Fabryka Styropianu Arbet obchodzi 20-lecie istnienia

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Fabryka Styropianu Arbet obchodzi 20-lecie istnienia
11 czerwca 2011, Darłówko, hotel Jan,  ponad dwustu pracowników Fabryki Styropianu Arbet zjedzie się świętować okrągłą, 20stą rocznicę działania fabryki.

Fabryka Styropianu Arbet obchodzi 20-lecie istnienia Wydarzenie wieńczy 20 lat produkcji styropianu a ARBECIE, dzięki czemu firma została jedną z najbardziej znanych marek w branży producentów materiałów termoizolacyjnych. Swój rozwój i obecną pozycję na rynku Fabryka zawdzięcza wiedzy i doświadczeniu swoich pracowników, strategii produkcji i otwartości na potrzeby rynku.

Po 20 latach konsekwentnych działań w branży termoizolacyjnej, Arbetowi zależy na tym, by uhonorować swoich pracowników, podziękować im za dotychczasową pracę. Wspólna zabawa nie jest niczym nowym, ta jednak będzie mieć szczególnie uroczysty charakter. Prócz rozrywek integracyjnych został przygotowany show w wykonaniu Roberta Rozmusa, wystawa fotograficzna na blokach styropianu, prezentacja historii styropianu w Polsce. Dyrekcja liczy na obecność prezydenta Koszalina, zaproszeni zostali też włodarze miejscowości, których mieszczą się pozostałe 4 fabryki Arbetu.

Historia

Fabryka Styropianu Arbet powstała w Koszalinie – tam została umiejscowiona główna siedziba firmy i tam rozpoczął działalność pierwszy zakład produkcyjny. W kolejnych latach Fabryka uruchamiała dalsze zakłady w różnych miejscach Polski.

W 1994 rozpoczęła produkcję druga fabryka w Golubiu-Dobrzynie (woj. kujawsko-pomorskie). W 1996 roku pod marką Arbetu zaczęła pracować fabryka w Gostyniu (woj. wielkopolskie). 2001 rok to uruchomienie fabryki w Jaśle. Piąta fabryka, w Przodkowie, powstała zaledwie 3 lata temu i jest najbardziej innowacyjnym zakładem Arbetu, a zarazem jedną z najnowocześniejszych fabryk
w Europie.

Pracownicy

W chwili obecnej Arbet zatrudnia ponad 220 osób.  Produkcja styropianu to specyficzna działalność, wymagająca uwagi i dbałości o powtarzalność parametrów. Doświadczenie wielu naszych pracowników, zwłaszcza tych związanych z zakładami a Golubiu-Dobrzyniu i Jaśle, sięga początków historii produkcji styropianu w Polsce. Podczas zbliżających się obchodów jubileuszu istnienia firmy siedmioro pracowników zostanie szczególnie uhonorowanych za wieloletnią pracę dla Arbetu.

W korporacjach podział ról często bywa boleśnie oczywisty: kadra zarządzająca i stanowiska kluczowe są obsadzane przez mężczyzn, stanowiska biurowe i produkcyjne są przeznaczane dla kobiet. Arbet nie różnicuje płac ani sposobu zatrudniania kierując się wiekiem lub płcią pracowników. Warto dodać, że sześć z siedmiu zasłużonych pracowników – to kobiety.

Produkt

Filozofią działania Arbetu jest dostarczanie Klientom produktu najwyższej jakości. To cel, do którego firma dąży od początku swojego istnienia. Prócz dążenia do osiągnięcia powtarzalnych, wysokich parametrów produktu, Arbet jest nastawiony na zapewnienie najlepszego na rynku serwisu dla klienta. Terminowe, szybkie dostawy, doradcze wspieranie kontrahentów przez przedstawicieli handlowych - to atrybuty firmy. Ma tu znaczenie również rozmieszczenie fabryk – dzięki temu, że działamy w pięciu odległych miejscach kraju jesteśmy w stanie być zawsze jak najbliżej klienta.

Parametry produktu wytwarzanego przez firmę ARBET przekraczają wymagania norm. Jakkolwiek produkcja styropianu wydaje się banalnie prosta, osiągnięcie wyrobu najwyższej próby zależne jest od wielu istotnych czynników. Najistotniejszą częścią produkcji jest kontrola jakości i ścisły nadzór technologiczny, co daje nam gwarancję osiągnięcia najlepszego materiału. ARBET opracował własny, wewnętrzny system indywidualnego sterowania jakością. Dzięki niemu zapewniamy   powtarzalność parametrów produktu, niezależną od miejsca produkcji styropianu.

Pod koniec 2004 roku Fabryka Styropianu Arbet uzyskała Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2000 w zakresie produkcji i projektowania płyt styropianowych do dociepleń w budownictwie. Jednostką certyfikującą była firma TUV Polska.
Wdrożenie systemu zarządzania jakością pozwoliło nam zagwarantować najwyższy standard obsługi naszych partnerów handlowych na terenie całej Europy oraz niezmienną, wysoką jakość produktów.

Równocześnie z wdrożeniem systemu zarządzania jakością dostosowaliśmy nasze produkty do standardów europejskich, wprowadziliśmy ich oznaczenie znakiem CE, co pozwala na stosowanie naszych płyt styropianowych na całym rynku Wspólnoty Europejskiej.

Społeczności

Fabryka Styropianu ARBET wtapia się w społeczności lokalne, w których działa. Fabryki są blisko klientów, blisko pracowników, blisko miejscowych problemów. Arbet wielokrotnie wspierał inicjatywy non profit, jak na przykład budowę Ośrodka Rehabilitacji i Wypoczynku Dzieci Niepełnosprawnych w Chrząstówku, w pobliżu Przodkowa lub remonty w ośrodku  terapii dla osób z zaburzeniami kompulsywnymi. Akcje na rzecz niszowych działań kulturalnych zostały ujęte w projekt Arbet z Kulturą.

Jak do tej pory firma zaangażowała się we wsparcie działalności Bałtyckiej Szkoły Fotografii, była współorganizatorem objazdowej wystawy fotografii „Portret ze świata”, od lat „termoizoluje” znanych podróżników Romka i Jonasza Zańkę w trakcie ich wypraw po świecie. Novum w tego rodzaju aktywności Fabryki jest podjęcie decyzji o finansowaniu niezależnej twórczości literackiej. Jesienią, dzięki tej inicjatywie, ukazała się najnowsza książka Dariusza Bitnera, refleksyjna proza eseistyczna zatytułowana „Jesień w Szczecinie”.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Wyróżnienia

  • Złoty Kask na III Międzynarodowych Targach Budownictwa Mieszkaniowego Housebuilding'92 w Gdańsku
  • Pierwsza nagroda Ministra GPiB na IV Międzynarodowych Targach Budownictwa Mieszkaniowego Housebuilding'93 w Gdańsku
  • Złoty Kask na IV Międzynarodowej Wystawie Specjalistycznej EUROBUILD'95 w Warszawie 
  • Złoty medal Ministra Budownictwa "Zasłużony dla Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych'96"
  • W 2004 roku pierwsze miejsce wśród najlepszych firm województwa Zachodniopomorskiego w rankingu prowadzonym przez Rzeczpospolitą („Dobra Firma Zachodniopomorska”)."Gazela Biznesu" za 2004 rok. 
  • W roku 2008 tytułu Diament Forbesa, nadawanego najbardziej dynamicznie rozwijającym się polskim przedsiębiorstwom przez prestiżowe wydawnictwo FORBES. Firmy uzyskują tytuł po spełnieniu surowych wymogów, dotyczących parametrów finansowych.
  • W maju 2010 roku Fabryka Styropianu ARBET została wyróżniona tytułem Gepard Biznesu za dynamiczny wzrost wartości rynkowej.
  • Wyróżnienie dla produktu GRAFIT EPS 032, styropianu o podwyższonych parametrach izolacyjnych, podczas 20-tych Międzynarodowych Targów Budowlanych BUD-GRYF oraz 15-tych Targów Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA w Szczecinie. Oceny dokonywali pracownicy naukowi z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.


Firma powiązana:
Arbet

Zdaniem naszych Czytelników

time image

05 Cze 2011, 08:09

Kupowałem ten styropian już kilkanaście lat temu to dobrze zrobiony produkt.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zalety wełny mineralnej
Zalety wełny mineralnej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje