Nowości Profile VOX

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-04-01 14:38:42
Nowości Profile VOX
Firma Profile VOX postanowiła wzbogacić swoją ofertę handlową o dwa nowe gatunki drewna egzotycznego marki GlobalWood, jakimi są Jatoba oraz Tiger Wood oraz listwę przypodłogową wykonaną z litego drewna Merbau.

Jatoba to drewno pochodzące z Ameryki PołudniowejEgzotyka Jatoba 

Jatoba to drewno pochodzące z Ameryki Południowej – głównie Brazylii, ale rośnie także w Meksyku, Peru, Boliwii oraz Indiach. Jest to drewno o barwach od jasnej do ciemno brązowej lub czerwono brązowej z widocznymi ciemnymi smugami (taki kolor osiąga po wyschnięciu). Jatoba to egzotyczne drewno charakteryzujące się, dużą twardością, trwałością i naturalną gęstością, co w połączeniu z naturalnym, ciepłym pięknem sprawia, że jest jednym z najpopularniejszych gatunków używanych przy produkcji podłóg.

 

Ze względu na swoją twardość, jest dość trudne w obróbce, ale właśnie dlatego drewno znajduje również  zastosowanie w produkcji bardzo trwałych mebli.

Drewno Tiger Wood

Tiger Wood, czyli Drewno Tygrysie (Muiracataria)Kolejną nowością w ofercie handlowej Profile VOX jest drewno, które, w pełni oddaje swój charakter w nazwie - Tiger Wood, czyli Drewno Tygrysie (Muiracataria). Gatunek drewna rosnący w dżungli amazońskiej – głównie Brazylii. Charakteryzuje się pięknym jasnobrązowym ubarwieniem, przetykanym ciemnymi (brązowymi i czarnymi) pasami, które przypominają umaszczenie tygrysa.

Podłogi z drewna Tiger Wood mają niepowtarzalny oryginalny wygląd. Tiger Wood jest gatunkiem twardym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne, o które bardzo łatwo podczas codziennego eksploatowania podłogi.

 

Duża stabilność wymiarowa sprawia, że Tiger Wood jest odpowiednim drewnem na podłogi oraz tarasy zewnętrzne.

Listwa przypodłogowa Merbau

Dodatkowym uzupełnieniem dla podłóg marki GlobalWood jest wprowadzana właśnie listwa przypodłogowa Merbau wykonana z litego drewna, występującego w Indonezji oraz Malezji. Ma szlachetny ciemnobrązowy kolor, dzięki czemu doskonale komponuje się we wnętrzach zarówno tradycyjnych jak i tych nowoczesnych.

 

Drewno bardzo stabilne wymiarowo, nie rozsychające się nawet po wielu latach używania, dzięki czemu listwa przypodłogowa Merbau jest bardzo trwała, odporna na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. Jej barwa harmonizuje z kolorem podłogi.

Listwa przypodłogowa Merbau

Przebywając w pomieszczeniach wykończonych drewnem Tiger Wood lub Jatobą z pewnością poczujecie Państwo klimat amazońskiej dżungli oraz wzmocniony aromat świeżo palonej kawy. Pełną ofertę podłóg marki GlobalWood odnajdą Państwo na stronie i

Profile VoxGlobalWood

{mosloadmodule mod_firmy} 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny