Barlinek członkiem Koalicji eko-Polska

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Barlinek członkiem Koalicji eko-Polska

Barlinek członkiem Koalicji eko-Polska i partnerem projektu "SAMOspłacających się domów". Koalicja eko-Polska to inicjatywa BOŚ Banku, realizowana pod patronatem Pracodawców RP. Wraz z partnerami, wśród których znalazł się Barlinek, chce ona realizować projekt ekologicznych "SAMOspłacających się domów".

aktualizacja: 2013-06-10 12:28:01

Dzięki zamontowanym na działkach panelom fotowoltaicznym "SAMOspłacające się domy" będą mogły zamieniać energię słoneczną na elektryczną, która będzie wykorzystywana na potrzeby ich mieszkańców. Dodatkowo, przy korzystnej zmianie przepisów OZE (Odnawialne Zasoby Naturalne), którą forsują inicjatorzy projektu, właściciele będą mogli również zarabiać na sprzedaży nadwyżek wyprodukowanego przez ich domy prądu. Te właśnie dochody - jak deklarują przedstawiciele BOŚ Banku - będą mogły spłacać kredyty za ich domy.

Każdy dom wyposażony będzie dodatkowo w ekologiczne sprzęty i energooszczędne rozwiązania dostarczane przez partnerów akcji. Wśród nich znajdują się podłogi marki Barlinek. Są one zbudowane w całości z naturalnego drewna, ułożonego krzyżowo w trzech warstwach.

Taka konstrukcja jest m.in. gwarantem doskonałego przewodnictwa ciepła i tym samym sprawia, że podłogi z deski barlineckiej doskonale sprawdzają się na ogrzewaniu podłogowym. Ma to przy tym projekcie szczególne znaczenie, gdyż "SAMOspłacające się domy" ogrzewane będą z użyciem pomp ciepła, przy których zastosowanie ogrzewania podłogowego jest wymogiem.

Innowacyjność i ekologia to wartości niezwykle ważne dla naszej firmy. Ten projekt ma szansę na połączenie ich w praktyce, z realną korzyścią dla użytkowników "SAMOspłacających się domów". Stąd nasza decyzja o partnerstwie. - mówi Wojciech Michałowski, Prezes Zarządu Barlinek S.A.

Oprócz Barlinka partnerami akcji i dostawcami wyposażenia domów są marki: Opoczno (płytki ceramiczne) i Cersanit (elementy wyposażenia łazienek: wanny, ceramika sanitarna, kabiny prysznicowe), Amica (sprzęt AGD) oraz Black Red White (meble kuchenne). Projekty domów dostarcza wydawnictwo Murator. Akcji patronuje organizacja Pracodawcy RP.

Finansowanie zakupu "SAMOspłacających się domów" zapewnia inicjator projektu - BOŚ Bank. Według szacunków ekspertów banku wpływy z własnej mikroelektrowni oraz oszczędności wynikające z zastosowania ekologicznych rozwiązań dostarczą właścicielom domów nadwyżki finansowej, która nie tylko wystarczy na spłatę comiesięcznej raty kredytu udzielonego na zakup domu, ale również przewyższy ją o 600 złotych.

Program zakłada powstanie 100 tysięcy domów w ciągu 5 lat. Mają one być nie tylko szansą dla rodzin na ekonomiczny i ekologiczny dom, ale również istotnym impulsem dla całej gospodarki (rozwój polskich firm, tworzenie nowych miejsc pracy).
Więcej informacji o programie "SAMOspłacający się dom" można znaleźć na stronie www.eko-polska.pl/ekodom.

Firma powiązana:
Barlinek

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje