Trzeba uważać, by sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Trzeba uważać, by sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego

Tapeta miała wywołać efekt "łał", ale dla męża nie mogła być krzykliwa. Ta czarno-złota jest super. Przy takiej tapecie i dążeniu męża do symetrii musiałyśmy z architektką uważać, żeby sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego - mówi Grażyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która odnawiała ściany w 2014 r.

Rodzaj pomieszczenia: sypialnia małżeńska o pow. 18 m2.

 

Opis dekoracji: tapeta papierowa; 4 rolki na ścianę o wym. 4 × 2,70 m.

 

Sposób wykończenia pozostałych ścian: poprzednio pomalowane farbami lateksowymi w kolorze fioletowym, obecnie mineralnymi w kolorze oliwka.

 

Decyzja: po 6 latach od poprzedniej aranżacji, chciałam zmienić wygląd sypialni małżeńskiej. Jej wystrój był zimny i nie do końca funkcjonalny, chociaż wyszedł z rąk duetu architektów wnętrz. Nie czułam się na siłach robić to sama, więc znów rozmawiałam z kilkoma architektami. Nawiązałam "chemię" z jedną projektantką, bo w lot zrozumiała nasze potrzeby. Stworzyła klimatyczne wnętrze, w którym fantastycznie się czujemy!

 

Wykonanie: najwięcej czasu trwało zmodernizowanie elektryki, na bardziej inteligentną, a to wiązało się z podkuwaniem tynków i szpachlowaniem. Projektantka poleciła nam mistrzynię tapetowania. Prace zajęły jej pół dnia, ale dzień wcześniej odkurzyła i umyła ściany z farbą. Namaczała klejem tapetę, a ścianę tylko zagruntowała rozcieńczonym klejem. Wzór tapety nie jest skomplikowany, więc nie było dużo odpadów, co nas cieszyło, bo była droga. Remont sypialni zamknęliśmy w 14 dni.

 

Niezbędne narzędzia: nóż do cięcia tapet, pędzel do kleju, ściereczka i szczotka, wałki i pędzle do malowania, drabina.

Tapeta z ornamentem w sypialni - rady i przestrogi:

  • Projektantka wystroju sypialni – Poprzednio ostre fioletowe ściany, białe lakierowane meble i łososiowe panele podłogowe nie budowały przyjaznej atmosfery do wypoczynku. Nową aranżację zaczęłam od podłogi i ścian. Głównym akcentem jest markowa tapeta na ścianie za łóżkiem. Trochę trwało, zanim właściciele wybrali wzór. Pierwszy, z gałązkami oliwek, nie porwał ich. Celnym strzałem okazała się czarna tapeta w złote ornamenty, bo jest uporządkowana i elegancka, a właściciel lubi symetrię i równowagę.

     

  • Grażyna – Tapeta miała wywołać efekt "łał", ale dla męża nie mogła być krzykliwa. Ta czarno-złota jest super, ale radzę takie markowe tapety wybierać z wyprzedzeniem, bo my na naszą czekaliśmy 5 tygodni. Tak długo płynęła zza oceanu. Przy takiej tapecie i dążeniu męża do symetrii musiałyśmy z architektką uważać, żeby sypialnia nie przypominała pokoju hotelowego. Udomowiłyśmy ją satynowymi ścianami w kolorze oliwki, miękką jasną wykładziną i funkcjonalnymi drewnianymi meblami na zamówienie.

Tapeta z ornamentem w sypialni - koszty:

  • tapeta 4 rolki – 1300 zł, farby mineralne 200 zł;
  • robocizna – 1200 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu: Ułożenie tapety na ścianie szerokości 4 m i wysokości 2,70 m trwało pół dnia roboczego.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Jak ułożyć cementowe płytki na ścianach wewnętrznych?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny