Nowa odsłona strony ytong-silka.pl

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowa odsłona strony ytong-silka.pl

Marki Ytong, Silka i Multipor zyskały nową, przebudowaną stronę internetową. Nowoczesny i rozbudowany serwis o przejrzystej szacie graficznej jest dynamiczny, przez co wygodny także dla użytkowników korzystających z urządzeń mobilnych.

aktualizacja: 2015-02-16 09:48:34

Mobilna rewolucja

W sierpniu 2014 roku urządzenia mobilne (np. smartfony, tablety) generowały 28,5% internetowego ruchu na całym świecie, w porównaniu do 17,1 % w sierpniu roku ubiegłego, jak wynika z danych StatCounter. Według raportu agencji BMC z 2014 roku aż 50% konsumentów najpierw szuka informacji na urządzeniu mobilnym, a dopiero potem na komputerze stacjonarnym, przy tym 40% osób opuści natychmiast stronę, jeśli ta nie posiada swojej wersji mobilnej.

Te wszystkie zmiany w sposobie korzystania z internetu stały się podstawą do przebudowy strony ytong-silka.pl. W 2014 roku 11% wejść na ten serwis pochodził z urządzeń mobilnych, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. Postanowiono, że zmodernizowana strona będzie w pełni mobilna oraz przyjazna dla wszystkich użytkowników.

Nowy serwis niezależnie od urządzenia wyświetla się w optymalny sposób. Układ treści i grafiki dostosowuje się do wielkości ekranu. Xella Polska po raz kolejny jest prekursorem w dziedzinie internetowej obecności firm z branży budowlanej. To jeden z pierwszych tak dużych polskich serwisów w tej kategorii, który jest w pełni mobilny.

Nowa odsłona strony ytong-silka.pl

Prosta struktura i minimalizm

Nowoczesna szata graficzna ma oddawać ducha firmy stawiającej na innowacyjność. Postawiono na minimalizm, tak by w zalewie szumu informacyjnego, który atakuje każdego użytkownika internetu zewsząd, strona ytong-silka.pl była wytchnieniem i miejscem, w którym będzie chciał spędzić więcej czasu.

Także struktura strony została udoskonalona i uproszczona, by jeszcze wygodniej można było po niej nawigować. Dostęp do informacji o produktach i ich zastosowaniach stał się przez to łatwiejszy i szybszy.

Badając zachowania użytkowników na poprzedniej stronie, jak i mając na uwadze ich najczęstsze pytania, wyróżniono skróty do najważniejszych informacji dla firm handlowych, wykonawców czy architektów. Podkreślono również zakładki, z których można pobrać najnowsze katalogi produktów, jak i poradniki pomagające poprawnie budować z Ytonga, Silki, czy ocieplać z Multipora.

Xella Polska, producent i dystrybutor energooszczędnych materiałów budowlanych Ytong, Silka i Multipor od początku istnienia wyznacza nowe standardy obecności firm z branży budowlanej w internecie. Posiada nie tylko sieć powiązanych stron internetowych dedykowanych swoim produktom i rozwiązaniom, stanowiących wielką bazę wiedzy technicznej i poradnikowej z zakresu budowy i murowania, ale i popularny kanał na You Tube, który osiągnął już ponad 1,7 miliona wyświetleń. A sztandarowa strona poświęcona głównym produktom ytong-silka.pl odnotowała w 2014 roku blisko 1,5 miliona odsłon.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny