Etex kupuje firmę URSA

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Etex kupuje firmę URSA

Etex stawia kolejny krok w kierunku zmiany swojego portfolio na lekkie i zrównoważone rozwiązania budowlane i kupuje firmę będącą ekspertem w dziedzinie izolacji - URSA. W ten sposób firma zabezpieczyła piąty filar technologiczny swojej strategii rozwoju biznesu.

aktualizacja: 2022-06-02 07:06:18

Etex, poprzez włączenie doświadczenia firmy URSA w dziedzinie izolacji do swojego portfolio technologii, zwiększa możliwości w zakresie dostarczania produktów i rozwiązań spełniających zarówno dzisiejsze wymagania w sektorze budowlanym, jak i te w przyszłości. Umowa, którą ogłoszono już w styczniu, została podpisana po wypełnieniu zwyczajowych warunków zamknięcia transakcji.

Idealne partnerstwo, aby zainspirować świat budowlany

URSA to europejski lider w branży szklanej wełny mineralnej i polistyrenu ekstrudowanego (XPS), obecny w ponad 20 krajach, dzięki sieci 13 zakładów produkcyjnych.

Jochen Friedrichs, Dyrektor Zarządzający w URSA oraz nowy Zarządzający Działem Izolacji w Etex: Firma URSA oferuje szeroki zakres rozwiązań z dziedziny kompleksowej izolacji dla przegród budowlanych oraz wewnętrznych ścian działowych i sufitów. Firma URSA współdzieli wiele wartości Etex, w tym zrównoważony rozwój, model wydajności biznesowej oraz silny i zaangażowany zarząd i zespoły. Etex i URSA dążą do tego, aby ich produkty i rozwiązania sprostały megatrendom dominującym na rynkach, a zwłaszcza stawiły czoła ociepleniu klimatu i problemowi niedostatecznych zasobów.

Etex, globalna firma z sektora przemysłu o 115-letniej historii, nieustannie dąży do tego, aby stać się ważnym światowym graczem na rynku lekkich i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. Dzięki nabyciu URSA, izolacja stanowi teraz piąty filar technologiczny strategicznej struktury firmy Etex, co pozwala, żeby inspirowała ona ludzi na całym świecie do budowania coraz bezpieczniejszych, bardziej zrównoważonych, inteligentnych i pięknych mieszkań i domów.

Etex, po nabyciu URSA, liczy teraz ponad 13 500 pracowników oraz 140 zakładów w 45 krajach na całym świecie. W 2021 r. firma wykazała przychody rzędu 3 miliardów EUR, podczas gdy URSA — rzędu ok. 500 milionów EUR.

Silna marka o dużym potencjale wzrostu

Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych celów strategicznych dla firmy Etex, natomiast URSA dąży do tego, aby być liderem w tej branży, wykorzystując swoją ofertę produktów, wyniki w zakresie ochrony środowiska, spraw społecznych i zarządzania (ESG), strategiczne ukierunkowanie na zrównoważony rozwój, program recyklingu itp. Aż 75% budynków w Europie nie jest wydajnych energetycznie. Materiały izolacyjne to kluczowy element w celu osiągnięcia znaczących oszczędności energii oraz obniżenia emisji CO2.

Bernard Delvaux, Prezes Etex: URSA to silna marka, reprezentuje bliskość i zrównoważony rozwój. To się nie zmieni. URSA będzie tworzyć nowy pion w strukturze Etex, poświęcony izolacji, a liderzy jednostek operacyjnych pozostaną na swoich stanowiskach. Nowa platforma URSA daje autentyczny potencjał do znaczącego wzrostu rynkowego, przy czym ocena możliwości wzrostu jest absolutnym priorytetem, podobnie jak bezpieczeństwo i zachowanie ciągłości działalności. Wszystko to jest możliwe dzięki połączonym talentom nowych kolegów z URSA w zespole Etex.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej

Informacje o Etex

Etex to globalny producent materiałów budowlanych i pionier na rynku lekkich konstrukcji. Pragnieniem Etex jest inspirowanie ludzi na całym świecie do budowania coraz bezpieczniejszych, bardziej zrównoważonych, inteligentnych i pięknych mieszkań i domów.

Ta rodzinna firma została założona w 1905 r., ma siedzibę w Zaventem (Belgia) i zatrudnia ponad 13 500 pracowników na całym świecie. Prowadzi działalność w ponad 140 zakładach w 45 krajach oraz uzyskała przychody rzędu 3 miliardów EUR oraz REBITDA w wysokości 570 milionów w 2021 r. Etex kultywuje kulturę współpracy i wzajemnej troski, ducha pionierskiego oraz pasję do jak najlepszego obsługiwania klientów.

Firma ma pięć ośrodków badań i rozwoju, wspierających pięć głównych działów:

  • Właściwości użytkowe budynków: suche rozwiązania konstrukcyjne w tym płyty kartonowo-gipsowe, płyty włókno-cementowe, gipsy i masy, pasywna ochrona przeciwpożarowa i produkty powiązane.
  • Rozwiązania na zewnątrz budynków: gama estetycznych materiałów z włókno-cementu do stosowania w rolnictwie, architekturze i budownictwie zewnętrznym.
  • Przemysł: ochrona przeciwpożarowa i produkty izolacyjne o wysokich parametrach dla przemysłu budowlanego i OEM
  • Izolacja: szklana wełna mineralna i polistyren ekstrudowany (XPS) do izolacji cieplnej i akustycznej.
  • Nowe metody: nowoczesne, modułowe, prefabrykowane rozwiązania, opierające się na konstrukcjach drewnianych i stalowych.

Globalne portfolio Etex obejmuje wiodące marki handlowe, takie jak: Cedral, Durlock, Equitone, Eternit, Gyplac, Kalsi, Pladur, Promat, Siniat, Superboard i URSA.

Więcej informacji na temat firmy na stronie: www.etexgroup.com 

Firma powiązana:
URSA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje