słuchawką prysznicową (ma 150 cm) i możliwość zawieszania na uchwycie na stojaku (lepiej żeby nie obcierał wnętrza wanny). Oprócz tego, łatwy do obsługiwania mechanizm przełączania funkcji. Hydraulik doprowadził rury wodne, baterię zamontował tuż przy wannie - dzięki temu przy jej napełnianiu woda nie spływa na krawędź i podłogę. Ponieważ wylewka jest długa i w trakcie kąpieli mogłabym zahaczać o nią rękami, to wolałam mieć ją bliżej nóg. Perlator nie spowalnia napełniania wanny i woda nie stygnie.
Bateria stojąca przy wannie
Przy wannie zamontowano w posadzce baterię stojącą o wysokości 94 cm.
 • Pod natryskiem korzystam z natynkowej baterii z termostatem i deszczownicą. Niekiedy mam trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody, chociaż na dolnym pokrętle mogę teoretycznie ją ustawiać, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Od czasu do czasu chciałabym wziąć mocno ciepłą kąpiel. Muszę skonsultować się z wykonawcą, co jest tego przyczyną - termostat czy mieszacz.
Pod natryskiem jest termostatyczna bateria, z deszczownicą
Pod natryskiem jest termostatyczna wersja, z deszczownicą.
 • Perlator doskonale się sprawdza w baterii umywalkowej i bidetowej, ponieważ podaje odpowiednią ilość wody i ogranicza jej zużycie. W przypadku tych obu baterii, wybrałam wersję sztorcową i jednouchwytową, z tym że pierwsza z nich ma wylewkę wyższą (36 cm), co ułatwia mycie rąk. Przy tym zadbałam o to, żeby woda nie rozpryskiwała się na blat, kupiłam szeroką umywalkę. Bateria bidetowa ma wysokość 16 cm oraz ergonomicznie skierowaną wylewkę - cała woda z mycia trafia do misy bidetu. Regulacja temperatury jest szybka i wygodna.
Bateria bidetowa z perlatorem
Każda z baterii ma perlator, bidetowa również.

Koszty zakupu baterii łazienkowych:

 • (wersje chrom) stojąca bateria wannowa 2720 zł;
 • prysznicowa z termostatem 3100 zł;
 • umywalkowa 760 zł;
 • bidetowa 610 zł.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Redaktor: Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły