Nowości w ofercie deski barlineckiej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2010-04-07 08:35:00
Nowości w ofercie deski barlineckiej
W styczniu br. na targach DOMOTEX miała miejsce premiera nowych desek barlineckich firmy Barlinek, które od marca można już kupić w wybranych salonach sprzedaży podłóg.

Nowa kolekcja obejmuje podłogi z warstwą wierzchnią z dęba i jesionu poddane wyrafinowanym zabiegom technologicznym, które odmieniły te znane gatunki drewna nie do poznania.

Podłogi jednolamelowe

Jesion Kawa
 Jesion Kawa
Podłogi z dębu i jesionu szczotkowano, barwiono lub wędzono w taki sposób, że gotowe deski znacznie bardziej przypominają egzotyczne posadzki niż europejskie, którymi są w istocie.

 

Jesion Kawa to jednolamelowa podłoga, która wyśmienicie sprosta najnowszym trendom wyposażania i dekoracji wnętrz. Deskę o barwie kawy z mlekiem przenikają jeszcze ciemniejsze słoje (tzw. fladry), a zastosowanie zabiegu szczotkowania eksponuje naturalną strukturę drewna.

 

Podłoga ta swoją wyrazistą, brązowo-kawową tonacją nawiązuje nieco do egzotycznego zebrano, ale jej usłojenie jest zdecydowanie bardziej urozmaicone, a kolorystyka stonowana.

 

Jesion Antic
 Jesion Antic
Następna nowość to także jednolamelowa podłoga – Jesion Antic.

 

Na tym jednak kończy się podobieństwo: ten produkt bowiem nawiązuje swoją barwą do egzotycznego drewna tali, charakterystyczne usłojenie dla jesiona jest w tym wybarwieniu trochę mniej widoczne, za to na plan pierwszy wysuwają się dekoracyjne przebarwienia i sęki, które dodają uroku tej pięknej posadzce.

 

Podłoga ta doskonale prezentuje się w eleganckich klasycznych wnętrzach lub – na wskroś nowoczesnych – wówczas jako element kontrastujący z wyposażeniem wnętrza.

 

Kolejna jednolamelowa deska w ofercie to Dąb Fazowany Olej Czarny. Podłoga ta, poprzez delikatną fazę z czterech stron zabezpiecza podłogę przed szybkim zużyciem, podkreślając jednocześnie naturalny charakter surowca. Jak sama nazwa wskazuje deska jest czarno brązowa, a swoim wyglądem do złudzenia przypomina efektowne wenge. Warstwa wierzchnia dębu została poddana barwieniu, a następnie olejowaniu, przez co podłogę można stosować we wnętrzach narażonych na duże natężenie ruchu.

 

Dąb Espresso
 Dąb Espresso
Dąb Espresso to deska barlinecka fabrycznie postarzana, utrzymana w afrykańskim klimacie. Na niemal niezmienionym kolorze naturalnej, dębowej podłogi znacznie wyraźniej widać bogate usłojenie tego gatunku w brązowym wybarwieniu. Struktura deski do złudzenia przypomina umaszczenie tygrysa. Oryginalny wygląd podłogi z pewnością stanie się inspiracją dla osób poszukujących niebanalnych rozwiązań.

Podłogi trzylamelowe

Wyjątkowe wrażenie w gronie nowości robi Dąb Wędzony – trzylamelowa podłoga, która dzięki specjalnemu procesowi właśnie wędzenia deski na całej swej grubości, może być wielokrotnie cyklinowana i odnawiana w trakcie użytkowania. Ta ciemnobrązowa podłoga daje ogromne możliwości aranżacyjne. Jej piękno dostrzegą zwłaszcza Ci, którzy lubią łączyć ze sobą różne kolory i gatunki drewna.

 

Kolejna trzylamelowa propozycja to Jesion Stock w nowej odsłonie. Tym razem jest to złocista, bogato usłojona deska, która szczególnie korzystnie będzie się prezentować w dostojnych, dobrze oświetlonych wnętrzach. Jest to olejowana podłoga, o zwiększonej wytrzymałości na duże natężenie ruchu.

 

Galerię nowości zamyka Jesion Kawa, który ze względu na ilość lameli, przypadającą na szerokość deski, prezentuje wyjątkowo wzorzystą i urozmaiconą, beżowo-brązową taflę podłogi.

 

Jesion Stock Dąb wędzony
 Jesion Stock
 Dąb Wędzony

Informacje uzupełniające

W przedstawionych podłogach wykorzystaliśmy dostępne procesy technologiczne barwienia oraz wędzenia desek podłogowych, by po raz kolejny zaprezentować ich piękno oraz nieskończone bogactwo wzorów. Każda z tych podłóg daje dużą swobodę aranżacyjną, gwarantuje niepowtarzalny wygląd  i elegancję prawdziwego drewna.

 

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Barwieniu poddaje się powierzchnie drewna w celu zmiany naturalnego koloru na inny – atrakcyjniejszy oraz dla podkreślenia naturalnego rysunku czy usłojenia. W zależności od potrzeb możemy uzyskać efekt pozytywowy, który powoduje podkreślenie ciemniejszym kolorem słojów drewna późnego – i odwrotny do niego efekt negatywowy (ciemniejsze zabarwienie słojów drewna wczesnego). Popularne jest także barwienie, które polega na uzyskaniu zbliżonej barwy słojów drewna i dzięki temu upodobnienie drewna dębu czy jesiona do egzotycznych gatunków afrykańskich.

 

Natomiast dzięki procesowi wędzenia (inaczej: czernienia drewna), można uzyskać ciekawe kolorystycznie efekty, zwłaszcza poddając temu procesowi drewno dębowe. W  efekcie podłoga na trwałe zyskuje oczekiwany kolor od ciemno brązowego do czarnego. Optymalnie dobrane parametry (czasu, ciśnienia i temperatury) dają nam pewność, że produkt jest właściwie utrwalony w całej swej objętości, dzięki czemu można go wielokrotnie cyklinować bez uszczerbku dla pięknej barwy.

 


Firma powiązana:
Barlinek

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak położyć panele podłogowe w 2 dni? Przewodnik krok po kroku!
Jak położyć panele podłogowe w 2 dni? Przewodnik krok po kroku!
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!