Jak ładnie pościelić łóżko?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak ładnie pościelić łóżko?

Sypialnia to takie miejsce, w którym chętnie przebywamy chcąc zrelaksować się i wypocząć po każdym intensywnym dniu. Powinna zatem prezentować się bardzo przytulanie oraz estetycznie. Jak ścielić łóżko, aby sypialnia pięknie się prezentowała, a pobyt w tym miejscu był zawsze bardzo miły i przyjemny?

aktualizacja: 2022-09-29 10:39:47
Czego dowiesz się z artykułu?
  • Jak pościelić łóżko jednoosobowe w sypialni?
  • Jak pościelić łóżko z dwiema kołdrami?

Jak pościelić łóżko jednoosobowe w sypialni?

Wiele osób często pomija codzienny rytuał ścielenia łóżka tłumacząc się brakiem czasu. Tymczasem czynność ta zajmuje zaledwie kilka minut i warto ją zawsze wykonać. Pozwala ona bowiem utrzymać estetyczny porządek w sypialni oraz rozpocząć dzień w uporządkowany sposób.

Jeśli chodzi o łóżko jednoosobowe, to można je zawsze pięknie posłać i dostosować do stylu w którym jest urządzona sypialnia. W każdym nowoczesnym wnętrzu warto postawić na schludny wygląd łóżka i pościelić je w stylu hotelowym.

W wielu europejskich hotelach można spotkać łóżka ścielone na styl kopertowy.

Metoda ta polega na tym, że kołdra jest zawinięta pod materac, a na niej położona jest narzuta, którą to również zawija się pod materac.

Zaścielone w taki sposób łózko, warto udekorować dużą ilość poduszek, gdyż wówczas będzie ono prezentowało się bardzo estetycznie oraz schludnie.

W każdej nowocześnie urządzonej sypialni przepięknie prezentują się nie tylko jednobarwne narzuty, lecz także w ciekawe, abstrakcyjne wzory. Jeśli są one dobrze dobrane kolorystycznie, to wówczas potrafią idealnie współgrać z wyposażeniem wnętrza.

We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, w których dominuje przytulność i minimalizm świetnie sprawdzają się narzuty oraz wełniane koce w jasnych kolorach. Mogą one być białe, beżowe lub szare.

W takich sypialniach wcale nie trzeba przykładać dużej uwagi do idealnego zaścielania łóżka. Najważniejsze jest to, aby nakrycie było zarzucone na pościel i pasowało do pozostałych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.

Jak pościelić łóżko z dwiema kołdrami?

Dla wielu osób spanie pod jedną pościelą jest niewygodne, gdyż utrudnia komfortowy sen. Nie chcąc się budzić w nocy z powodu zimna, warto zainwestować w dwie kołdry. Jak pościelić takie łóżko?

Nie bez znaczenia jest wyposażenie poduszek i kołder w identyczną pościel. Dzięki temu łóżko będzie miało minimalistyczny oraz bardzo estetyczny wygląd. Współgrające ze sobą tekstylia, zawsze dodają niezwykłego efektu oraz minimalizują optyczny bałagan, który pojawia się w przypadku mieszania się wielu wzorów oraz kolorów.

Kołdry zawsze bardzo elegancko się prezentują, gdy są złożone wzdłuż dłuższego boku. Dzięki temu można uzyskać powierzchnię o równej wysokości, która zajmuje taką samą ilość miejsca.

Na dalszym etapie posłania łóżka przydatna jest ładna narzuta lub koc, która będzie można przykryć wcześniej złożoną pościel.

W porze letniej warto zainwestować w tekstylia z lnu. W pomieszczeniach urządzonych w stylu prowansalskim bardzo pięknie prezentują się narzuty w kolorze wrzosu, lawendy lub beżu.

Każda sypialnia z pięknie pościelonym łóżkiem zawsze prezentuje się bardzo estetycznie oraz zapewnia bardzo przyjemny wypoczynek.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz
Fotografia otwierająca: pixabay.com

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły