Jak ładnie pościelić łóżko?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak ładnie pościelić łóżko?

Sypialnia to takie miejsce, w którym chętnie przebywamy chcąc zrelaksować się i wypocząć po każdym intensywnym dniu. Powinna zatem prezentować się bardzo przytulanie oraz estetycznie. Jak ścielić łóżko, aby sypialnia pięknie się prezentowała, a pobyt w tym miejscu był zawsze bardzo miły i przyjemny?

aktualizacja: 2022-09-29 10:39:47

Jak pościelić łóżko jednoosobowe w sypialni?

Wiele osób często pomija codzienny rytuał ścielenia łóżka tłumacząc się brakiem czasu. Tymczasem czynność ta zajmuje zaledwie kilka minut i warto ją zawsze wykonać. Pozwala ona bowiem utrzymać estetyczny porządek w sypialni oraz rozpocząć dzień w uporządkowany sposób.

Jeśli chodzi o łóżko jednoosobowe, to można je zawsze pięknie posłać i dostosować do stylu w którym jest urządzona sypialnia. W każdym nowoczesnym wnętrzu warto postawić na schludny wygląd łóżka i pościelić je w stylu hotelowym.

W wielu europejskich hotelach można spotkać łóżka ścielone na styl kopertowy.

Metoda ta polega na tym, że kołdra jest zawinięta pod materac, a na niej położona jest narzuta, którą to również zawija się pod materac.

Zaścielone w taki sposób łózko, warto udekorować dużą ilość poduszek, gdyż wówczas będzie ono prezentowało się bardzo estetycznie oraz schludnie.

W każdej nowocześnie urządzonej sypialni przepięknie prezentują się nie tylko jednobarwne narzuty, lecz także w ciekawe, abstrakcyjne wzory. Jeśli są one dobrze dobrane kolorystycznie, to wówczas potrafią idealnie współgrać z wyposażeniem wnętrza.

We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim, w których dominuje przytulność i minimalizm świetnie sprawdzają się narzuty oraz wełniane koce w jasnych kolorach. Mogą one być białe, beżowe lub szare.

W takich sypialniach wcale nie trzeba przykładać dużej uwagi do idealnego zaścielania łóżka. Najważniejsze jest to, aby nakrycie było zarzucone na pościel i pasowało do pozostałych przedmiotów znajdujących się w pomieszczeniu.

Jak pościelić łóżko z dwiema kołdrami?

Dla wielu osób spanie pod jedną pościelą jest niewygodne, gdyż utrudnia komfortowy sen. Nie chcąc się budzić w nocy z powodu zimna, warto zainwestować w dwie kołdry. Jak pościelić takie łóżko?

Nie bez znaczenia jest wyposażenie poduszek i kołder w identyczną pościel. Dzięki temu łóżko będzie miało minimalistyczny oraz bardzo estetyczny wygląd. Współgrające ze sobą tekstylia, zawsze dodają niezwykłego efektu oraz minimalizują optyczny bałagan, który pojawia się w przypadku mieszania się wielu wzorów oraz kolorów.

Kołdry zawsze bardzo elegancko się prezentują, gdy są złożone wzdłuż dłuższego boku. Dzięki temu można uzyskać powierzchnię o równej wysokości, która zajmuje taką samą ilość miejsca.

Na dalszym etapie posłania łóżka przydatna jest ładna narzuta lub koc, która będzie można przykryć wcześniej złożoną pościel.

W porze letniej warto zainwestować w tekstylia z lnu. W pomieszczeniach urządzonych w stylu prowansalskim bardzo pięknie prezentują się narzuty w kolorze wrzosu, lawendy lub beżu.

Każda sypialnia z pięknie pościelonym łóżkiem zawsze prezentuje się bardzo estetycznie oraz zapewnia bardzo przyjemny wypoczynek.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Opracowanie: Natalia Karaskiewicz
Fotografia otwierająca: pixabay.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!