Must have w funkcjonalnej kuchni

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Must have w funkcjonalnej kuchni

Są rozwiązania, których w funkcjonalnej, pięknej i wygodnej kuchni nie może zabraknąć. Dzięki nim przechowywanie zapasów, przygotowywanie posiłków, a nawet segregacja odpadów może być łatwiejsza niż myślisz. Oto cztery akcesoria, którym warto przyjrzeć się bliżej.

aktualizacja: 2020-10-21 10:30:10

Każdy z nas marzy o kuchni nie tylko pięknej, ale też wygodnej i funkcjonalnej. A jednak podczas planowania tego wnętrza zazwyczaj koncentrujemy się na jego estetyce. Wybieramy styl, rodzaj mebli, kolory, materiały, dodatki... Dopiero gdy zaczynamy tworzyć bardziej szczegółowy projekt zabudowy - przechodzimy do konkretów.

I dopiero wówczas zaczynamy szukać i bliżej przyglądać się rozwiązaniom, które mogą nam zagwarantować optymalne wykorzystanie miejsca, łatwy dostęp do przechowywanych produktów i wygodę podczas codziennej pracy.

Jakie systemy muszą się znaleźć w kuchni idealnej? Uwagę warto zwrócić zwłaszcza na cztery akcesoria.

Do szafek dolnych - szuflady

Każdy, kto choć raz korzystał w kuchni z szuflad, bez wątpienia nigdy już nie zgodzi się na powrót do tradycyjnych szafek z drzwiczkami. Dlaczego? Bo szuflady - np. Comfort Box czy Slim Box marki REJS, są znacznie wygodniejsze niż zwykłe półki. Zapewniają pełny dostęp do wszystkich zapasów i naczyń, gdyż zastosowanie odpowiednich prowadnic umożliwia ich wysunięcie aż do końca. Nawet produkty schowane w głębi znajdziemy i wyjmiemy bez trudu - bez konieczności przestawiania i wyjmowania rzeczy stojących z brzegu. A to nie wszystko.

Systemy szuflad możemy dostosowywać do własnych potrzeb. Mowa tu o rozmiarze, kolorystyce, rodzaju ścianek bocznych i ewentualnych przeszkleniach każdej z szuflad, ale także o rozmieszczeniu relingów i wkładów czyli jej organizacji wewnętrznej. Dzięki tym rozwiązaniom utrzymanie porządku będzie dużo łatwiejsze. I to zarówno w przypadku drobiazgów, jak i produktów większych i cięższych (max. udźwig to 35 kg).

Szuflada Comfort Box
Szuflada Comfort Box
Szuflada Slim Box
Szuflada Slim Box

Do szafek wysokich - cargo

Uzupełnieniem oferty szuflad są inne systemy wysuwne np. cargo. Zamocowane na wytrzymałym stelażu kosze, które podobnie jak szuflady można w pełni wysunąć, sprawdzają się w szafkach różnego typu. Zamontowane np. w coraz popularniejszych słupkach przy lodówce, kilkupoziomowe Cargo Maxi tworzą podręczne spiżarki, w których każdy produkt ma swoje miejsce.

Cargo Mini z kolei, stanowi ciekawą alternatywę wyposażenia szafek podblatowych. Na wysuwanych koszach umieścić można naczynia, a także zapasy mąki, czy cukru... Mające zaledwie kilkanaście centymetrów szerokości Cargo Mini Boczne pozwalają za to wykorzystać zazwyczaj niezagospodarowaną wąską przestrzeń między szafkami. To dobre miejsce na puszki z kawą i herbatą, wysokie butelki i słoiki, środki czystości, a nawet ściereczkę.

Cargo maxi, linia Maxima Classic
Cargo maxi, linia Maxima Classic
Cargo maxi boczne, linia Maxima EVO
Cargo maxi boczne, linia Maxima EVO

Do szafek rogowych - kornery

W jaki sposób zaaranżować najtrudniej dostępne, a zarazem najbardziej pakowne szafki kuchenne - dolne narożniki? I tu możemy sięgnąć po akcesoria, które ułatwią nam pracę. W zależności od rodzaju korpusu do wyboru mamy kilka kornerów. Obrotowe półki w kształcie ½, ¾ i pełnego koła, a także systemy wysuwnych półek i koszy - Corner Comfort, Front i Optima ułatwią bezproblemowy dostęp do zapasów i maksymalne wykorzystanie miejsca.

Co ważne, kornery REJS (podobnie jak opisane wyżej cargo) oferowane są w kilku wariantach. Dostępne są kosze w całości wykonane z chromowanego drutu, lub z dnem pełnym - z białego tworzywa sztucznego lub z grafitowej płyty meblowej. W tym ostatnim wydaniu, w ciemnym kolorze utrzymany jest również stelaż systemu. Wyjątkiem jest Corner Optima, który występuje wyłącznie w wersji z dnem z płyty otoczonej niewielkim relingiem.

Corner Optima, linia Maxima Silva
Corner Optima, linia Maxima Silva
Corner Comfort, linia Maxima Classic
Corner Comfort, linia Maxima Classic

Pod zlewozmywak (ale nie tylko) - pojemniki na odpady

Choć śmieci same się nie posegregują, oddzielanie poszczególnych frakcji nie musi być męczące. Zwłaszcza, gdy mamy je gdzie wyrzucić. Oferta REJS obejmuje kilka różnorodnych zestawów pojemników na różne materiały, dzięki którym łatwiej nam będzie... utrzymać ład wśród odpadów. Co mamy do wyboru?

Systemy obejmujące 2, 3, 4, 5 a nawet 6 i 7 (w zależności od rozwiązania) oddzielnych koszy, które możemy wstawić do już posiadanych szuflad (PRAKTIKO), osadzić w systemie wysuwnym (Comfort Box, Slim Box) lub zamocować w szafce ze zwykłymi zawiasami (JC). Możemy też wybrać pojemność poszczególnych koszy i ich rozmieszczenie.

Pamiętajmy tylko, że pojemniki na odpady, których generujemy najwięcej powinny znajdować się z przodu i być większe.

W każdym z rozwiązań, dzięki odpowiednim prowadnicom zyskujemy natychmiastowy dostęp do wszystkich koszy. Nie musimy nic przestawiać, ani przesuwać. Dodatkowo segregację ułatwiają czytelne oznaczenia i szczelne pokrywy chroniące przed wydobywaniem się nieprzyjemnego zapachu.

Slim Box - szuflada z pojemnikami na odpady
Slim Box - szuflada z pojemnikami na odpady

Komfortowym uzupełnieniem szuflad z systemami segregacji są systemy elektrycznego wspomagania otwierania. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na opracowany przez niemieckich specjalistów Hailo Libero 2.0. Dzięki niemu, aby nawet w pełni obciążona szuflada wysunęła się bezszelestnie, wystarczy przesunąć stopą w okolicach czujnika ruchu zlokalizowanego w wieńcu dolnym.

System elektrycznego wspomagania otwierania Hailo Libero 2.0.
System elektrycznego wspomagania otwierania Hailo Libero 2.0.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje