Ogrodzenie z klinkieru za 40 000 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrodzenie z klinkieru za 40 000 zł

Dopiero rok temu kupiłem przez internet napęd do bramy. Podczas doboru modelu zdałem się na doświadczenie sprzedawcy, ale pomylił się o jedno "oczko". Skutkuje to tym, że... - mówi Grzegorz, czytelnik Budujemy Dom.

Wymiary działki: 24 x 50 m.

Parametry ogrodzenia:

 • Od frontu dł. 24 m i wys. 1,5 m, wykonane z cegły klinkierowej i stali; jeden bok o dł. 50 m z siatki ocynkowanej, drugi o dł. 24 m z siatki powlekanej PVC, trzeci bok o dł. 50 m z desek olchowych. 
 • Fundament liniowy o gł. 70 cm. 
 • Słupki z klinkieru 36 x 36 cm ze stalowym wzmocnieniem, rozstaw 3 m. 
 • Furtka o szer. 1 m, ze stali. 
 • Brama o szer. 3,2 m, ze stali, rozwieralna, dwuskrzydłowa. 
 • Napęd firmowy.
Brama ogrodzeniowa
Bramę cofnięto w głąb działki o 2 m, a ukośny podjazd zaopatrzono w kanał odwadniający

Decyzja: kiedy kupiłem działkę w 1993 r., ogrodziłem ją zwykłą siatką. 10 lat temu od strony sąsiada założyliśmy wspólnie trwalszą siatkę ocynkowaną. W 2011 r. od strony pola zastąpiłem skorodowaną zwykłą siatkę, siatką powleczoną powłoką z PVC żeby uniknąć jej konserwacji.

Od frontu zbudowałem natomiast reprezentacyjne i trwałe ogrodzenie z cegły klinkierowej i stali. Mur ma za zadanie chronić działkę przed kurzem i hałasem z pobliskiej drogi. Wybraliśmy z żoną klinkier, bo jest trwały, ma solidny wygląd i można go wielokrotnie myć myjką ciśnieniową.

Od strony nowego sąsiada postawiłem z nim wspólnie parkan z trwałego drewna olchowego, urozmaicony murkami z bloczków betonowych. Szczelny parkan daje nam prywatność.

Ogrodzenie klinkierowe od frontu
Ogrodzenie od frontu wymurowano z cieniowanej cegły klinkierowej i gotowych klinkierowych akcesoriów
Napęd do dwuskrzydłowej bramy
Napęd do dwuskrzydłowej bramy

Ogrodzenie z klinkieru - rady i przestrogi:

 • Ogrodzenie z klinkieru wymurowali według mojego i żony projektu, dobrzy fachowcy z okolicy. Do wykonania łuków sporządziłem szablon. Linię łuku dopasowałem w taki sposób, żeby można go było łatwo zrobić z gotowych kształtek z klinkieru. Pod wymiar prefabrykowanych czap przygotowałem słupki. Do spoin kupiłem specjalną zaprawę do klinkieru. Ażurowe przęsła ze stali zaprojektowałem tak, żeby ogrodzenie z klinkieru nie wyglądało ciężko i monumentalne.

  Przęsła, bramę i furtkę zamówiłem u ślusarza. Wykonał je z ocynkowanych stalowych kątowników o profilu otwartym, które zamknął ozdobnymi kapturkami. Stal zabezpieczył dodatkowo przed korozją i wilgocią farbą proszkową. To sprawia, że stalowe elementy będą trwałe i łatwe do umycia. Z tej części ogrodzenia jesteśmy szczególnie zadowoleni.
   
 • Wolelibyśmy korzystać z samonośnej i przesuwnej bramy, bardziej niż z rozwieralnej i dwuskrzydłowej. Niestety nie pozwolił na to układ istniejącego już wjazdu. Dopiero rok temu kupiłem przez internet napęd do bramy. Podczas doboru modelu zdałem się na doświadczenie sprzedawcy, ale pomylił się o jedno "oczko". Powinienem zastosować mocniejszą wersję, zamiast 3-14 - 4-14. Skutkuje to tym, że skrzydła bramy nie rozwierają się do pełnych 90 stopni i trudniej manewruje się przez to samochodami.

 • Pełny parkan z desek olchowych wykonałem sam, dopasowując tą część ogrodzenia do wykończenia domu i altany oraz do domu nowego sąsiada. Deski olchowe przygotował dla mnie z sezonowanego drewna stolarz - oheblował je i przyciął na wymiar. Ułożyłem je w poziomie, jak uchylone żaluzje. To był dobry wybór, bo drewno daje przytulność i pasuje do zieleni.

Ogrodzenie z klinkieru - koszty:

 • ogrodzenie od frontu 40 000 zł, w tym elementy klinkierowe 12 000 zł; 
 • brama, furtka, przęsła 4600 zł. 
 • Siatka powlekana PVC 600 zł. 
 • Drewno olchowe 6000 zł.
Zaimpregnowane drewno olchowe
Drewno olchowe zaimpregnowano
Domofon i skrzynka na listy
W murku przy wjeździe zamontowano domofon i skrzynkę na listy

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje