Brama wjazdowa niestandardowej długości

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Brama wjazdowa niestandardowej długości

Czekałam miesiąc na zrealizowanie zamówienia, ponieważ skrzydło ma niestandardową długość. Na dodatek na działce zabrakło miejsca na typową przeciwwagę... - mówi Renata, czytelniczka Budujemy Dom.

Przez 14 lat właścicielka używała bramy szynowej na rolce, bez napędu

Parametry działki: wymiary 25 x 50 m; grunt piaszczysty.

Parametry ogrodzenia: stopy fundamentowe tylko pod słupkami, gł. 50 cm. Słupki i przęsła – prefabrykowane panele betonowe. Furtka metalowa, szer. 1 m, z zamkiem. Brama przesuwna, samonośna, z napędem, typ Top, producent Plast-Met z Trzebnicy, szer. 5 m. Elementy poziome 25 x 25 mm, pionowe zakończone grotem 15 x 15 mm.

 

Decyzja: wybrałam panelowe ogrodzenie z betonu, bo potrzebowałam trwałego i taniego ogrodzenia, zatrzymującego wiatry i dającego intymność działce na otwartym terenie. Nie mogłam lepiej wybrać. Jest kompletnie bezobsługo­we! Jedyne, co do tej pory zmieniłam w ogrodzeniu, to brama i furtka.

 

Do jesieni 2012 r. używałam ręcznej metalowej bramy. Przesuwała się w szynie na rolce. W zimie męczyła mnie konieczność usuwania z szyny śniegu i lodu. W lecie musiałam wymiatać piasek, nanoszony z gruntowej drogi. Czysta szyna ułatwiała mi ręczną ob­sługę bramy, dlatego nie zaniedbywałam jej sprzątania.

 

Brama i furtka „trzymały się” dobrze, mimo upływu 14 lat, jednak przy okazji utwardzania podjazdu do garażu – postanowiłam je zmienić na wygodniejsze. Tym razem kupiłam bramę samonośną z elektrycznym napędem i pilotem o zasięgu 50 m. I to jest to!

Jesienią 2012 r. po utwardzeniu podjazdu kostką betonową, zamontowała przesuwną bramę samonośną z elektronicznym sterowaniem Napęd znajduje się w słupku bramy

Brama wjazdowa niestandardowej długości- rady i przestrogi:

 • Mam już bramę garażową od Wiśniowskiego i zamierzałam kupić bramę wjazdową od tego producenta, bo ma sprawdzoną renomę. Na posesji wykonawcy podjazdu i w domu pokazowym w Jankach koło Warszawy zobaczyłam jednak wyroby firmy Plast-Met. Urzekła mnie ich wysoka jakość. Na metalu nie było widać spa­wów, miały gładką powłokę, ciekawe kolory. Kupiłam więc w komplecie: bra­mę, furtkę, napęd.

   

  Ponieważ zamonto­wała je firma współpracująca z produ­centem, otrzymałam 2 lata gwarancji na automatykę oraz 10 lat na powłokę antykorozyjną. Metalowe elementy o profilu zamkniętym zabezpie­czono powłoką typu Duplex (ZN i RAL), czyli ogniowo cynkowaną oraz pomalowaną farbą proszkową. Wybrałam kolor modern braun.

   

 • Czekałam miesiąc na zrealizowanie zamówienia, ponieważ skrzydło ma niestandardową długość. Na dodatek na działce zabrakło miejsca na typową przeciwwagę. Producent musiał zmienić jej konstrukcję – moja jest krótsza, ale cięższa niż typowa. Furtkę i bra­mę dopasował też do istniejących już słupków.

   

 • Krótko po zamontowaniu bramy automatyka wymagała wyregulowania. Brama miała zaprogramowany za długi dystans i odbijała, zamiast zatrzy­mać się po zamknięciu wjazdu. Monter szybko temu zaradził. Podczas zimy skrzydło niekiedy zatrzymało się na środku. Po nasmarowaniu rolki na wysięgniku problemy ustały. Tylko raz, podczas wyłączenia prądu, musiałam przejść na tryb ręczny. Operacja jest prosta, bo mam łatwy dostęp do napędu. 

Brama wjazdowa niestandardowej długości - koszty:

 • Komplet wjazdowy 10 000 zł (stary 1500 zł). 
 • Ogrodzenie z betonu – 6000 zł.
Elementy bramy przesuwnej: słupek z sygnalizatorem LED-owym, przeciwwaga Sygnalizator LED-owy działa podczas pracy skrzydła bramy

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje