Deska Barlinecka nie tylko z Polski

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Deska Barlinecka nie tylko z Polski
Barlinek S.A. - producent podłóg warstwowych intensywnie inwestuje. Jesienią ruszy produkcja desek barlineckich w pierwszej zagranicznej fabryce firmy na Ukrainie. Budowa kolejnego zakładu rozpocznie się jeszcze w tym roku pod Moskwą, a to nie koniec.
Barlinek S.A. - producent podłóg warstwowych intensywnie inwestuje. Jesienią ruszy produkcja desek barlineckich w pierwszej zagranicznej fabryce firmy na Ukrainie. Budowa kolejnego zakładu rozpocznie się jeszcze w tym roku pod Moskwą, a to nie koniec.

 

Ukraina

 

Już za kilka miesięcy zostanie otwarty pierwszy zagraniczny zakład deski barlineckiej w miejscowości Winnica na Ukrainie. Oprócz nowoczesnej linii podłóg, wybudowano także m.in.: tartak iglasty i liściasty z fryzarnią, suszarnię, kotłownię i fabrykę biopaliwa w postaci peletu. Najnowszy zakład deski barlineckiej uważany jest za największy tego typu na Ukrainie. Jego moce produkcyjne sięgną 2 mln m² podłóg rocznie. Docelowo znajdzie w nim zatrudnienie ok. 400 osób. Koszt ukraińskiej inwestycji razem z zapleczem to ok. 150 mln złotych. Znaczna część produkcji przeznaczona będzie na rynek lokalny.

 

Rosja

 

Nowe doświadczenie zaprocentuje w budowie drugiego zagranicznego zakładu Barlinka, który powstanie w miejscowości Czerepowce, 500 km na północ od Moskwy. Według przeprowadzonych analiz rosnący rynek lokalny stwarza duże możliwości wzrostu dla branży przetwórstwa drzewnego. Wybór dokładnej lokalizacji podyktowany został bogatym zapleczem wysokiej jakości surowca. Rozpoczęcie budowy planowane jest na przełomie 2007 i 2008 roku. Podobnie jak na Ukrainie, zakład będzie stanowił niezależną jednostkę produkcyjną. Oprócz linii deski barlineckiej, o mocy ok. 3 mln m², polska spółka zainwestuje także m.in.: w fabrykę produkcji biopaliwa oraz linię galanterii podłogowej. Według posiadanej wiedzy będzie to jeden z największych tego typu zakładów w Rosji. Jego produkcja będzie w większości kierowana na rynek lokalny.

 

Otwarcie rosyjskiej linii deski barlineckiej planowane jest na początku 2009 roku. Szacowany koszt całej inwestycji to około 210 mln złotych. Budowa będzie finansowana z emisji akcji przeprowadzonej w roku ubiegłym oraz ze środków własnych i kredytów.

 

Rumunia

 

To jednak nie wszystkie inwestycje. Pod kątem budowy kolejnej linii penetrowany jest rynek rumuński. Wiążące decyzje dotyczące lokalizacji trzeciego zagranicznego zakładu Barlinka nastąpią w najbliższych miesiącach.

 

Uruchomienie wszystkich zakładów znacząco wpłynie na zwiększenie produkcji Barlinek S.A., która utrzymuje się teraz na poziomie 6 mln m² desek podłogowych rocznie. Cztery polskie linie, zlokalizowane w Barlinku w woj. zachodniopomorskim, wykorzystywane są w 100%. Firma jest liderem na rodzimym rynku podłóg naturalnych, posiadając w nim udziały na poziomie 65%. Jednocześnie ponad 75% produkcji deski kierowane jest na eksport, do 35 krajów na 3 kontynentach.
{mosloadmodule mod_firmy}
Firma powiązana:
Barlinek

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny