Rozwój usług obróbki aluminium w Effector S.A.

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rozwój usług obróbki aluminium w Effector S.A.

Effector od kilkunastu lat wykonuje usługi obróbki aluminium. Pierwotnie firma realizowała te prace wyłącznie na własne potrzeby - anodowano m.in. okapniki, okładziny oraz listwy wykończeniowe. Od 2005 roku dział obróbki aluminium zaczął się rozwijać: powiększony został park maszynowy, a dzięki doświadczeniu pracowników i coraz większemu zapotrzebowaniu rynku, rozpoczęto świadczenie usług także dla podmiotów zewnętrznych.

aktualizacja: 2016-12-13 10:27:56

Współpraca z przemysłem

Z perspektywy czasu można ocenić, że to była bardzo trafna decyzja: aluminium to metal, który posiada wiele cennych zalet, a w związku z tym często bywa nieodzowny. W efekcie wzrosło także zapotrzebowanie na usługi obróbki aluminium. Elementy wykonywane w firmie Effector znajdują zastosowanie w wielu branżach, m. in. automotiv (detale do samochodów, naczep, motocykli), AGD, meblarskiej (uchwyty meblowe, klamki), wnętrzarskiej, budowlano-wykończeniowej (fasady aluminiowe, drzwi i okna), produkcji maszyn i urządzeń, a również rowerów oraz wózków dziecięcych. Profile anodowane na szeroką skalę są wykorzystywane również w branży reklamowej (gadżety, ekspozytory, ramki na wydruki, etc.).

Główni odbiorcy

Doświadczeni pracownicy działu obróbki profili w Effector są w stanie wykonać usługę w przypadku niemal każdego elementu. Poza wymiarami wyrobów ogranicza ich tylko wyobraźnia. Dzięki temu dział obróbki współpracuje praktycznie ze wszystkimi branżami, gdzie ma zastosowanie aluminium. Jednak głównymi odbiorcami usług są tłocznie oraz firmy oferujące aluminiową stolarkę okienno-drzwiową. Jeśli chodzi o stolarkę - producent współpracuje zarówno z dostawcami systemów jak również z firmami produkującymi stolarkę aluminiową. W przypadku podmiotów oferujących systemy, Effector wykonuje usługi dla najbardziej uznanych dostawców w Polsce i Europie, takich jak: Aluprof, Schüco,Reynaers, Aliplast, Blyweert oraz Ponzio. Ta współpraca trwa od kilkunastu lat. Na przestrzeni ostatnich miesięcy pozyskaliśmy m.in. nowe zlecenia– m.in. od producenta rowerów, wyrobów medycznych oraz odspółki realizującej aranżacje wnętrz.

Atuty obróbki

Effector S.A. to jeden z wiodących podmiotów w zakresie obróbki aluminium. Mocne strony tego producenta to wykonywanie zarówno obróbki powierzchniowej jak i mechanicznej, docinanie na wymiar, gięcie czy spawanie. Firma posiada imponujące możliwości anodowania: trzy niezależne linie do wykonywania tego procesu. Dla odbiorców usług duże znaczenie ma fakt, że spółka elastycznie reaguje na ich potrzeby, wykonuje zarówno wiercenie, frezowanie, gwintowanie cięcia na wymiar, śrutowanie i szczotkowanie.

Ciekawostki

Dzięki doświadczeniu i wiedzypolski producent ma szansę realizować nietuzinkowe, wymagające ogromnej dokładności i precyzji zlecenia, które czasem przeradzają się w regularną współpracę z prestiżowymi producentami na skalę światową. Na swoim koncie ma już m.in. usługi dla opery w Dubaju, firmy Bentley czy Bosch. Realizuje również usługi dla firmy, która zajmuje się renowacją starych aut (np. MERCEDES SL190, JAGUAR), producenta podzespołów dla jachtów czy spółki produkującej elementy mikroskopów elektronowych. O popularnościjej usług świadczy dobrze fakt, że Stadion Narodowy w Warszawie swoje barwy zawdzięcza również anodowaniu firmy Effector.

EFFECTOR jest jednym z wiodących producentów listew wykończeniowych, który cały proces produkcyjny wykonuje w oparciu o własne zaplecze technologiczne. Oferuje różnorodne warianty wykończenia powierzchni listew aluminiowych, lakierowanie proszkowe, anodowanie, piaskowanie, elektropolerowanie, polerowanie mechaniczne, na szczotkowaniu kończąc. Od lat firma produkuje wyroby wysokiej jakości, świadczy usługi serwisowe, a pełna obsługa klienta, to jeden z priorytetów, które ugruntowały pozycję marki na międzynarodowym oraz krajowym rynku.

Firma działa w branży budowlanej od 20 lat. W oparciu o najnowsze technologie wytwarza bogatą kolekcję produktów aluminiowych, dedykowanych dla różnych grup odbiorców. EFFECTOR oferuje m.in.: listwy wykończeniowe i elementy aranżacji wnętrz, aluminiowe systemy okładzin okiennych, okapniki rynnowe, listwy przyszybowe, progi drzwiowe, okienne systemy drewniano-aluminiowe. Zajmuje się także prefabrykacją stolarki aluminiowej, produkuje drzwi aluminiowe, okiennice, a także świadczy usługi z zakresu powierzchniowej obróbki aluminium. EFFECTOR jest również znaczącym eksporterem i dostawcą do krajów Unii Europejskiej, a także na rynki wschodnie. Produkty firmy od lat znajdują nabywców na kilkudziesięciu rynkach europejskich i azjatyckich.

EFFECTOR to sponsor klubu EFFECTOR KIELCE, grającego w siatkarskiej ekstraklasie - PlusLidze.

Firma powiązana:
EFFECTOR S.A.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny