Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Na co zwracać uwagę podczas wyboru baterii do kuchni i łazienki?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Wybierając baterie łazienkowe oraz kuchenne najczęściej patrzymy na ich wygląd - armatura powinna przecież pasować do wystroju pomieszczenia. Nie powinno się zapominać o tak istotnych cechach, jak funkcjonalność i ekologia. Baterie mogą realnie przyczynić się do zmniejszenia rachunków za prąd oraz wodę, chroniąc tym samym środowisko naturalne. Idealna bateria łączy wygodę użytkowania, atrakcyjne wzornictwo oraz dbanie o środowisko.

Jak odpowiednia bateria pomaga dbać o środowisko?

Odpowiednio dobrane baterie pomogą zadbać nie tylko o portfel, ale i o naszą planetę. Ryzyko suszy i braku dostępu do wody w przyszłości jest bardzo realne, dlatego odpowiedzialni producenci montują w bateriach perlatory oraz aeratory, czyli mechanizmy regulujące przepływ wody. Dzięki nim rachunki za energię i wodę znacząco spadną.

Przy zakupie baterii nie zapominajmy o sprawdzeniu materiału z którego wykonano baterię. Najlepszy jest lity mosiądz z powłoką chromową, który gwarantuje długotrwałe użytkowanie, ponieważ chrom ma właściwości antykorozyjne i wyróżnia się wysoką odpornością na zarysowania.

Jaką baterię wybrać do kuchni?

Zwolennicy stylu retro powinni zainteresować się bateriami z krzyżykowymi kurkami, które podkreślą charakter kuchni. Design z minionych lat nie oznacza przestarzałych rozwiązań - armatura jest najczęściej wyposażona w najnowocześniejsze mechanizmy, które gwarantują ekonomiczną i przyjazną środowisku eksploatację. Oprócz samej baterii ważne są akcesoria - wężyki przyłączeniowe i głowice. Powinny być jak najwyższej jakości, przede wszystkim mosiężne.

Warto również zwrócić uwagę na armaturę o artystycznej formie, przygotowywaną z myślą o najbardziej wymagających klientach. Takie oryginalne kształty na pewno odnajdą się w wielu wnętrzach. Mogą nawet okazać się ich najbardziej charakterystycznym elementem!

Bateria kuchenna KING marki DIAMOND
Nowoczesna bateria kuchenna KING należąca do klasy PREMIUM. Wykonana jest z litego mosiądzu z powłoką chromową. Wyposażona w regulator ceramiczny i regulator strumienia z systemem oszczędzania wody i obrotową elastyczną wylewkę z EPDM dowolnie kształtowaną. Wylewki wymienne dostępne są w różnych kolorach fot. DIAMOND

Jaką baterię wybrać do łazienki?

W przypadku łazienki wybór armatury jest bardzo duży - do samego prysznica możemy dobrać deszczownice, baterie ścienne, podtynkowe czy stojące. Zakup armatury z tej samej kolekcji ułatwia utrzymanie wnętrz w jednolitym stylu. 

Podczas zakupu warto sprawdzić, czy dana bateria została wyposażona w perlator. Ogranicza on zużycie wody nawet do 60%, a dodatkowo obniża rachunki za podgrzewanie wody. Kolejną przydatną funkcją jest regulacja napowietrzaniem wody - im bardziej napowietrzona, tym bardziej delikatna dla skóry. 

Osoby chcące mieć kontrolę na temperaturą wody powinny zakupić baterie termostatyczne. Termostat również ogranicza zużycie wody - nie musimy już jej regulować i sprawdzać na własnej skórze temperatury.

Baterie termostatyczne natryskowe z serii DIAMOND Barbados
Baterie termostatyczne natryskowe – seria Barbados: CLASSIC, CUBIC, MODERN fot. DIAMOND

Dodatkowe sposoby dbania o środowisko naturalne

Gdy chcemy dodatkowo zadbać o środowisko, zainwestujmy w instalację dualną wykorzystującą „szarą wodę”. Pozwoli nam to na ponowne zagospodarowanie wody z umywalek, wanny, prysznica lub pralki. Po filtrowaniu trafi ona do spłuczki w toalecie - pozwoli to oszczędzić wodę pitną do spłukiwania toalety. Według szacunków woda używana do spłukiwania sedesu to nawet 30% ogólnego dziennego zużycia w gospodarstwie domowym. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi właścicielami ogrodu, możemy spokojnie użyć tej wody do podlewania zieleni.

źródło i zdjęcia: DIAMOND

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA