Seniorka nie ma zaufania do ściennego odpływu liniowego!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Seniorka nie ma zaufania do ściennego odpływu liniowego!

Odpływ jest bezzapachowy i sprawnie odbiera wodę, nie tworzy się rozlewisko na posadzce. Mama nie ma zaufania do takiej technologii i lokalizacji wlotu tuż nad podłogą - "na wszelki wypadek" zdejmuje maskownicę i... marnuje cały efekt estetyczny. Z jej punktu widzenia, lepsza byłaby wersja wpuszczona w posadzkę - mówi Gosia.

Łazienka seniorki:

  • Pow. 8,5 m2.
  • Podczas remontu zlikwidowano wannę, założono ścienny odpływ liniowy, strefę prysznicową typu walk-in odgrodzono taflą szkła hartowanego z powłoką samoczyszczącą się.
  • Posadzkę i ściany wykończono płytami gresu.

Odpływ liniowy:

  • Ścienny.
  • Syfon - przepływ wody 39 l/min.
  • Maskownica - o wymiarach 35 x 5 cm, z wklejoną płytką gresu.

Decyzja: Gosia - Kiedy mama skończyła 85 lat, zaczęłam planować remont w jej łazience, ponieważ poprzednie funkcje i wystrój strefy kąpielowej nie zapewniały wygody i bezpieczeństwa. O pomoc poprosiłam zaprzyjaźnioną architektkę wnętrz. Zlikwidowałyśmy wannę (wchodzenie do niej i wychodzenie sprawiały mamie kłopot), na jej miejscu zaprojektowałyśmy obszerny prysznic typu walk-in (bez drzwi i progu), odgrodzony tylko szklaną ścianką.

Do wykończenia posadzki przeznaczyłyśmy antypoślizgowy gres, a do odprowadzania wody - odpływ liniowy. Podczas kompletowania osprzętu natrysku w renomowanym sklepie, zdecydowałam się na zakup modelu ściennego z maskownicą umożliwiającą wklejenie kafla. Pomyślałam, że odpływ w takiej wersji będzie, w porównaniu ze szparą w podłodze, mniej widoczny, bardziej efektowny i elegancki oraz łatwiej dostępny.

Odpływ ścienny i prysznic typu walk-in
Odpływ ścienny i prysznic typu walk-in.

Ścienny odpływ liniowy - rady i przestrogi:

Montaż odpływu w ścianie nie nastręczył kłopotu, ponieważ wykonawca musiał wcześniej rozebrać wszystkie elementy poprzedniego wystroju. W "gołej" łazience łatwo zamontował syfon i wyrobił na dole ściany bruzdę na rynienkę. Jednak prawdopodobnie złożył syfon niestarannie, co spowodowało wydostawanie się przykrego zapachu z kanalizacji. To bardzo mnie zdziwiło, bo sprzedawca dobrał model z tzw. suchym syfonem, z zabezpieczeniem przed cofaniem się zapachów z orurowania. Zainwestowałam w droższy i solidniejszy osprzęt łazienkowy – nie chcę kolejnych remontów (pochodzi od markowych producentów, tylko płytki kupiłam w hipermarkecie budowlanym, ale też są z wyższej półki).

Kiedy zapach nie zniknął, wezwałam hydraulika. Naprawił usterkę, więc teraz odpływ jest bezzapachowy i sprawnie odbiera wodę, nie tworzy się rozlewisko na posadzce pod natryskiem. Mimo to, mama nie ma zaufania do takiej technologii i lokalizacji wlotu tuż nad podłogą - "na wszelki wypadek" zdejmuje maskownicę i... marnuje cały efekt estetyczny. Z jej punktu widzenia, lepsza byłaby wersja wpuszczona w posadzkę, ja sama jestem zawiedziona tym, że pokrywa jest bardzo widoczna.

Inne minusy zestawu ściennego to konieczność częstego oczyszczania koszyczka, znajdującego się przed syfonem (co 2-3 tygodnie) i wysoka cena. Jednak bezapelacyjnie każdy odpływ liniowy jest lepszy od wanny i brodzika.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Koszty zakupu ściennego odpływu liniowego:

  • odpływ ścienny 1500 zł + montaż.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: W maskownicę wklejono gres, taki sam jaki ułożono na ścianie.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje