Hydroizolacja balkonu lub tarasu z wykorzystaniem maty uszczelniająco-kompensującej BOTAMENT® AE

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Hydroizolacja balkonu lub tarasu z wykorzystaniem maty uszczelniająco-kompensującej BOTAMENT® AE

Pomijana przez inwestorów lub wykonana w niewłaściwy sposób hydroizolacja balkonów lub tarasów, prowadzi m.in. do odspajania się płytek, przecieków, a w konsekwencji utraty ich funkcjonalności. BOTAMENT® oferuje systemowe rozwiązania hydroizolacji, które sprawdzą się nawet przy najbardziej wymagających konstrukcjach balkonowych lub tarasowych.

aktualizacja: 2019-04-25 11:02:55

Dlaczego izolacja balkonu lub tarasu jest taka ważna?

Bez odpowiedniego zabezpieczenia przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych już po kilku przymrozkach czy opadach możemy mieć problem z odspajającymi płytkami czy zdegradowanym podłożem. Skuteczną hydroizolację możemy wykonać zarówno w trakcie budowy domu, jak i podczas remontu.

W ofercie BOTAMENT® możemy znaleźć szeroki wybór produktów, które stworzą skuteczny system izolacji, np. system hydroizolacji tarasów lub balkonów zbudowany w oparciu o matę uszczelniająco-kompensującą BOTAMENT® AE.

Jak dobrać odpowiednią hydroizolację tarasu lub balkonu?

Planując hydroizolację balkonu czy tarasu w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę jego usytuowanie oraz rodzaj okładziny wykończeniowej. Jeśli konstrukcja znajduje się nad ogrzewanymi pomieszczeniami mieszkalnymi, istotna jest nie tylko ochrona konstrukcji nośnej, ale również znajdującego się pod nią wnętrza, w którym mieszkamy my lub sąsiad.

Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE, w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami hydroizolacyjnymi opartymi na hydroizolacjach mineralnych, doceniana jest przede wszystkim ze względu na szybkość i pewność wykonywanych prac, również podczas niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dodatkowo mata charakteryzuje się wysoką elastycznością, co umożliwia niwelowanie występujących w podłożu naprężeń, które mogłyby doprowadzić do uszkodzenia okładziny ceramicznej.

Zbyt sztywna powłoka hydroizolacyjna balkonu czy tarasu może bowiem z czasem pękać i przepuszczać wilgoć do znajdujących się poniżej pomieszczeń. Zastosowanie maty BOTAMENT® AE pozwala nam uniknąć tego typu sytuacji. Jej właściwości wodoodporne sprawiają, że po przyklejeniu od razu jest odporna na opady deszczu. Każdy inwestor powinien mieć świadomość, że najlepsze są rozwiązania systemowe od jednego producenta, począwszy od materiałów przygotowawczych, hydroizolacji (maty, masy, taśmy, itd), zaprawy klejowej oraz fugi.

W ofercie BOTAMENT® znajduje się szeroki wybór systemowych rozwiązań do hydroizolacji oraz klejenia płytek, które zapewniają skuteczne zabezpieczenie konstrukcji tarasu lub balkonu przed wilgocią, a tym samym chronią ją przed uszkodzeniami. Wartością dodaną stanowi bezpłatne doradztwo na miejscu inwestycji udzielane przez doświadczoną kadrę techniczną BOTAMENT®, która również przeszkoli ekipy wykonawców na placu budowy.

Izolacja tarasu - krok po kroku

Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE
1. Mata uszczelniająco-kompensująca BOTAMENT® AE
Przyklejanie maty uszczelniająco-kompensującej za pomocą elastycznej zaprawy klejowej BOTAMENT® M 21 lub BOTAMENT® M 21 HP Speed z zachowaniem 5 cm zakładu
2. Przyklejanie maty uszczelniająco-kompensującej za pomocą elastycznej zaprawy klejowej BOTAMENT® M 21 lub BOTAMENT® M 21 HP Speed z zachowaniem 5 cm zakładu
Uszczelnienie narożników oraz miejsc połączeń  ściana–posadzka za pomocą systemowej taśmy uszczelniającej BOTAMENT® SB 78
3. Uszczelnienie narożników oraz miejsc połączeń ściana–posadzka za pomocą systemowej taśmy uszczelniającej BOTAMENT® SB 78
4. Nakładanie rozpływnej zaprawy klejowej BOTAMENT® M 29 lub BOTAMENT® M 29 HP
Spoinowanie powierzchni za pomocą wielofunkcyjnej zaprawy do spoin MULTIFUGE® Base
5. Spoinowanie powierzchni za pomocą wielofunkcyjnej zaprawy do spoin MULTIFUGE® Base
Hydroizolacja balkonu z wykorzystaniem maty uszczelniająco-kompensującej BOTAMENT® AE
6. Hydroizolacja balkonu z wykorzystaniem maty uszczelniająco-kompensującej BOTAMENT® AE

Więcej informacji dostępnych jest na botament.com

Anita Gawlik
Koordynator ds. marketingu BOTAMENT®

Dodaj komentarz

time image
time image
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Taras nad pomieszczeniem ogrzewanym
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny