Budujemy Dom 3/2013
Budujemy Dom 3/2013

W marcowym wydaniu miesięcznika Budujemy Dom polecamy Państwa uwadze nasz cykl – "Dom energooszczędny a tradycyjny". Zachęcamy w nim inwestorów do wykonania planu budowy takiego domu.

Nie wystarczy zakupienie gotowego projektu domu energooszczędnego. Z artykułu dowiadujemy się, jak ważne jest usytuowaniu bryły budynku na konkretnej działce, jak istotne odpowiednie wykorzystanie ukształtowania terenu działki czy zastanej roślinności.

Do jakiej grubości ma ekonomiczny sens zwiększanie grubości ocieplenia, a kiedy jest wyrzucaniem pieniędzy. Zachęcamy do skalkulowania, czy lepiej zainwestować w bardzo energooszczędne (ale i bardzo drogie) okna, czy może lepszym rozwiązaniem jest nabycie okien o przyzwoitych parametrach i dokupienie rolet zewnętrznych.

Będą one bardzo przydatne w zimie, pomagając ograniczyć ucieczkę ciepła przez okna. Ale i niezastąpione w lecie, kiedy jest bardzo gorąco.

Po więcej takich cennych, nie tylko "kryzysowych" informacji zapraszamy do lektury "Budujemy Dom". Warto mądrze zaplanować budowę swojego domu i rozsądnie gospodarować pieniędzmi, wybierając i wymagając od wykonawców zastosowania poszczególnych rozwiązań. Niekoniecznie tych najdroższych.

Artykuły z tego numeru

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje