Nowości w ofercie deski barlineckiej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-04-07 08:35:00
Nowości w ofercie deski barlineckiej
W styczniu br. na targach DOMOTEX miała miejsce premiera nowych desek barlineckich firmy Barlinek, które od marca można już kupić w wybranych salonach sprzedaży podłóg.

Nowa kolekcja obejmuje podłogi z warstwą wierzchnią z dęba i jesionu poddane wyrafinowanym zabiegom technologicznym, które odmieniły te znane gatunki drewna nie do poznania.

Podłogi jednolamelowe

Jesion Kawa
 Jesion Kawa
Podłogi z dębu i jesionu szczotkowano, barwiono lub wędzono w taki sposób, że gotowe deski znacznie bardziej przypominają egzotyczne posadzki niż europejskie, którymi są w istocie.

 

Jesion Kawa to jednolamelowa podłoga, która wyśmienicie sprosta najnowszym trendom wyposażania i dekoracji wnętrz. Deskę o barwie kawy z mlekiem przenikają jeszcze ciemniejsze słoje (tzw. fladry), a zastosowanie zabiegu szczotkowania eksponuje naturalną strukturę drewna.

 

Podłoga ta swoją wyrazistą, brązowo-kawową tonacją nawiązuje nieco do egzotycznego zebrano, ale jej usłojenie jest zdecydowanie bardziej urozmaicone, a kolorystyka stonowana.

 

Jesion Antic
 Jesion Antic
Następna nowość to także jednolamelowa podłoga – Jesion Antic.

 

Na tym jednak kończy się podobieństwo: ten produkt bowiem nawiązuje swoją barwą do egzotycznego drewna tali, charakterystyczne usłojenie dla jesiona jest w tym wybarwieniu trochę mniej widoczne, za to na plan pierwszy wysuwają się dekoracyjne przebarwienia i sęki, które dodają uroku tej pięknej posadzce.

 

Podłoga ta doskonale prezentuje się w eleganckich klasycznych wnętrzach lub – na wskroś nowoczesnych – wówczas jako element kontrastujący z wyposażeniem wnętrza.

 

Kolejna jednolamelowa deska w ofercie to Dąb Fazowany Olej Czarny. Podłoga ta, poprzez delikatną fazę z czterech stron zabezpiecza podłogę przed szybkim zużyciem, podkreślając jednocześnie naturalny charakter surowca. Jak sama nazwa wskazuje deska jest czarno brązowa, a swoim wyglądem do złudzenia przypomina efektowne wenge. Warstwa wierzchnia dębu została poddana barwieniu, a następnie olejowaniu, przez co podłogę można stosować we wnętrzach narażonych na duże natężenie ruchu.

 

Dąb Espresso
 Dąb Espresso
Dąb Espresso to deska barlinecka fabrycznie postarzana, utrzymana w afrykańskim klimacie. Na niemal niezmienionym kolorze naturalnej, dębowej podłogi znacznie wyraźniej widać bogate usłojenie tego gatunku w brązowym wybarwieniu. Struktura deski do złudzenia przypomina umaszczenie tygrysa. Oryginalny wygląd podłogi z pewnością stanie się inspiracją dla osób poszukujących niebanalnych rozwiązań.

Podłogi trzylamelowe

Wyjątkowe wrażenie w gronie nowości robi Dąb Wędzony – trzylamelowa podłoga, która dzięki specjalnemu procesowi właśnie wędzenia deski na całej swej grubości, może być wielokrotnie cyklinowana i odnawiana w trakcie użytkowania. Ta ciemnobrązowa podłoga daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jej piękno dostrzegą zwłaszcza Ci, którzy lubią łączyć ze sobą różne kolory i gatunki drewna.

 

Kolejna trzylamelowa propozycja to Jesion Stock w nowej odsłonie. Tym razem jest to złocista, bogato usłojona deska, która szczególnie korzystnie będzie się prezentować w dostojnych, dobrze oświetlonych wnętrzach. Jest to olejowana podłoga, o zwiększonej wytrzymałości na duże natężenie ruchu.

 

Galerię nowości zamyka Jesion Kawa, który ze względu na ilość lameli, przypadającą na szerokość deski, prezentuje wyjątkowo wzorzystą i urozmaiconą, beżowo-brązową taflę podłogi.

 

Jesion StockDąb wędzony
 Jesion Stock
 Dąb Wędzony

Informacje uzupełniające

W przedstawionych podłogach wykorzystaliśmy dostępne procesy technologiczne barwienia oraz wędzenia desek podłogowych, by po raz kolejny zaprezentować ich piękno oraz nieskończone bogactwo wzorów. Każda z tych podłóg daje dużą swobodę aranżacyjną, gwarantuje niepowtarzalny wygląd  i elegancję prawdziwego drewna.

 

Barwieniu poddaje się powierzchnie drewna w celu zmiany naturalnego koloru na inny – atrakcyjniejszy oraz dla podkreślenia naturalnego rysunku czy usłojenia. W zależności od potrzeb możemy uzyskać efekt pozytywowy, który powoduje podkreślenie ciemniejszym kolorem słojów drewna późnego – i odwrotny do niego efekt negatywowy (ciemniejsze zabarwienie słojów drewna wczesnego). Popularne jest także barwienie, które polega na uzyskaniu zbliżonej barwy słojów drewna i dzięki temu upodobnienie drewna dębu czy jesiona do egzotycznych gatunków afrykańskich.

 

Natomiast dzięki procesowi wędzenia (inaczej: czernienia drewna), można uzyskać ciekawe kolorystycznie efekty, zwłaszcza poddając temu procesowi drewno dębowe. W  efekcie podłoga na trwałe zyskuje oczekiwany kolor od ciemno brązowego do czarnego. Optymalnie dobrane parametry (czasu, ciśnienia i temperatury) dają nam pewność, że produkt jest właściwie utrwalony w całej swej objętości, dzięki czemu można go wielokrotnie cyklinować bez uszczerbku dla pięknej barwy.

 

{mosloadmodule mod_firmy}
Firma powiązana:
Barlinek

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny