Chromowane baterie łazienkowe - trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Chromowane baterie łazienkowe - trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody

Pod natryskiem korzystam z natynkowej baterii z termostatem i deszczownicą. Niekiedy mam trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody, chociaż na dolnym pokrętle mogę teoretycznie ją ustawiać - mówi Lidka, która baterie założyła w 2020 r.

Łazienka przy master bedroom na piętrze:

 • Powierzchnia 13,50 m2.
 • Woda - czerpana z wodociągu, odprowadzana do hydroponicznej oczyszczalni ścieków, podgrzewana przez gruntową pompę ciepła i gromadzona w zasobniku c.w.u. o pojemności 300 l.
 • Armatura - wolno stojąca wanna, prysznic typu walk-in z odpływem liniowym, podwieszany sedes, bidet, umywalka.

Baterie:

 • Z jednej linii stylistycznej (retro), wykończone powłoką chromowaną i elementami z białej porcelany, natynkowe; wyposażone w trwałe głowice oraz perlator.
 • Na umywalce i bidecie - sztorcowe, jednouchwytowe.
 • Pod prysznicem - słuchawka prysznicowa i deszczownica, z termostatem.
 • Przy wannie - stojąca, podłogowa o wysokości 94 cm (wąż ze słuchawką o długości 150 cm).

Decyzja: Wnętrze domu, który postawiłam na wsi, wykończyłam w stylu wiejskim. Do łazienki prywatnej przeznaczyłam serię baterii chromowanych o wysublimowanej formie oraz z wstawkami z białej porcelany (harmonizują z ceramiczną armaturą). Trwałe i mocne korpusy, wyrobione z mosiądzu, w procesie produkcji pokryte są niklem, który wzmacnia przyleganie warstwy zewnętrznej z chromu, ponadto są wyposażone w nowoczesną głowicę ceramiczną (zapewnia szczelność baterii) i perlator (umożliwia oszczędzanie wody). Baterie łazienkowe kupiłam w specjalistycznym sklepie stacjonarnym. Zamontował je fachowiec.

Baterie łazienkowe - rady i przestrogi:

 • W prywatnej łazience zamontowałam aż cztery baterie. Przy ukośnie ulokowanej wannie zastosowałam baterię stojącą - zaprojektowałam to z architektami na etapie prowadzenia instalacji (nie obawiałam się wytwarzania dużej ilości ścieków, bo założyłam hydroponiczną oczyszczalnię). W specjalistycznym sklepie wybrałam model montowany do posadzki z wylewką sięgającą w głąb niecki. Istotnym parametrem była też długość węża ze słuchawką prysznicową (ma 150 cm) i możliwość zawieszania na uchwycie na stojaku (lepiej żeby nie obcierał wnętrza wanny). Oprócz tego, łatwy do obsługiwania mechanizm przełączania funkcji. Hydraulik doprowadził rury wodne, baterię zamontował tuż przy wannie - dzięki temu przy jej napełnianiu woda nie spływa na krawędź i podłogę. Ponieważ wylewka jest długa i w trakcie kąpieli mogłabym zahaczać o nią rękami, to wolałam mieć ją bliżej nóg. Perlator nie spowalnia napełniania wanny i woda nie stygnie.
Bateria stojąca przy wannie
Przy wannie zamontowano w posadzce baterię stojącą o wysokości 94 cm.
 • Pod natryskiem korzystam z natynkowej baterii z termostatem i deszczownicą. Niekiedy mam trudności z uzyskaniem wysokiej temperatury wody, chociaż na dolnym pokrętle mogę teoretycznie ją ustawiać, zgodnie z aktualnym zapotrzebowaniem. Od czasu do czasu chciałabym wziąć mocno ciepłą kąpiel. Muszę skonsultować się z wykonawcą, co jest tego przyczyną - termostat czy mieszacz.
Pod natryskiem jest termostatyczna bateria, z deszczownicą
Pod natryskiem jest termostatyczna wersja, z deszczownicą.
 • Perlator doskonale się sprawdza w baterii umywalkowej i bidetowej, ponieważ podaje odpowiednią ilość wody i ogranicza jej zużycie. W przypadku tych obu baterii, wybrałam wersję sztorcową i jednouchwytową, z tym że pierwsza z nich ma wylewkę wyższą (36 cm), co ułatwia mycie rąk. Przy tym zadbałam o to, żeby woda nie rozpryskiwała się na blat, kupiłam szeroką umywalkę. Bateria bidetowa ma wysokość 16 cm oraz ergonomicznie skierowaną wylewkę - cała woda z mycia trafia do misy bidetu. Regulacja temperatury jest szybka i wygodna.
Bateria bidetowa z perlatorem
Każda z baterii ma perlator, bidetowa również.

Koszty zakupu baterii łazienkowych:

 • (wersje chrom) stojąca bateria wannowa 2720 zł;
 • prysznicowa z termostatem 3100 zł;
 • umywalkowa 760 zł;
 • bidetowa 610 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!